Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 2800 font nettó Londonban...

2800 font nettó Londonban mennyit ér?

Figyelt kérdés
Tudom ez soknak hangzik, de nézem az árakat és 600-800 fontért néhol csak szobát kapok. Házat nem akarok, de azért egy lyukban sem akarok nyomorogni. Szóval jól hangzik a lóvé, de nem tudom ott ebből mennyire lehet kijönni. Családot is vinnék, nem egyedül költeném el.
2013. febr. 7. 18:51
 1/7 anonim ***** válasza:
100%

Minimálbér: br. ~13.300 font/év

Felmérések szerint a minimum, amiből meg lehet élni: br. 16.400 font/év (2 gyerekes családnál ez br. 18.400 font/év)

Átlagkereset az Egyesült Királyságban: 26.500 font/év

Az általad említett nettó 2.800 font/hó az kb bruttó 45.000 font/év



Ennyi pénzt keres egy tapasztalt mérnök, szóval nem kis összeg ez.

Szerintem fent lehet tartani belőle egy középosztálybeli életszínvonalat.

2013. febr. 7. 19:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:

Ez már nagyon jó összeg. Még az angol, sőt londoni átlagnál is magasabb ez a bér. 2800 nettóból már angliai viszonylatban is bőven a középkategóriába tartozol. Családot is bőven el lehet tartani ennyiből, főleg ha emellett még a feleség is dolgozik. Nyomorogni biztos nem fogsz. Én kicsivel kevesebbet keresek, nettó 2740 fontot, és ebből még 800 font körül spórolok meg. Az itt élő magyarok, vagy más bevándorlók nagyon kis része kap ennyi vagy e körüli fizetést, szóval így érdemes nézni a dolgokat. Egy átlag angol ennek az összegnek kb. a feléből él, csak viszonyításként írom. Személyes véleményem szerint ennyi pénzből még Londonban is nagyon nyugodt életet lehet élni. Mondjuk ha minden nap luxus étteremre költesz, akkor nem lesz elég, de amúgy igen.


Nekem így alakulnak a költségeim:


Bevétel: nettó 2740 nettó


Albérlet mindennel együtt: 1050 font

Bevásárlás: 200 font

Mobiltelefon: 30 font

Autó fenntartás: 220 font

Szórakozás: 175 font

Egyéb: 150 font


Megtakarítás: Átlagban havi 800-900 font körül. Abszolút nem élek szerényen, mindenre bőven jut, családra is jutna, ha akarnám.

2013. febr. 7. 20:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha nem kell a meló, szólj, én ennyi pénzért sokmindenre hajlandó lennék :)
2013. febr. 7. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
Egy mérnők keres ennyit? Hmm...akkor jól választottam a szoftver fejlesztői sulit még kezdőként is többet fogok keresni...
2013. febr. 8. 01:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
E körül az összeg körül vagy többet a mérnökök, IT szakemberek, orvosok, pénzügyesek kapnak. Jóval az átlagfizetés fölötti ez a bér.
2013. febr. 8. 10:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 A kérdező kommentje:
Köszi. Én azt hittem ott valami 4000 körül van az átlag fizetés. Amúgy építészmérnöki meló lenne.
2013. febr. 8. 12:01
 7/7 anonim ***** válasza:

"Köszi. Én azt hittem ott valami 4000 körül van az átlag fizetés. Amúgy építészmérnöki meló lenne."


Hát igen, attól hogy jobb itt az életszínvonal, itt sem mindenki milliomos. Az éves bruttó átlagfizetés 26.000 font, ami havonta kb. 1700-1750 nettó. Ez az átlag. Egy építészmérnöki melóhoz képest sem rossz ez a pénz.

2013. febr. 8. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!