Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi a munkahelyen a távollé...

Mennyi a munkahelyen a távolléti díj? Hogy kell ezt kiszámolni?

Figyelt kérdés

Gyakorlaton vagyok egy étteremben. Egy napra 1390 Ft-ot kapok, 10 napot dolgozom egy hónapban, vagyis ugye ez értelemszerűen 13 900 Ft egy hónapra. De mi van akkor, ha beteg vagyok?

Múlt héten beteg voltam, vittem táppénzes papírt is. De nem tudom, hogy mennyit vonnak le ilyenkor?

Olvastam, hogy amíg nem telik le a 15 napom, ami a betegszabadság, akkor a távolléti díj 80%-át megkapom. Ha már táppénz, akkor a 70%-át, vagy mi. De mennyi a távolléti díj? Hogyan kell kiszámolni? Mitől függ?

Ilyen fizetés mellett nekem mennyi lesz így a napi bérem, ha hiányzom? Megkapom az 1390 Ft ösztöndíjat egy napra, vagy még ebből a kevés pénzből is levonnak? És ha igen, mennyit?


Előre is köszönöm!! :)



2013. febr. 5. 06:08
 1/2 A kérdező kommentje:

Amúgy 1 nap 8 órát vagyok bent gyakorlaton, azaz óránként 173,75 Ft-ot kapok.

A 10 napból 4 napot hiányoztam, ami betegszabadságnak minősül.

2013. febr. 5. 06:20
 2/2 anonim ***** válasza:

Ezt így senki nem fogja tudni megmondani Neked.

A távolléti díjat másként kell számolni egy fix béresnél, és másként egy órabéresnél, ráadásul a pótlékok, egyéb dolgok is befolyásolják.


Annyi biztos, hogy a betegszabadságra a távolléti díj 70 %-a jár bruttóban. A táppénz pedig az átlagkereset 60 vagy adott esetben 50 %-a, szintén bruttóban. Ez is sok mindentől függ. Kórházi ápolást kaptál-e, mennyi a táppénz előtt a biztosítási időd, az folyamatos-e vagy megszakítással tarkított. Az is biztos, hogy egy keresőképtelenségnél a dolgozó mindig kevesebbet kap kézhez, mintha dolgozott volna.

És a bruttóból még vonnak egyéb járulékokat, adót is. Van amelyikből csak adót, járulékot nem, van amelyikből mindent.


A fentiek alapján kizárólag a foglalkoztatódtól tudsz pontos választ kapni a kérdésedre.

2013. febr. 5. 08:35
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!