Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mennyi a reális fizetés ezért...

Mennyi a reális fizetés ezért az állásért?

Figyelt kérdés
A helyszín egy vidéki nagyváros, a cég egy részvénytársaság, azon belül értékesítési osztály. Napi 8 órás meló fix fizetéssel. A feladat irodai munka, az SAP kezelése, kapcsolattartás angolul-magyarul a partnerekkel. Frissdiplomás pályakezdő vagyok (nem szakirányos végzettség, természettudományi Msc.). Mennyi az ideális fizu? Írjátok oda, hogy bruttó vagy nettó. Köszi!

2013. febr. 11. 16:21
 1/9 anonim ***** válasza:
0%
Bruttó 3-400 ezer.
2013. febr. 11. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim válasza:
Mivel pályakezdő vagy, kb. bruttó 200-220e Ft, de mivel vidéki nagyvárosról van szó, lehet még ez is sok. Pesten egy ilyen melókra a nagy multiknál (BSC-eknél) megadnak bruttó 270-300e között.
2013. febr. 12. 11:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:
Sajnálom, hogy kevesled ezt az összeget, tanácsolom menj külföldre, de ebben az országban pályakezdőként nem fogsz többet kapni bruttó 3-400 ezernél, még örülhetsz, ha ezt megkapod. Talán ha lenne 10 év tapasztalatod már, akkor kapnál egy bruttó 6-700 ezret. De próbálkozz Angliában, ott biztos többet kapsz.
2013. febr. 12. 11:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:
Az ajánlat amit kaptam bruttó 198000.
2013. febr. 12. 12:17
 5/9 anonim ***** válasza:
Erről beszéltem, nagyon kevés. Ebben az országban hülyének nézik az embereket. Ebből mennyit kapsz kézbe, 140-150 ezret? A minimálbérnek kellene ennyinek lennie. Vicc ez az ország. Ha tudsz külföldre menj, ezzel a végzetsséggel háromszor ennyit kereshetsz, még ha a megélhetés több is kint, akkor is jobban élnél.
2013. febr. 12. 12:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 anonim ***** válasza:

Én ilyen munkáért 71-et kapok kézhez a közszférában, természettudományi MA végzettségem van. Frissdiplomával kerültem be, 1,5 éve melózom de egy fillér emelést nem kaptam, pedig volt róla szó.

Szerintem versenyszférában a 150 az teljesen jó, mérnök ismerőseim kapnak ennyit. Orvos ismerőseim meg 110-et...

2013. febr. 12. 15:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/9 anonim ***** válasza:

Az egyik barátnőm napi 10 órát dolgozik egy minisztérium jogi osztályán, 2 diplomája van, ezek közül az egyik jogi, 3 nyelven beszél és nettó 110-et kap.

A másik barátom harmad éves rezidens és nem keres havi százat a túlórákkal együtt sem.


Sajnos azt kell, hogy mondjam, hogy az árajánlat, amit kaptál, Magyarországon ma reális. (És elkeserítő)

2013. febr. 12. 16:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
Én elvállalnám ennyiért. Diplomás vagyok + szakirányú végzettség + nyelvismeret is van...
2013. febr. 12. 19:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim válasza:

Egy vidéki nagyvároshoz képest szerintem egész jó. Én is elvállalnám, főleg azért, mert sok a pályakezdő és a tapaszalt is. Ezért nagyon nehéz munkát találni. Januárban voltam interjún, a végén megkérdeztem, hogy mikor kapok választ, hogy felvesznek-e vagy sem. Ami az volt: feb. végén legkésőbb. Hozzátették utána 200 emberből válogatnak, amiből válogatnak. Kicsit kiakadtam...

Külföldre menni csak akkor éri meg, ha van már tapasztalatod és lehetőséged. Onnantól kezdve már könnyű.

Ha meg úgy megy ki valaki, hogy csak kiakar, mert itthon nem jó ki, akkor nagyon kicsi az esélye, hogy a szakmájában valaha fog kapni állást. Ezzel a külföldi kimenettel vigyázni kell.

2013. febr. 13. 15:27
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!