Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mivel foglalkozik pontosan...

Mivel foglalkozik pontosan egy légiforgalmi irányító és nagyjából mennyi a fizetése?

Figyelt kérdés

Nem rég olvastam a neten (többek között itt is és más oldalakon is), hogy idén március végéig még lehet jelentkezni légi irányítónak, úgyhogy gondoltam dobok egy próbát, hátha :)

Tudom, hogy keveseknek sikerül bekerülniük a tanfolyamra és nagyon nehéz munka, valamint stresszes is tud lenni, viszont sok helyen olvastam, hogy jól fizetnek, csak nem tudom pontosan, hogy mennyit. Valamint nagyjából tudom értelmezni, hogy mivel foglalkoznak, de ha egy ebben jártasabb személy adna egy kis infót magáról a munkafolyamatról/feladatokról, azt megköszönném :)


Úgy vagyok vele, hogy még fiatal vagyok, jól beszélek angolul, ezért megpróbálom, hátha sikerül, ha nem, akkor meg max a 27ezres orvosi vizsgálati díjakat bukom el, de legalább megpróbáltam :)



2013. febr. 5. 21:33
 1/8 anonim ***** válasza:
87%

Felsőfokú angol (és nem csak papíron), gyors észjárás és döntésképesség. Nemzetközi tesztje a


[link]


Nehéz bekerülni nagyon, sokszor 120 főből egy se éri el a végét. Ha bent vagy bent vagy a tutiban. 4-500k kezdő ami rohamosan nő már az elejétől.

2013. febr. 5. 21:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:
Nem írtam h mivel foglalkozik. A repülőknek ad parancsokat.:) Lehetsz tornyos (approach) aki a Mo-i gépeket kezeli és lehetsz átrepülőkkel foglalkozó irányító. 12 órában kell nyomni, egy nappal egy éjszaka 3 nap szabi. Ketten vagytok, lehet mellette pihenni.
2013. febr. 5. 21:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 A kérdező kommentje:

Köszi a gyors választ! A 4-5 kiló körüli kezdőfizu az tényleg szép, nem csodálom, hogy annyira nehéz bekerülni oda. Olvastam a HC honlapján, hogy középfokú angol kell, de ők is írták, hogy azért nem árt tudni közel felsőfokon, úgyhogy jól megy az angol, de akkor most még jobban ráerősítek.


Mindenképp köszönöm, hogy leírtad azt is, hogy milyen időkbeosztásban dolgoznak és mit csinálnak :)


Próba szerencse, én még mindig azt mondom ;) Aki hozzám hasonlóan ezen gondolkozik, neki is sok sikert kívánok, ha van ilyen.

2013. febr. 5. 21:49
 4/8 anonim válasza:
100%

Az angolt nagyon kell fújnod az oktatás már csak angolul megy. A kiválasztás 5 fordulós és az utolsónál is elbukhatsz, az elején szórják ki a legtöbb embert a feast teszten amire nem lehet igazán gyakorolni. Ha bekerült a 12-be elkezdődik egy 2 éves képzés ahol egy idő után élesbe kell nyomnod, sokszor ott derül ki hogy nem alkalmas az illető. Szal nagyon ott kell lenni a toppon...

Nem árt ha van a repülés felé nagyfokú érdeklődésed és tiszteleted. Ez a szakma nem csak arról szól, hogy beülsz dolgozol haza mész. Szeretni kell, csak úgy lehet hosszú távon csinálni. Régebben aviatikát is oktattak az irányítóknak manapság ez már nincs.

2013. febr. 6. 03:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/8 anonim ***** válasza:
100%

Hungarokontroll Zrt.

[link]


A fizut nem tudom, de a tanfolyam 2 év amit el kell végezned, de az idő alatt is fizetnek 130 körüli ösztöndíjat és már járni kell gyakorlatra, mint azoknak akik főállásúak.


[link]


Az oldalon mindent megtalálsz,napi munkamenet, heti beosztás és jelentkezhetsz is. Meg ott szimulátor, próbáld ki hány gépet tudsz le és felszállítani sikeresen anélkül, hogy ütköznének :-)


Angol középfok környéke. Nem kiselőadásokat kell tartanod, hanem utasításokat kiadnod.+ gyors döntési képesség. de ezeket teszten felmérik, ami alapból nagy szórást hoz + crew orvosi is kell, mint a légi személyzetnek általában.


Jó állás az biztos és 10 évet minimum alá kell írnod.

2013. febr. 6. 08:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 anonim válasza:
100%

Aki légiforgalmi irányító szeretne lenni, annak érdemes lehet ezt megnézni

[link]

2013. febr. 20. 16:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/8 macska28 válasza:
78%
A légiforgalmi irányító azzal foglalkozik, hogy repülőgépeket irányít. A fizetés ( ha már régebb óta dolgozol ), elérheti az 1,8 millió forintot. Ez Magyarország legjobban fizető munkája, szóval érdemes megpróbálni.
2017. febr. 18. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim válasza:
Na, elvégezted ?
2023. máj. 16. 01:30
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!