Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Fél év múlva külföldre költözö...

Fél év múlva külföldre költözöm, mit lenne még érdemes sebtiben kitanulni?

Figyelt kérdés

Beszélem a célország nyelvét (Anglia - angol), tanári diplomáim vannak. Mivel itthon éhenhalok, ezért akár a "semmibe" is, de mennem kell. Van valami tanfolyam, képzés, amit érdemes lehet elvégeznem addig, hogy kint jobb pozíciókra pályázhassak?

Köszönöm előre is a válaszokat!

30as N



2013. febr. 13. 15:27
 1/4 anonim ***** válasza:
26%
Mit fogsz idekinn dolgozni? Tanári diplomáddal itt nem mész semmire sem. Én azt hiszem, ha neked diplomáid vannak, akkor derogálni fog a kétkezi munka és nem fogod bírni.(Sok ismerősöm, akik diplomával kijöttek, amikor dolgozni kellett, feladták és hazamentek, mert ő szerintük diplomásként nem szolgálnak fel, stb.) Ilyen céltalanul kijönni, a semmibe nem érdemes. Egyébként még tolmácsolást vállalhatnál, csak ahhoz idekinn el végezned valamit.
2013. febr. 13. 16:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
100%

Semmi értelme, mikor én mentem, akkor elvégeztem egy tanfolyamot, de közölték, hogy újra üljek be a padba.

Én nem a szakmámban akartam dolgozni, de végül, megint ott kötöttem ki. Mondjuk nekem volt 4 referenciám nagy szálloda láncoktól, illetve munkaviszonyom. Mondjuk ez a válság előtt volt.

Diploma semmit se se ér, ha nincs az adott ország rendszerébe beregisztrálva, hiába EU különbözeti vizsgát kell tenni.

Főleg a te szakmádban. Ha van referenciád, akkor takarítónőnek, vagy mosogatónak elmehetsz, talán felvesznek, bár már oda is kérnek tapasztalatot, és nyelvet. De akkor ott tudsz ragadni, aztán nyitva tartod a szemed, és mész tovább.

Az, hogy angolul beszélsz, meg papírod is van róla, semmit nem jelent. Én anno a barátnőmmel mentem, ki neki diplomája volt idegenforgalomból, meg 3 év tapasztalata szobafoglaláson. Talált munkát, utána ment ki, de kellett 6 hónap mire belejött a nyelvbe, pedig napi szinten használta.

Tavaly nyitottam egy éttermet újra Londonban, egy szállodában, rengeteg magyarral találkoztam, sokan voltak közülük diplomások, és csak takarításra vették fel, az angol nyelvtudásról meg kiderült, hogy nem ért semmit. Éppen, hogy éldegéltek.

A helyedben a nyelvre feküdnék rá, skót, angol, ír filmeket néznék eredeti nyelven, hogy értsed az akcentust.

Különben az első hónapok kemények lesznek.

És nézz külföldi állásokat, készíts CV-t és egy jó cover lettert.

Aztán meglátod, hogy boldogulsz vele.

Ami nagyon fontos, és sokan itt buknak el:

Ott nulláról kell építened az életed,

Te ott vendég vagy, senki nem térdel le eléd, mert te odamentél,

Jobb életed nem lesz 1-2 évig,mint itt

Rengeteg kínai, arab, néger, lengyel, indiai van ott, ők összetartóbbak, és sokan minimál bérért dolgoznak.

Minimálbér 13 ezer font/év, a létminimum 16 ezer körül van/év

Sok sikert!

2013. febr. 13. 16:57
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 anonim ***** válasza:
100%
Bármixer.Szerintem ezt lenne érdemes,vagy IT szakma.
2013. febr. 13. 18:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat!


Van ekvivalenciám és angliai regisztrációm a diplomámra (tanári - Qualified Teacher Status), szóval benne vagyok az ő rendszerükben.

Hogy mit fogok ott csinálni azt nem tudom. Nem büdös a munka, hajlandó vagyok lentebb kezdeni, mint a mostani szakmám (amiről valljuk be sehol sem presztizs szakma), mert tudom, hogy kint 4X annyit kereshetek bármivel, mint itthon ezzel.

Az angollal nem lesz baj, ezt magabiztosan állítom :-)

Olyasmire gondoltam, hogy vajon tanuljak-e meg itthon gyorsan vakon gépelni, vagy végezzek-e el el egy bébiszitter tanfolyamot, van-e értelme....

2013. febr. 14. 11:41

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!