Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan jelentkezzek olyan...

Hogyan jelentkezzek olyan munkára, ami nincs meghirdetve?

Figyelt kérdés

Ha van pár cég, aminek nincs konkrét állásajánlata, de én mégis meg szeretném mutatni az önéletrajzom, hátha megtetszem nekik, akkor hogy csináljam?


Kérdezzek először rá, hogy van-e felvétel vagy csak küldjem el az önéletrajzom és motivációs levelem? Ez utóbbinál nem néznének hülyének, hogy mit akarok én tőlük?


2013. jan. 31. 11:30
 1/4 anonim ***** válasza:

Szerintem nem néznének hülyének. Minden vállalatnak általában van központi email címe, javaslom küldd arra!

FONTOS!

Az önéletrajz legyen két nyelvű külön dokumentumban; a motivációs levélről se feledkezz meg!

Sok sikert!

2013. jan. 31. 11:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Küldj nyugodtan önéletrajzot. Ha szükségük van emberre, örülnek neki, ha nincs szükségük, jól elteszik valahová és nem foglalkoznak veled tovább, de hülyének nézni biztos nem fognak.
2013. jan. 31. 12:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

és a motivációs levél is kétnyelvű legyen?


illetve van még portfólióm is (referencia munkák) azt is küldjem angolul is?

2013. jan. 31. 12:31
 4/4 anonim ***** válasza:
Az attól függ, éppen milyen cégnek küldöd. Első körben szerintem elég magyarul is, csak nagyon nagy multiknak kell angolul. A motivációs leveled pedig ne "sablon" legyen, mindig igazítsd ahhoz, hogy hová küldöd a pályázatot, hiszen itt pont azt kell leírni, miért oda pályázol. Sőt, az önéletrajzban is megteheted, hogy az adott céghez releváns tapasztalataidról többet írsz, ami meg nem az ő profilukba vág, arról kevesebbet.
2013. febr. 1. 21:23
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!