Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért olyan nehéz munkát...

Miért olyan nehéz munkát találni? Miért nem válaszol senki?

Figyelt kérdés

Már lassan 1,5 éve vagyok munkanélküli, és nem találok munkát. El mentem tanulni még egy idegen nyelvet, most tanulok még egy szakmát. De a munkáltatók még vissza sem válaszolnak az elküldött önéletrajzaimra. Próbálok pozitív maradni, de nem könnyű.

22/L pályakzdő


2013. febr. 18. 16:02
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
96%

Azért nehéz munkát találni, mert sajnos a munkáltatók mindig azt nézik, hogy a legeslegtökéletesebb jelöltet vegyék fel dolgozni és a lehető legtöbb munkakört töltsék be ezzel az egy emberrel. A munkáltatók manapság nem azt nézik, hogy van-e végzettséged, hanem mellette van egy több év gyakorlatod (ami röhej, mert egy pályakezdőnek honnan lenne és nem is lesz ilyen hozzáállással soha!), nincs mellé jogsid, saját kocsit és legalább a megpályázandó állás mellett még nincs másik 3 szakképesítésed. Baj, ha vidéki vagy. Baj, ha fiatal vagy, baj, ha gyereked van. Ha nyugdíjas vagy, vagy megváltozott munkaképességű, az nem baj, mert az után nem kell adót fizetni egy darabig, de ha lejár utánad a kedvezmény, akkor mehetsz is.

Ilyen világban élünk sajnos.

Válaszolni pedig azért nem válaszolnak, mert több száz jelentkezőről is szó lehet egyetlen álláshirdetés kapcsán. És mire mindenkinek válaszolnak, az mind pénz és idő, amivel ők spórolnak.

Igazából akkor van esélyed munkát találni, ha olyan munkakörökben próbálsz elhelyezkedni, amihez nem kell különösebben szakképesítés, sem gyakorlat. Ezek azok a munkák általában, amit nem olyannak kéne elvégeznie igazából, aki becsületesen végigtanult éveket, de más választás nem nagyon van.

Ha van módod, akkor inkább a nyelvtudásodat hasznosítsd és menj ki külföldre dolgozni.

2013. febr. 18. 16:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
27%

Soha nem volt igény semmihez nem értő pályakezdőkre.

Talán ha a suli hasznos tudást adna, és nem a 0-ról kellene mindenkit betartani, akkor megváltozna a világ. De oktatási reformot ugyanmár, nehogy végezzen a kormány omg omg omg ...

2013. febr. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Én is 1,5 éve keresgélek, és most 2 helyre is felvettek, két napom van eldönteni, melyiket válasszam. :) Ne add fel! :)
2013. febr. 18. 16:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
100%

Kettes nem értek veled egyet.

Akinek van több év tapasztalata, az is évekkel ezelőtt pályakezdő volt, csak volt valaki, aki lehetőséget adott neki. Sőt, lehet még végzettsége sem volt hozzá, csak szerencséje volt és kitanulta és közben levizsgázott. Ez kéne a mai fiataloknak is. A tudás, az elszántság, a dolgozni akarás nagyon sok emberben benne van, csak a lehetőséghez nem jutnak hozzá.

Nekem személy szerint az első bejelentett munkahelyem egy hipermarketben volt a csemegeosztályon, mint eladó. Hozzáteszem közgáz sulit végeztem. És ki mondta meg az első néhány nap után, hogy nem eladónak tanultam? Senki, mert belejöttem. Megmutatták mit hogyan csináljak, megjegyeztem és tettem a dolgom. Nyilván nem úgy, mint aki 4 éve ott dolgozott, de nem is úgy, mint aki semmihez sem ért.

Ennyi lenne mindenhol olyan szakterületen meg pláne, ahol az embernek még végzettsége is van, csak mondom, a lehetőség hiányzik.

2013. febr. 18. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

Pályakezdőnek sem kell ahhoz lenni, hogy az ember hosszú hónapokig ne találjon munkát.

Kitartás!!!!

2013. febr. 18. 16:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
66%
4-es: Saját magad cáfolod meg az érvelésed. Régen több lehetőség volt, mint ma. Ehhez képest végzett közgazdászként csemege osztályon dolgoztál, akár csak egy eladó. Ez ma is megvan, sokan dolgoznak más szakmában, más fokán a ranglétrának, mint amit szeretnének.
2013. febr. 18. 16:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
78%

Nem írtad, hogy milyen szakma?


Sajnos túltelítettség van sok szakmában + még jött a válság is és még mindig tart...

Tehát egy építésznek most pont olyan nehéz elhelyezkedni mint egy kozmetikusnak...

Próbálj jobb önéletrajzot csinálni, és valahogy referenciákat szerezni.

Mondanám a külföldöt mint mindenki más, de nem mondom, mert ott sincs kolbászból a kerítés sajnos. Egyszerűen nem lehet kifizetni mondjuk 2 hónapnyi álláskeresést Angliában, itthonról munkát keresni meg baromi macerás és szintén drága. A legtöbb cég elvárja hogy kiutazz 3-szor mire visszautasítanak. Vagy mehetsz éjszakai klubba dolgozni mint a sok behülyített marha.

2013. febr. 18. 16:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 anonim ***** válasza:
88%

Nem cáfolom meg magam, régen valóban több volt a munkahely, de manapság sem inkább a munkahelyek hiánya a gond, hanem a munkáltatók hozzáállása. A régi munkáltatók adtak lehetőséget, a mai munkáltatók meg nem.

Régen elég sok állami cég volt, ahol nem éppen a mindenen és mindenkin való (értem ez alatt a munkabéreket, munkások számát például) spórolás és a mindenből pénzt és hasznot húzzunk elv volt a menő, ez ma lett divat, ahol a magánembereknek sokszor csak az számít, hogy minél több maradjon a zsebben és ezért alkalmaznak 3 munkakör betöltésére 1 embert, aki minimális fizetésért dolgozik és lehetőleg olyat, aki után nem kell adót fizetni.

Régen nem ez volt.

2013. febr. 18. 16:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 anonim ***** válasza:
0%
Nincs gyakorlatod, amiért te vagy a hibás. Mert amikor suliba jártál, el kellett volna járnod suli után dolgozni, és nem minden hétvégén elbulizni az idődet és részegen fetrengeni az utcákon. Nekem, hogy suliba se mentem 1 héten mert folyamatosan dolgoztam, mert mondta a főnök , hogy most annyi munka van, hogy nincs rá elég ember. Aki azt mondja nehéz munkát találni, arról ő maga tehet.
2013. febr. 19. 10:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%

Utolsó ez sajnos nem igaz nálunk vna egy tanár aki minden évben elmondja hogy az ő elveivel ellenkezik h. valaki egyetem mellett dolgozzon, ezért min dent megtesz ez érdekében vagyis rengeteg otthoni feladatot ad és a vizsga teljesen más mint amit lead órán de az órára is kötelező bejárni. És mindezt bátran elmondhatja az első óráján többszáz diák előtt mert a mai magyar felsőoktatásban a sok vén f.sz professzornak bármit lehet...


Vannak gyakorlat orientáltabb sulik meg vannak kevésbé gyakorlat orientáltak... sajna attól függ általában h a vezetőség melyik kőkorszakból maradt ott... aztán nekik meg nem céljuk, hogy a maszekolásukba belerondítson az új munkaerő. A tanárok célja h a diákok minél képzetlenebbül jöjjenek ki. Ezért kéne betiltani a maszekolást.

Ez amúgy az ország egyik "legjobb" egyeteme.

2013. febr. 19. 13:39
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!