Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Megéri orvosként magyar...

Megéri orvosként magyar munkaközvetítő iroda segítségével kimenni küldöldre dolgozni vagy sokkal megbízhatóbbak a külföldi irodák?

Figyelt kérdés

Igazából idén fogom kezdeni az egyetemet, de már gondolkodom azon, hogy egy magyar orvosközvetítő céggel felveszem a kapcsolatot és igénybeveszem karriertervezési szolgáltatásukat. Gondoltam, hasznos lehet, ugyanis tájékoztatnának arról, hol lehet mondjuk Angliában vagy Németországban nyári gyakorlatot eltölteni, főleg miylen nyelvvizsgákat fogadnak el stb. Viszont hallottam rémhíreket is - mondjuk nem orvosi munkáknál -, hogy pl. recepciós állást hirdettek, közben ki kellett állni az utcára. Ok, elég erős példa volt, de értitek, mi akarok kérdezni.


Megéri-e magyar cégekkel kapcsolatban állni, vagy ők csak a pénzemet akarják és inkább a külföldi cégekben bízzak meg? Vagy boldoguljak egyedül? Kérlek, segítsetek!



2013. febr. 8. 21:27
 1/8 anonim ***** válasza:
A kérdéssel várj még mert az is lehet hogy mire befejezed az orvosi egyetemet csak akkor leszel képzett orvos ha X időt mint gyakornok Magyarországon töltesz. Akkor bőven 10 év mire a kérdést újra felteheted.
2013. febr. 8. 21:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/8 anonim ***** válasza:

A nyelv vizsga kutyát se érdekli, csak azt, hogy beszélsz. Nekem nincs nyelvvizsgám, mégis jobban beszélek, mint bárki a környezetemben, akinek mondjuk középfokuja van.

Magyar cég felejtős, orvos Kapos dolog kint, nem kell iroda hozzá.

2013. febr. 8. 22:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/8 The Other ***** válasza:

Én végzős vagyok és azt tanácsolom neked, hogy egyelőre az Erasmussal és hasonló (csere)pályázatokkal próbálkozz. Mert egyrészt nem hiszem, hogy a közvetítők foglalkoznak hallgatókkal, illetve nem tudom, hogy mennyire fogadná el az egyetem az általuk ajánlott helyet gyakorlati helyként.

Továbbá, az első 5 évben egy hónaptól hosszabb egybefüggő gyakorlatod nem nagyon lesz, szóval felesleges emiatt közvetítőket keresni...

2013. febr. 9. 00:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/8 A kérdező kommentje:
Értem. Akkor jobb, ha az egyetemtôl kérek tanácsot? És mi a helyzet mondjuk a magyar-amerikai/angol nahykövetséggel? Ôk segíteni fognak nekem?
2013. febr. 9. 05:07
 5/8 The Other ***** válasza:

Hohó, kicsit lassíts! A nagykövetségeket hagyd ki a dologból. Például az amerikaiak még akkor se fognak szóba állni veled, ha végzett (szak)orvos leszel, max. akkor, ha utána leteszed az USMLE-t és egy amcsi kórház jelzi, hogy foglalkoztatna. Akkor talán adnak vízumot (és ezzel ki is merül a nagykövetség hatásköre az esetedben; ha ott munkát kérsz tőlük, ki fognak röhögni).

A britek nagykövetségénél pedig felesleges próbálkozni, mert ők sem munkaközvetítők és nem kell onnan semmilyen okmány, mivel EU-s ország. (Persze kell ekkor is papírmunka, de azt nem a nagykövetségen kell intézni).


Szóval, mindenképp majd az egyetemen érdeklődj a külföldi lehetőségekről (nyugi, nem fognak titkolózni). Ne feledd, hogy hallgató leszel (magyarul semmihez sem fogsz érteni és semmilyen önálló kompetenciád sem lesz), emiatt elsősorban a külföldi TANULMÁNYI lehetőségekre kell fókuszálnod, nem a munkalehetőségekre! Ha nagyon ki akarsz menni, akkor ajánlom, hogy egy teljes félévet/évet tölts majd egy kinti egyetemen (erre is vannak pályázatok) és a kinti léted alatt megnézed, hogy zajlanak ott a dolgok. Viszont ennek az a hátulütője, hogy általában nem teljesen fed át egy magyar és egy külföldi egyetem tanrendje, emiatt vagy duplán kell vizsgáznod (a kinti és a magyar tárgyakból, bár néhány kinti tárgyat itt is elfogadnak) vagy pedig visszatérted után itt megcsinálod azokat a tárgyakat, amiket itt nem fogadtak el/nem volt lehetőséged kint tanulni (magyarul csúszol egy évet).

És mivel az első 3 év főleg az elméletről szól, emiatt azt javaslom, hogy az ilyen hosszú tanulmányutakat lehetőleg 4. évtől vagy attól felfelé (szerintem az 5. év a legjobb ilyen célra) ejtsd meg.


Vagyis neked ez még nagyon távoli, pláne úgy, hogy most fogod kezdeni az egyetemet. És most nem is akarok jönni a "nem mindenkiből lesz orvos, aki elkezdi az orvosit" szöveggel.

Továbbá, fel szeretném hívni a figyelmed arra, hogy az idén kezdettekre és az utánuk jövőkre (azaz rád is!) már vonatkozik a hallgatói szerződés, és ezt mindenképp vedd bele a számításaidba (mint egy ~12 milliós tételt).


Összefoglalva azt javaslom, hogy az első 3 éven még inkább a tanulásra koncentrálj, maximum a nyári pár hetes gyakorlatokat csináld meg egy szép tengerparti országban. A komolyabb kinti tanulmányokkal majd 4-6. éven kezdj el foglalkozni, a munkaközvetítőkkel pedig ráérsz 6. év felé felvenni a kapcsolatot.

De most még az érettségikre gyúrj rá, hogy egyáltalán felvegyenek!

2013. febr. 9. 12:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/8 A kérdező kommentje:
Köszönöm szépen a hasznos tanácsot. Ugyan már a hallgatói szerződés nem akadályoz meg. Kint akarok élni és dolgozni, kész. Nem érdekel ha még vissza is kellene fizetni, össze lehet gyűjteni azt a pénzt a kinti fizetésből. Én nem akarok egy olyan országban élni, ahol rondák a kórházak, szörnyű a tömegközlekedés és ahol a kormány képes megszüntetni a magánnyugdíjpénztárat stb. Ez szégyen. Csak azért tanulok itthon mert úgyis elfogadják külföldön a hazai diplomát és mert itt olcsóbb a megélhetés. A szüleimet nem akarom havi 300 ezer FT-tal terhelni mondjuk egy angliai egyetemi élet miatt...
2013. febr. 9. 12:52
 7/8 Flector 67 ***** válasza:
Azért itthon is meg lehet élni. Tény, külföldön azért könnyebb.
2013. febr. 9. 13:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/8 anonim ***** válasza:
Felvettek vegul?
2013. szept. 3. 14:13
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!