Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért hiszik azt a minimálbéré...

Miért hiszik azt a minimálbérért dolgozók, hogy 3-4-500e Ft-os fizetéssel már királyként lehet élni és semmi gondja nincs az embernek?

Figyelt kérdés
A fizetéssel nőnek az igények is. Ha nőnek az igényeid nő a kiadásod is.
2013. febr. 6. 15:23
1 2 3 4
 31/40 anonim ***** válasza:
48%
Szerintem nem. A minimálbérért dolgozó AZT HISZI, hogy NEKI nem lenne gondja 3-4-500ezerrel, és Ő élne királyként! Nagy különbség! Ugyanis téved. Amint odakerül, hogy annyit keres, új gondjai lesznek. Megérti majd azokat, akikről előtte nem tudta elképzelni, miért akarnak még többet.
2013. febr. 7. 10:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 32/40 anonim ***** válasza:

Az én fizetésem nem számít igazán jónak (170e ) ,mégis mondhatom,hogy a magam szintjén gondtalanul élünk. Összesen kicsivel több mint 200 jut most kettőnkre. Éltem 70ből is ,természetesen mostmár nem fogok csak azért zsíroskenyeret enni egész hónapban,hogy több pénzt spóroljak meg . van egy szint ami alá csak akkor süllyed az ember ha egyszerűen muszáj.


Az már ,hogy kinek miylen igényei vannak,és meddig emeli őket teljesen emberfüggő.Én biztos vagyok benne,hogyha megduplázódna vagy triplázódna a fizetésem nem nőnének az igényeim e fölé,mivel most sem szenvedek hiányt semmiben,azt eszek amit megkívánok,havi 1-2 étterem is belefér.. Annyival "emelném" az életszinvonalam,hogy egy jobb lakásba költöznék (+30 ezer ) ,és évi egy nagyobb nyaralásra spórolnék ,ez havi 50 ezerrel számolva is csak +80 ezer forint kiadás havonta . a Bevételemhez képest ez kb lóf@sz lenne.

Igazából ezt mindneki maga dönti el,hogy akar élni,egyre fényűzőbben ,és nem tesz félre semmit,vagy nyomorog és vajaskenyeret eszik de rengeteg pénzt félretesz. Hosszútávon biztos jobban megéri a második,de én úgy vagyok vele,hogy egyszer élek,és ha már megtehetem akkor egy (számomra) normális ,színvonalas életet élek . Aztán ki tudja,ha holnap meghalok,eddig legalább szórakoztam,ettem ittam jókat,eljártam ide oda.

2013. febr. 7. 14:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 33/40 anonim ***** válasza:
Mert lentről nézve irritálóan sok.
2013. febr. 7. 17:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 34/40 anonim ***** válasza:

Szerintem nem sok, de a normális élethez elég. Bruttó 300-ból azért már elég jól ki lehet jönni.


Abban látom az igazságtalanságot, hogy sérül az 'élni és élni hagyni' elve. Az árakat az egekbe emelik, a fizetéseket pedig irreálisan alacsonyan tartják.


Szerintem úgy lenne igazságos, ha az alap (lakhatás, élelmiszer, ruházkodás stb.) alanyi jogon járna, és csak annak kellene pénzért dolgoznia, aki ennél többre vágyik, utazgatni, ilyesmik.


Persze az alanyi jogot nem úgy értem, hogy az állam biztosítaná mindezt (sosem kaptunk tőlük semmit, inkább csak elvesznek állandóan), hanem a rendszert kellene átalakítani valahogy. Cserekereskedelemmel (akár munkát munkáért cserébe), és önfenntartó családi gazdaságok létrehozásával.


Szerintem mindannyian jól élhetnénk, ha FELISMERNÉNK VÉGRE, hogy a pénz a LÁTHATATLAN RABLÁNC, amihez MI MAGUNK ragaszkodunk. Nincs ezen mit szépíteni.

2013. febr. 7. 19:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 35/40 anonim ***** válasza:
48%

Nem akarok senkit sem irritálni de 400e Ft sem olyan sok egy hónapban. Persze egy minimálbéres elszörnyülködik, hogy de, de igen, pedig: Nézzük meg, hogy ha valaki a 0-ról indul akkor mi is kell: Egy másfél szobás lakás egy normálisabb helyen itt Budapesten mondjuk tégla építésű, mondjuk 12 milla. Egy normálisabb (használt) autó mondjuk 1 milla. Ha van egy autód akkor tankolni kell, kötelező biztosítás, súlyadó, ne adj' isten casco, legyen mondjuk havi szinten 35 ezer ft. A lakást fenn kell tartani: közös ktg (víz, csatorna, szemét stb), biztosítás, áram, gáz, internet, tv, telefon, helyi adók (pl nálunk havi szinten 3,5 ezer), mobiltelefon együtt legyen mondjuk 85e. Akkor még nem ettem, nem ittam semmit. Kaja-ital (Auchanból), lottó havi szinten 75 mondjuk. Ha ruhákat kell venned, mert mondjuk olyan helyen dolgozol ahol nem lehetsz toprongyos, akkor havi szinten lehet egy 10 ezerrel számolni. (De mondjuk, ha öltönybe kell járnod és nézik, hogy milyen öltönybe jársz akkor egy normálisabb öltöny 50-60 ezer körül van és kell belőle 7-8, akkor már jóval megugrik a kiadásod..)


