Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jogász-közgazdász végzettségge...

Jogász-közgazdász végzettséggel, illetve felsőfokú angol és középfokú német nyelvtudással rendelkezem. Milyen munkakörben tudnám ezeket a legjobban érvényesíteni anyagi szempontból?

Figyelt kérdés

2013. febr. 11. 23:13
 1/4 anonim ***** válasza:
100%
Adótanácsadó?
2013. febr. 12. 21:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
57%

Ilyen végzettséggel ilyen kérdést feltenni, ráadásul itt?


Az anyagiak nem feltétlenül a végzettséghez kötődnek, hanem a tapasztalathoz, az elvégzett munka minőségéhez, az egyéni talpraesettséghez.

Azt sem tudod eldönteni, hogy jogász légy vagy közgazdász? Mindkét szakot elvégezted, vagy ez egy hibrid szak, amely során mindkettőbe belekóstoltál, de egyiket sem ismerted meg teljes mélységében?


Karrier szempontjából nem az a jó kérdésfeltevés, hogy hol kerehetek a legtöbbet, hanem az, hogy mivé akarok válni? Mert amit szeretek, abban sokkal eredményesebb tudok lenni, mint abban, amit csak azért választottam, mert elvileg abban pénz van.


Mondhatnám azt, hogy menj el kontrollernek, mert az egy jó pálya, de lehet, hogy nem értesz annyira a számvitelhez.

Vagy menj el ügyvédbojtárnak, mert később ügyvédként hülyére keresheted magad, de lehet, hogy ahhoz még neked sokminden hiányzik. És különben is telített a pálya.


A kérdés inkább az, mit akarsz csinálni!?

2013. febr. 13. 11:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Először is köszönöm a válaszokat!


2. hozzászólónak: alapvetően egyetértek, a legfontosabb, hogy szeresse az ember amit csinál. És ha nagyon jó benne, akkor jól tud keresni.


Viszont fiatal vagyok, még több irányba elindulhatok, és ezért gyűjtöm az információkat (igen, akár ilyen fórumon is), mert nincs olyan, amit nagyon szeretnék csinálni, de ha valamit jól kitanulnék és látom értelmét, akkor azt biztos megszeretném (ilyen típus vagyok).

Persze van tervem, de a bejövő információk ismeretében ez rugalmasan változtatható :)



Jogot végeztem, és utána közgázt másoddiplomás képzéssel. Jelenleg ügyvédi jellegű munkát végzek, de nem bojtárként (a gyakorlati időm telik).

2013. febr. 16. 22:45
 4/4 anonim ***** válasza:
Szia! Hogyan alakult végül a karriered?
dec. 30. 10:04
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!