Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » 9 éve dolgozom egy munkahelyen...

9 éve dolgozom egy munkahelyen. Sajnos nagyon megromlott minden, kerestem és találtam egy új talán jobb munkahelyet, ahol 2 hét múlva kellene kezdenem. Hogyan adjam be a felmondásom? Van felmondási idő és mennyi? Várom a tanácsaitokat.

Figyelt kérdés
2013. febr. 8. 11:57
 1/4 anonim ***** válasza:

Igen, van felmondási idő. 30 nap.

Ha a munkáltató ragaszkodik hozzá, akkor ki kell töltened ezt az időt.

Próbálj meg egyezkedni vele, hogy tekintsen el a felmondási időtől, ne tartson rá igényt, és engedjen el abban az időpontban, amikor Te szeretnéd. Másképp nem fog menni. Ha beleegyezik, akkor ezt az egyezséget fektessétek írásba, nehogy később le tudja tagadni.

Ettől még munkavállalói felmondás lesz belőle (nem feltétlenül közös megegyezés!), csak éppen eltekint a felmondási idő intézményétől a "kedvedért":)

2013. febr. 8. 12:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:

9 év után szerintem már több a felmondási idő, talán 45 nap. Mindenképpen próbáld meg békésen rendezni a dolgokat, viszont előfordulhat, hogy a munkáltató nem hajlik a megegyezésre, a rugalmasságra.


Nálam is hasonló volt a helyzet, a volt munkahelyemen nagyon megromlott minden. A biztonság kedvéért ott lapult a mappámban az Mt. paragrafusokkal alátámasztott, azonnali hatályú rendkívüli felmondás, de szerencsére nem kellett élnem vele. Végül mégis sikerült 'megegyeznünk', igaz, nem olyan békésen, mint ahogy szerettem volna.


Arra figyelj oda, hogy ha te mondasz fel, akkor elviekben nem jár a végkielégítés. Ha viszont hasznos tagja voltál a csapatnak ÉS a munkáltatód megbecsül téged, a közös megegyezésbe TALÁN még a végkielégítés is beleférhet. Nagyon alaposan olvass el minden papírt, amit kapsz. Engem (a többkörös csörte után) még a végkielégítés összegével is át akartak verni.

2013. febr. 9. 06:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:

Ha a dolgozó mond fel, akkor 30 nap a felmondási idő. Akkor hosszabbodik meg az ott eltöltött évek alapján a felmondási idő, ha a munkáltató mond fel.

Ez a hatályos ma...

2013. febr. 11. 09:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim válasza:
Kivéve, ha közalkalmazott az ember, mert akkor a 30 nap lehet 60 is...
2013. febr. 26. 21:20
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!