Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felmondani B terv nélkül, de...

Felmondani B terv nélkül, de még fiatalon, félretett pénzzel túl nagy felelőtlenség?

Figyelt kérdés

Napi 11 órát nyomok mostanában a munkahelyemen és az új főnökasszony amellett, hogy egy kiállhatatlan nőszemély, közölte, hogy ez jobb belátható időn belül nem lesz.

Mindent megteszek úgy érzem, hajtok ezerrel de itt nem elég jó semmi. Ha bent éjszakáznék, az se lenne nekik elég. Pedig higgyétek el, majdnem három éve húzom itt az igát, 21 évesen kezdtem, rögtön suli után, tehát nem lehet azt mondani, hogy hamar feladtam és lusta semmirekellő dög vagyok. Nézelődök, küldözgetem az önéletrajzomat, már az se érdekel, ha nem a szakmámban találok új állást, vagy már a pénzt se nézem, csak el innen. A probléma viszont az, hogy akkora a nyomás, hogy már nem bírok enni, ha eszek azt is kihányom és megy a hasam is. Minden nap zokogva jövök haza.

Még itthon élek, ezért gondolkodom azon (a barátnőm egyben kolléganőm javasolta, ő szintén így járt anno) hogy mondjak fel akkor is ha most még nincs kilátásban más. Félretett pénzem van, hitel, gyerek nincs, kapnék munkanélkülit is meg (tudom, erre azt fogom kapni, hogy szégyelljem magam) de a szüleim is támogatnának végső esetben. Egyébként meló mellett úgy sem tudnék interjúra járni, mert este 6-ig is bent szoktam lenni, reggel 7től. Ha feltűnően sokat csúsztatnék, akkor az is szemet szúrna + a munkám is csak halmozódik.

Természetesen keresnék munkát közben ezerrel, ha kell átmenetit is, akármit, csak el innen. Mert elegem van a minden napos lelki terrorból, fenyegetésből, abból, hogy arról szól a napom fele, hogy a hibákat kell helyrehoznom, amt mások követtek el, a másik fele, hogy a saját seggemet kell védenem, hogy mialatt más sürgős dolgot csináltam, indokoljam meg, miért nem lett kész közben 10 másik feladat... mert minden SOS itt. Éz megy hónapok óta... nem bírom már.


Mit tegyek?


23L


2013. febr. 4. 12:57
 1/2 anonim ***** válasza:
Szerintem tudod a választ, csak megerősítésre vársz. Igen, lépj ki, ne húzd tovább! Valamilyen munkát biztos fogsz találni, ha nem ragaszkodsz ahhoz, hogy a szakmádban helyezkedj el (ideiglenesen?). Munkanélküli alatt tudsz keresni. Szüleidnek nem tudom, megmondanám-e az igazat. Ha jó fejek, látják, hogy kicsinál Téged a melóhelyed, és megértik. Ha nem így van, mondd, hogy leépítés volt! Kegyes hazugság! Tényleg lépj, mert rámész idegileg! Én 38 évesen léptem ki a semmibe, B terv nélkül, mert egy hisztis p... lett a főnöknőm, és a külföldi központ felé továbbítandó havi statisztikát ahogy volt, rám tolta. Fogalma nem volt, hogyan kell megcsinálni, ezért rám rakta, vigyem el én a balhét. Irányítani a többieket nem tudta, és mindent, amit kiejtett a száján, tegnapelőttre kérte, és minden azonnal kellett.
2013. febr. 4. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/2 anonim ***** válasza:
0%

Én ennyi idősen napi 14-16 órát melóztam, havi egy-két szabadnappal, nehezen hiszem, hogy szemetebb főnid van, mint nekem voltak. 3 volt normális, abból 2-vel havi szinten dumálok, szinte mindig. ÉS volt vagy 15 legalább.

Volt olyan, aki lenyúzta volna rólam a bőrt is, nem hagytam.

Ha nem állsz ki magadért, akkor megette a fene. Ha úgy is leakarsz lépni, kicsit olvass be a főnökasszonynak, hogy rengeteg a munka, vagy vegyen fel embert, vagy kis popóját emelje fel és segítsen. Ha nem tetszik, akkor most rögtön elmész.

Nekem mindig bejött, talán egyszer nem. Azt ott is hagytam azonnal a legnagyobb lekvárban.

Ha lelépsz előtt tedd rendbe egy kicsit a főnököd, sok ember előtt, így kellően szarnak fogja magát érezni.

Vagy panaszold be, te itt vagy 3 éve ő meg most jött, és ahelyett, hogy megbecsülné a tudásod szarba se néz. Lesz ott irgum-burgum neki. Ha ez egy nagyobb cég, a problémádat írásban rögzítik, ergo nehéz lesz kirúgni, hülye indokokra hivatkozva, kérj azért te is egy példányt belőle.

Vagy elfutsz vagy beszállsz a játékba.

2013. febr. 4. 13:21
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!