Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hollandiaban mekkora eselyem...

Hollandiaban mekkora eselyem lenne allast kapni?

Figyelt kérdés

Gazdasagi diplomam van hotel managementbol. Dolgoztam ingatlanokkal, nyelvi szolgaltatasokat vegeztem. Angolul kozel anyanyelvi szinten beszelek, de olaszul es nemetul se adnak el. Jelenleg vezeto mellett dolgozom asszisztenskent. Szeptemberben kezdem el penzugyi teruleten a posztgrad kepzest, utana szakmai pozicioba helyeznek.


Ezek fenyeben akar most (akkor ugrott a posztgrad) akar par ev mulva milyen eselyekkel szamolhatok? Hollandul szerintem par honap alatt megtanulnek, nagy reszet mar most is ertem (angol es nemet miatt).


2013. febr. 5. 12:59
 1/9 anonim ***** válasza:

Nekem egy volt kollégám ment ki Hollandiába, diplomás volt, passz milyen, német, angol bőven erős középfok felett, és volt gyógymasszőri képesítése is, de csak csomagolni vették fel egy gyárba. Élete szerelme egy holland srác volt ezért ment oda.

Gondolom azóta változott a világ, de már akkor is utálták a külföldieket.

Ha van gyakorlatod, több éves, diplomához 5+ szoktak kérni, akkor szerintem mehetsz, de nem hinném, hogy pont oda.

2013. febr. 5. 13:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Bocs és francia felsőfokúja volt...
2013. febr. 5. 13:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Posztgradot csinálhatod kint is, de ilyen kvalitással miért itt keresed válaszokat?
2013. febr. 5. 13:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Remeltem, hogy jar erre valaki, aki ott el es dolgozik. Szemelyes tapasztalatok erdekelnenek elsosorban.
2013. febr. 5. 13:30
 5/9 A kérdező kommentje:
Masfajta posztgradot barhol csinalhatok, de ez evi egy millio lenne es a munkahelyem fizetne. Egyebkent nem anyagi problemak miatt gondolkozom Hollandia , egyszeruen elhetobb, nyugodtabb orszagnak tartom.
2013. febr. 5. 13:33
 6/9 anonim ***** válasza:
Én is oda akarok menni,kérdés,hogy egy IT-s milyen eséllyel indulna,több év tapasztalattal és BSc folyamatban lévő tanulmányokkal?
2013. febr. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Végülis az,de elég sokan áramolnak ki onnan is. Én csak időszakosan járok arra, nekem speciel a kisebb városok falvak tetszenek. Tavalyelőtt holland felettesem, tavaly több munkatársam is holland volt, ő sokat mesélt, de talán sokat mondó az is,hogy ők sem otthon dolgoznak,hiába hogy eredeti hollandok. Amikor otthon vannak inkább munkanélkülire mennek.Jó a szociális hálójuk, sok az automatizáció, az ingatlan árak eléggé húzósak, de a banki hitelezés a hazaihoz képest nevetséges (pl. ha van 6 hónap munkaviszonyod bárhol, akkor minimális -ha jól emlékszem 10% önerővel is adnak- még mostanság is)


Egyébként hotel managementtel , angol-némettel is elboldogulnál kint. A holland nyelv, erősen a kettő keveréke, így megértik mindkettőt és így valóban rövid időn belül megtanulható a holland is.


Pénzügy területén nem tudom mi újság kint, egyedül Rotterdamban látok nagyobb koncentrációt.

2013. febr. 5. 13:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:

A saját példámból kiindulva a legegyszerűbb dolog az, ha kijössz és itt keresel munkát magadnak.

2-3 hónapra saját zsebből finanszírozod a kint tartózkodást közben pedig keresgélsz.

Én célzottam olyan városba mentem ahol a pénzügyi végzettségemmel viszonylag könnyen kaphattam munkát.


IT-s kérdezőnek mondanám hogy per pill itt elég sok IT állás van (cégen belül) , szóval teljesen adott a lehetőség,akár pályakezdőként is csatlakozni. De elég sok gyakornoki állás is van. Az pedig nem igaz hogy nem szeretik a külföldieket, mert nekem is sok "külföldi" kollégám van.

2013. febr. 5. 13:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Szerintem undorító a holland nyelv, én nem tanultam meg, fél évig éltem kint. A másik meg hogy feleslegesen drága minden, főleg a közlekedés, bezárva éreztem magam. Örültem mikor letelt a kiküldetésem.
2013. febr. 6. 14:03
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!