Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Levelet kellene írnom de...

Levelet kellene írnom de elszállt az ihlet. Ti hogy fogalmaznátok meg, mit írnátok? Mit tartanátok szimpatikusnak?

Figyelt kérdés
Munkát keresek. El akarom küldeni az önéletrajzom pár céghez, de mivel csak az email maradt, így gondolom nem egy üres levelet kellene nekik küldeni. Nem igazán tudom mit írjak bele. Ti hogy reagálnátok egy ilyenre? Vagy mit szoktatok ebben az esetben írni? Nincs álláshirdetés. Mi az ami alapján szimpatikus lehetnék annak aki olvassa vagy valami? Van egy ismerősöm is az egyik cégnél és nem szeretném ha a fél baráti társaság rajtam nevetne ezen. Viszont segítséget sem merek tőle kérni mert annyira nem vagyunk jóban (szerintem nem is tudna segíteni). Igazából úgy általánosan nem szeretném magam leégetni. Nagyon szeretnék viszont ezek közül a helyek közül valamelyiknél dolgozni. Valamint még azt is meg kéne fogalmaznom, hogy jelezzenek ha megkapták. Annyira nem vagyok ebben jártas sajnos.
2013. febr. 3. 19:40
 1/5 anonim ***** válasza:

Pályázat formájában írd meg. Tartalmazzon egy szakmai önéletrajzot, ami tartalmazza a nevedet, pontos elérhetőségedet, időrendben az iskoláid elvégzését, időrendben a munkahelyeidet, számítógépes, nyelvi ismereteidet, ha vannak, személyes tulajdonságaidat.

Csatolj hozzá kísérő levelet, amiben mondatokba felépítve leírod, hogy miért is kéne téged alkalmazniuk, milyen előnyei lennének, ha téged az adott állásban alkalmaznának vagy ha csak úgy jelentkezni szeretnél, de nincs konkrét állás, akkor pedig nagyjából tudod mivel foglalkozik a cég és te a tanulmányaid és ismereteid alapján mit tudnál elvégezni és azokat a dolgokat megnevezed.

Illetve csatolmányként a bizonyítványaid fénymásolatát, illetve előző munkahelyről ajánlást, ha van.

Mindent tüntess fel, ami pozitív benned, amiben jó vagy, de ne fényezd túl magad és ne állíts olyat, ami nem igaz.

Igazából ezzel biztos nem bőgsz le.

2013. febr. 3. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
Önéletrajz az megvan. Akkor motivációs levelet is írjak ha emailt küldök? Azt csatolmányként vagy simán, a levélben. de mivel nincs hirdetés, így mit írjak a levélbe? xy vagyok most végeztem szeretnék önöknél dolgozni. Ennyi elég is?
2013. febr. 3. 22:17
 3/5 anonim ***** válasza:
Szerintem írhatsz motivációs levelet, mert ha nincs is meghirdetve konkrétan egy betöltendő állás, de ha több területen is jó vagy, akkor érdemes leírni. Például van egy cég, akik mezőgazdasággal foglalkoznak és neked meg van egy mezőgazdasági gépszerelő, meg mondjuk egy számítógépes szakmád. Így mindkét területet megpályázhatod akár és leírod, hogy milyen pozitívumaid vannak az adott területeket illetően. Most csak írtam egy példát, ne nézd, hogy milyen példa, csak a szemléltetés kedvéért.
2013. febr. 4. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 A kérdező kommentje:
Köszönöm. A motivációs levelet is gondolom külön csatolva érdemes elküldeni vagy már maga az legyen a levél szövege? Annyira nehéz így pályakezdő fejjel ilyen piti apróságnak számító dolgokat eldönteni. vagy csak nekem? Amúgy a példád majdnem jó is volt mert agrár területen is keresgélek, bár diplomásként :D
2013. febr. 4. 19:22
 5/5 anonim ***** válasza:

Én úgy csináltam, hogy 1. oldalra nagyméretű betűvel leírtam, hogy pályázat, ezt középre, alulra, a jobb alsó sarokba pedig név és elérhetőség. 2. oldal az időrendi szakmai önéletrajz, amiben újra leírod a neved, elérhetőséged, hol tanultál, milyen ismereteid vannak, stb., 3. oldal a motivációs levél, a többi pedig a csatolmányok, bizonyítvány fénymásolat, stb.

Esetleg kutakodj az interneten önéletrajzi mintákat keresve, találsz példát a motivációs levélre is.

Sok szerencsét!:)

2013. febr. 4. 19:37
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!