Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért hiszik azt a minimálbéré...

Miért hiszik azt a minimálbérért dolgozók, hogy 3-4-500e Ft-os fizetéssel már királyként lehet élni és semmi gondja nincs az embernek?

Figyelt kérdés
A fizetéssel nőnek az igények is. Ha nőnek az igényeid nő a kiadásod is.
2013. febr. 6. 15:23
1 2 3 4
 1/40 anonim ***** válasza:
91%

"A fizetéssel nőnek az igények is."


Csak a buta embereknél :) Ha kibírod, hogy legalább a dolgok nagy részében ne emelkedjen az igényed, akkor tényleg lényegesen több pénzed marad, mint amennyit el tudsz költeni. Ez nekem a 'semmi gondja' szinonímája.

2013. febr. 6. 15:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/40 anonim ***** válasza:
80%
Mindenki a saját élete szerint számit gazdagnak vagy szegénynek. Ha egész életébe 300. ezer felett kereset akkor azt szókta meg és ha ebből elveszik akkor már szegény önmagának.
2013. febr. 6. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/40 anonim ***** válasza:
24%
Én szüleim havi 500e-1 milliót keresnek hónapban. Változó, lehet több is, lehet kevesebb is. Mégsem elég, mert ebből szégyen, nem szégyen, de elég sok pénz ránk költik. Bátyám Amerikában tanul, ott a megélhetés alapból elég drága, én pedig Pesten albérletbe lakom + egy jó, de fizetős iskolába járok. Így kapásból havonta ránk elmegy minimum 300e forint. Így nekünk is van gond a kiadással.
2013. febr. 6. 16:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/40 hájaaa ***** válasza:
66%

Hát kedves 1-es, ha már 400k keresel akkor mondjuk nem fogsz a munkahelyedre trabanttal vagy 25éves kocsikkal járkálni, főleg ha olyan közegben is dolgozol pl üzleti élet. Ott azért eléggé kinézik az embert, ha nem jár normális ruhában, jár normális kocsival, nem fizet/nem hívja meg üzlettársait néha-néha napján étterembe. Ez egy elvárás a többi ember részéről,ha ezekbe telibesz@rsz akkor sok projekttől, lehetőségtől eleshetsz.


De persze dolgozhatsz olyan helyen is ahol tényleg nem nézik ezeket a dolgokat pl: zsíros informatikai állásod lesz, ott inkább azt kell megállni hogy kerestem x összeget, és nincs otthon mondjuk egy tv/elromlott. akkor nemhiszem hogy te is a legocsmányabb használtat vennéd meg, hanem mondjuk egy újat 130-170ezerért. Miért? Mert megteheted! És ezután megérzed az ízét a jó dolgoknak és mindig fogsz találni vmit amire költeni fogsz...Miért ne tennéd?

2013. febr. 6. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/40 anonim ***** válasza:
100%
Mert a meglévő igényekhez és lehetőségekhez képest az hatalmas összeg. A minimálbéres szinten az a siker ha idejeben be van fizetve minden szamla és kaja is van asztalon. Persze egy 4-5száz ezret keresőnek is lehet ez a szintje csak nem mindegy hogy a rezsiszámlában a rezsó fogyasztása vagy a jakuzzié van....
2013. febr. 6. 17:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/40 anonim ***** válasza:
100%

"Hát kedves 1-es, ha már 400k keresel akkor mondjuk nem fogsz a munkahelyedre trabanttal vagy 25éves kocsikkal járkálni, főleg ha olyan közegben is dolgozol pl üzleti élet. "


Egy 5-10 éves Opel Astra G tökéletesen megteszi szerintem. Ára 1-1.5 millió Ft. Ha megállsz itt, és nem kell a 7 milliós Nissan 350Z, a köztes különbségből nagyon sokáig hevesen élhetsz.


"és nincs otthon mondjuk egy tv/elromlott. akkor nemhiszem hogy te is a legocsmányabb használtat vennéd meg, hanem mondjuk egy újat 130-170ezerért. "


Egy TV simán belefér, kevesebb, mint a fele fizetés, aztán pedig jó vagy 5 évig. Ez messze nem elherdálás, meg hatalmas igény, ami miatt elégedetlenkedni kellene 3-4-500 ezres fizetéssel.

2013. febr. 6. 17:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/40 anonim ***** válasza:
100%

# 4


Ha olyan helyen dolgozol ahol a környezet vagy a munka ezt megköveteli, ott kapsz szolgálati autót, szolgálat ájfónt és ruhapénzt is, amiből megveheted a verszáccse pulcsit.


Az üzleti ebédet pedig el sem tudom képzelni, hogy melyik vállaltnál fizetni AZ ALKALMAZOTT... Non szensz.


Te esetleg itt arra gondolhatsz, hogy saját céged van. Ja kérlek, akkor vedd tudomásul, hogy a cég bevétele az nem a te fizetésed, abból lejönnek bizonyos költségek. Többek között a Gucci pulcsi meg a Merdzsó lízindíja. Ami marad, az a tied.


Amúgy aki 400e-t keres az meg sem érzi, hogy 2 évente vesz egy TV-t 170e-ért. Ezt nem is értem miért írtad. Pláne, hogy ilyen fizetésekre bármikor boldogan adnak 0%-os THM-re áruhitelt 12 hónapra, aztán annyi. Az 15e forint havonta...

2013. febr. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/40 anonim ***** válasza:
100%
A TV-sre van egy még jobb válaszom. Ott is pont ez a lényeg, hogy nem a legolcsóbbat kell venni, de nem is szabad a legdrágábbat. Ahogy írod, van tv 30 ezerért is, de egy jó tv 150 ezer. Lehet viszont venni 400-600 ezerért is, az már marhaság. Hiába lesz egyre több és több a fizetésed, ha megállsz a valóban jó, hasznos közepes szintnél, akkor az bőven elég, meg még pénzed is marad => gazdag leszel.
2013. febr. 6. 18:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/40 anonim ***** válasza:
40%
a saját szintjén mindenki nyomorog!
2013. febr. 6. 18:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/40 hájaaa ***** válasza:
62%

Jaj most nehogy már ezeken lovagoljatok :D Csak példát írtam, nem azt hogy kőbe van vésve és ezt kell csinálni.

Mindössze arra akartam rávilágítani, hogy ha 400k keresel akkor nem a minimálbéres életmódot fogod folytatni. Nem azokat az ételeket eszed(javarészt) mert rendelsz néha napján pizzát és elmész étterembe is. Nem ugyanavval a kocsival jársz, nem ugyanazt a tv-t nézed, de talán a legfontosabb, hogy nem ugyanabban az ingatlanban laksz. Persze lehet, ezt is, de eléggé fura lenne. Egyrészt vagy nagyon akarna vmire spórolni vagy egyszerűen fogához verné a garast/fukar lenne....


Most ne emeljetek már ki innen a példákból részeket, ezek példák, hogy rávilágítsa az embert, hogy márpedig a keresettel nő az igény is, ha tetszik ha nem. Ez idő kérdése.


Pl a minimálbéresnek sem mondom azt, hogy márpedig kukázz mert akkor többet spórolsz..

2013. febr. 6. 18:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!