Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen lenne az élet, ha az...

Milyen lenne az élet, ha az emberek nem havonta, hanem ritkábban kapnának fizetést? Három havonta, fél évente, évente. Mindenki elverné hamar? Ugyanannyit, mint amennyit most keresnek csak egy összegben.

Figyelt kérdés

Csak elméletben. Kérlek ne kössetek bele abba, hogy ezt hogy lehetne bevezetni akár holnap, vagy ilyesmi. Vagy ha közben szűnik meg a munka, meg ilyenek. Mondjuk ha már így lenne nagyon rég óta.


A hangsúlyt arra akarom helyezni, hogy mi lenne, ha ugyanazt a pénzt jobban be kellene tudni osztani.


2013. febr. 12. 22:12
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Egy csomóan idő előtt elvernék. Így is jellemzően, érezhetően kevesebben vannak a westendben hó vége felé, mint fizetés nap körül.
2013. febr. 12. 22:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez csak akkor működhetne, ha mindenkinek elég magas lenne a fizetése, és kezdetben lenne több havi tartaléka.

Egy kezdő miből élne meg az első fizetéséig?

Akinek kevés a jövedelme, az most is kénytelen beosztani a fizetését.

Aki tud pazarolni, az nem a keveset keresők közül való.

2013. febr. 12. 22:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

Igen második, lehet csavarni így vagy úgy és igazad van abszolút, de direkt írtam hogy a logikájába kössetek bele. Tegyük fel, hogy a rendszer így megy már, mióta világ a világ, vagy valami :D


Szóval visszatérve, a minimálbéres is megkapná 1 évre előre a 768 ezer forint nettóját, stb. Szerintetek akkor nem tudnák beosztani az emberek rendesen?

2013. febr. 12. 22:37
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Magasabb fizetéseknél megoldható lenne. Egyébként nagyon sokáig - angoloknál sok helyen még most is - a jellemzően kis keresetű fizikai munkások hetente kapták a fizetésüket, hogy ne igyák el mindjárt az első héten a havi kajára valót, és csak a magasabb jövedelmű értelmiségiek kapták havonta a fizetésüket.

Egyébként meg azon múlik, mennyit keresel, illetve hogy abból élsz vagy sem. Én például másfél éve hozzá sem nyúltam a fizetésemhez, automatikusan utalom takarékszámlára az egészet (szüleimmel élek). Tehát engem az sem zavarna, ha félévente egyben kapnék hat havi fizetést.

2013. febr. 12. 22:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Mi egy teljes hónapot nem tudunk kihúzni, nemhogy hármat.
2013. febr. 13. 00:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%
...pedig mi nem járunk Westendbe meg szórakozni. Egy nagy böjt az élet.
2013. febr. 13. 00:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez elég sok dologtól függ.

Pl a havi kiadások átütemeződnének-e 3 havi kiadásokká (víz, gáz, villany, stb). Ez esetben talán jobban tudna az takarékoskodni, aki takarékoskodni akar. Nagyobb tételekben vásárolhatna, stb.


Viszont egy váratlan kiadást is könnyebben venne, mert a pénz "illúziója" ott van

2013. febr. 13. 01:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Ez egy dolog miatt nem működne:

Az emberek 90%-a hülye a pénzügyekhez.


Az teljesen mindegy lenne, hogy havonta vagy évente kapnak az emberek fizetést, mert a végeredmény ugyan az.

A különbség az lenne, hogy aki hülye az meglátná, hogy ott egy kupac pénz előtte és megvenne olyat is, amire normál esetben sosem futná neki. És 9. hónapra elfogyna a pénze.


Ezért van, hogy sok országban nemhogy havi, hanem heti fizetéseket adnak, hogy aki idióta ne tudja elverni.

2013. febr. 13. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
100%

Akiknek van megtakarítása, akik értenek a pénz beosztásához, illetve akiknek kicsit magasabb jövedelme van, azokat nem zavarná. Én akkor sem mennék tönkre, ha egy évben csak egyszer kapnék fizetést, mert tudok számolni, be tudom osztani.

De sajnos az emberek többsége nem ilyen. Sok külföldi országban két hetente adnak fizetést emiatt.

Ha ezt bevezetnék, még több lenne az országban az uzsorás, akik kihasználnák a likviditási problémákkal küzdők nyomorát.


Szóval nem lenne jó. A legtöbb embernek még 1 hónap is sok.

2013. febr. 13. 10:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
85%

Én mióta naponta kapom a fizetésem ,érezhetően többet tudok félrerakni,mint mikor havonta utalták.. nem arról van szó,hogy akkor elvertem első héten,de kevesebbet raktam félre.

Sajnos nem én vagyok az egyetlen ilyen ember (elismerem,ezekszerint annyira nem kezelem jól a pénzt ,mondjuk tragikusan sem,mert olyan sosem volt,hogy mindet elvertem volna 2-3 hét alatt) . Szerintem pont az történne ,mint most ,csak időcsúszással,a lényeg,hogy hamarabb elfogyna a pénz,minthogy jönne a köv fizu .

2013. febr. 13. 12:06
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!