Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Létezik olyan, hogy be vagyok...

Létezik olyan, hogy be vagyok jelentve a munkahelyemen alkalmi munkavállalóként, de a munkáltatóm nem fizet utánam semmilyen adót, hanem azt állítja, hogy majd nekem kell befizetni visszamenőleg magam után?

Figyelt kérdés
Igazság szerint egy családtagomról van szó, akinek egy ilyen szöveget adtak elő, de nekem elég hihetetlennek tűnik. Hát, ha egyszer be vagyok jelentve, akkor nem gondolnám, hogy állam-bácsi olyan hülye, hogy nem emeli ki a zsebemből az adót a munkáltató által....vagy nem így van? Köszönöm a válaszokat előre is! :)

2013. febr. 7. 20:30
 1/3 anonim ***** válasza:
0%
Az alkalmi munkavállalók helyett a vállalkozó fizrt, bélyeget. Neked a munkaközvetítőben kell bejelentkezned, és alkalmi munkavállalói könyvet kell kérned. A munkahelyed ad napi bélyeget, a bérednek megfelelően, amit te beleragasztasz a könyvbe, A vállalkozó pedig vásárolja a bélyeget. A vállalkozónak naponta le kell jelentenie a Nav nak , hogy hányan, és ki dolgoznak alkalmi munkán náluk.
2013. febr. 7. 20:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/3 A kérdező kommentje:
És ha nincs ilyen kiskönyve? Akkor nincs is bejelentve alkalmi munkavállalónak sem, ugye? (Nem tudom, hogy hogy mennek ezek, én szerencsére eddig csak főállásban dolgoztam.)
2013. febr. 7. 20:47
 3/3 anonim ***** válasza:

Már régóta nincs se kiskönyv, se bélyeg, se fizetés szerinti közteher.

A foglalkoztatónak nem kell naponta jelenteni, jó időre előre bejelenthet, egyszerre több napra is. Az alkalmi munkavállalókról, ugyanúgy a következő hónap 12-ig kell jelentést küldenie a NAVnak, mint a "rendes" munkavállalókról.

Ha az egyszerűsített foglalkoztatás keretén belül alkalmi munkásként foglalkoztatnak valakit, akkor a foglalkoztatónak napi ezer forint közterhet kell megfizetnie a NAV részére a foglalkoztatást követő hónap 12-ig.

Az alkalmi munkavállalói kifizetésből sem járulékokat, sem adó(előlege)t nem kell vonnia. Azaz itt a bruttó bér megegyezik a nettó bérrel.

Ha az alkalmi munkavállalónak ezen a jövedelmén kívül más adóköteles jövedelme is keletkezett az adott évben, vagy ha az alkalmi munkavállalásból származó jövedelme meghaladja az SZJA törvényben meghatározott összeget (800valahányezer forintot), akkor az alkalmi munkavállalásból származó jövedelmét is be kell vallania az éves adóbevalláskor és meg kell fizetnie az (esedékesen) keletkező adót.

Ha nem volt más adóköteles jövedelme és nem érte el a törvényben meghatározott határt az alkalmis bére, akkor nemcsak adót nem kell fizetnie, de adóbevallást sem kell beadnia.

2013. febr. 7. 21:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!