Akkor folyó szinten havi minimum 200-nál vagy úgy hogy nincs benne semmi rendkívüli (utazás, étterem, mozi), vagy ha elromlik valami a kocsin, a lakásban. Legyen mondjuk ilyen kiadásokra (elromlott eszközök, új TV-re, hűtőre, felújításra félretétel) plusz 50 e. Akkor 250-et minden további nélkül elköltöttünk.. Jah és akkor nincs gyerek, nincs extra igény (pl külföldi nyaralás még "fapadossal" sem), nincs drága kozmetikus, fodrász, konditerem, porcerősítő, mondjuk beépített szekrény a hálószobába, vagy más új bútor sem, sem mondjuk fürdőszoba felújítás..)


De ha havi szinten CSAK 2 kilót költesz, akkor a 12 millás lakásra, meg az 1 millás kocsira, mennyi ideig kell spórolni, mondjuk egy 400 kilós fizuból? Hogy tudod megspórolni?? Elmondom: SEHOGY!!!

2013. febr. 7. 22:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 36/40 anonim ***** válasza:

Minden csak azon múlik, hogy ki mennyire tudja beosztani a pénzét! Aki 70-ből él annak pont ugyan úgy kell beosztani, mint aki 400e-ből él, csak más igények alapján!


Amúgy az előttem lévő számoláshoz:


60 nm-es albérlet mifelénk max. 70e + rezsi ~25-30 átlagban. (tél/nyár)


Kaja még akkor is kijön 60-70e forintból KÉT főre, ha jókat esztek és nem foglalkoztok a spórolással.


Ez eddig max 170,000 Ft / hónap.


Aki nem tud 230,000 Ft-ból egy autót fenntartani, szórakozni és még félre is tenni 50-100e forintot havonta azzal komoly önszabályozási gondok vannak.

2013. febr. 8. 10:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 37/40 hájaaa ***** válasza:
"Kaja még akkor is kijön 60-70e forintból KÉT főre, ha jókat esztek és nem foglalkoztok a spórolással. " LoL
2013. febr. 8. 10:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 38/40 anonim ***** válasza:

"Aki nem tud 230,000 Ft-ból egy autót fenntartani, szórakozni és még félre is tenni 50-100e forintot havonta azzal komoly önszabályozási gondok vannak."


Ezt most hogy számoltad ki? Leírtad, hogy 170 körül lehet kijönni, autó nélkül. Elmondom, ha csak mondjuk 25e-ért tankolsz egy hónapban, akkor nem mész messzire, még hétvégi kirándulás sem fér bele (csak bevásárlás, rövid távú utak Budapesten belül). Akkor van a kötelező, súlyadó, javítási, fenntartási költségek. Erre simán számolhatsz 15e-et havonta. (Egy sima vizsgáztatás, amit 2 évente kell csinálni az önmagában 17e ft!!) Akkor van pl. parkolási díj, ha olyan helyen állsz meg, nem is olyan kevés, ha mondjuk 4-5 szer egy hónapban fizetős helyre mész. Számoljál mondjuk 2e Ft-ot erre. Ez most alap havi szinten 42 rugó.


A kaja: nem tudom hogy csinálod, de viszonylag olcsó dolgokat veszünk, (nem vesszük meg az 5e-es sajtot, hanem a "sima" gagyi gyors érlelésű trappistát 1100-ért), nézzük az akciókat. Ezek után heti szinten 17-20 ezer körül fizetünk. Jah, és bocsi, de ebben semmi étterem, vagy külön kajálás nincs benne. Ugyanis 1000-1200 alatt nem kapsz normális kaját, ha megveszed valahol. Pénteken vettem kivételesen egy nagyobbacska hamburgert a Móriczon (ami kb. 4-5 órára elég) kereken 800 Ft volt!! Semmi üdítőt vagy levest vagy salátát nem ettem hozzá. Én beviszem a melóhelyre azt amit a párom csinált és így spórolok. No akkor miért sok a 230e???

2013. febr. 10. 09:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 39/40 anonim ***** válasza:

De miért tankolsz 25e-ért egy hónapban? Az nekem ~1,000 km-re elég benzin. Ennyit nem megyek havonta. Munkahely max. 10 km oda-vissza részemről (azaz havi durván 250 km). Persze, lehet Szegedről Sopronba járni dolgozni minden nap, ezt nem vitatom.

Én 2012-ben nem havi 15-et, hanem kb. összesen 15e-t költöttem a kocsi javítására (olaj meg olajszűrő csere...) Kötelező van, (súlyadó már nem is létezik, mint olyan évek óta).

17,500 ft az ÉVES kötelezőm és 7500 ft a teljesítmény adó.

Ez összesen 40,000 Ft egész évre, ami havi ~3,500 ft. A 2 évi vizsga még +700 ft / hónap. Nagyon messze van a 15,000-től. Fizetős helyen meg nem szoktam parkolni, csak szökőévenként 1x.


A kaját asszony csinálja, 100e forintot költ 5 főre havonta és állandóan kidobjuk a megfőzött kaja felét, mert sok.


Rengetegen élnek, kocsit fenntartanak, kirándulnak, stb... összesen havi 170,000 ft-ból úgy, hogy még lakást és rezsit is fizetnek belőle. Sőt, sokan még kevesebből is megoldják. Ki ne találjuk, hogy ennyi pénz 1-2 embernek nem elég csak a kajára és szórakozásra.

2013. febr. 10. 10:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 40/40 anonim ***** válasza:
Hát ilyen kérdés....beszarás :) Nagyon sajnálatra méltó aki ennyi pénzből nem tud gond nélkül élni.
2013. szept. 14. 18:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3 4

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!