Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen szakmákat érdemes...

Milyen szakmákat érdemes tanulni manapság, amivel jól kereshet az ember szakmunkás/okj végzettséggel? Vagy csak többdiplomásként van esélyem ebben az országban családot alapítani?

Figyelt kérdés

2013. jan. 30. 09:07
 1/4 anonim válasza:

Bár nem vagyok sem piackutató sem HR szakember, azonban emberek között mozgok. Azt hiszem, a villanyszerelő szakma az jó választás lehet. Építkezések vannak, áramot szinte minden területén az életnek használunk. Vállalkozóként nyáron légkondi szerelés, télen (fertőzött területen :-)) riasztó berendezések szerelése jól mehet szerintem.

Ha külföldön szeretnél érvényesülni, Ausztrália viszonylatában keresett szakma az épületasztalos, hiszen ott az amerikai típusú házépítés az elterjedt. Szintén Ausztráliában a hajógyártásban is jól lehet érvényesülni ha valami vasas szakmát választasz, hegesztő, ilyesmi.

Hát ezek amolyan laikus gondolatok... Sok sikert.

Ja, remélem pasi vagy, mert ezek nem épp női szakmák.

2013. jan. 30. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Szoftver fejlesztő, nézd meg mennyi embert keresnek, a fizetésed te határozod meg, 10 állásból egyet tudnak betölteni. Átlagos fizetés jelenpillanatban nettó 400 ezer.
2013. jan. 30. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

A hegesztősön gondolkodtam én is, az állítólag osztrák meg német cégeknél menő.


Szoftverfejlesztéshez szerintem én túl hülye vagyok, nekem nincs türelmem megtanulni azt a sok kódot, meg napi 8 órában a monitort bámulni hogy hol hiányzik 12 oldalon egy pontosvessző vagy ilyenek. Meg szerintem oda nem elég az okj, inkább oda is diplomások kellenek. De kösz a tippet.

2013. jan. 30. 09:36
 4/4 anonim ***** válasza:
A CNC gépkezelő még mindig nyerő szakma. Ha még egyszer születnék, csakis azt választanám.
2013. febr. 16. 20:10
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!