Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Akinek "kétkezű szakmája" van...

Akinek "kétkezű szakmája" van az MIND eltudott helyezkedni?

Figyelt kérdés

Én elvégeztem egy főiskolát, de úgy tűnik csak földönfutó lehet belőlem.

25 éves leszek hamarosan, és fogalmam sincsen, hogy mi lesz velem a jövőben. Egyáltalán van jövőm?


2013. febr. 19. 12:25
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
Min végeztél?
2013. febr. 19. 12:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 A kérdező kommentje:
Szerintem lényegtelen. :) Nem menő iskolában, és nem keresett "értékes" szakon. De ha tudni akarod bölcsész jellegű.
2013. febr. 19. 12:37
 3/13 anonim ***** válasza:
Hát sajnos nekem elég pocsék szakmám van. Könyvkötőnek tanultam apám nyomására. De eddig mindig tudtam dolgozni a szakmámban. Bármelyik nyomda felvett mert van gyakorlatom és vizsga papírom. Nem kerestem rosszul csak utálom amit csinálok.. Pár éve Angliába mentem.. és sajnos itt is nyomdában kötöttem ki..Jól keresek, talán jobban mint gondoltam volna, de mégis olyan munkát végzek amit borzalmasan utálok..De 40 évesen már nem tudok változtatni..
2013. febr. 19. 12:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
fodrásznak tanultam, és 2 éve hogy befejeztem a sulit, azóta dolgozom fodrászként.
2013. febr. 19. 12:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:

"Bölcsész jellegű"

Ha valaki elvégez egy főiskolát, hogy írhat le ilyet?

2013. febr. 19. 14:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 A kérdező kommentje:

Csak a Te kedvedért Utolsó!!


Nemzetközi tanulmányok szakon végeztem (Ez a Bolognai megfelelője a "Nemzetközi Kapcsolatok" szaknak amit anno osztatlan képzésben folyt.)


Szerettem az iskolámat, akkor is ha utolsóként kullok az országban a rangsorban. Szerettem a tárgyaimat, és a tanáraimat, voltak kifejezettem élvezetesek.


De a valóság az, hogy ez hiábaló volt. :((


Egyébként, hogy értetted utolsó, hogy: "Hogy írhat ilyet, aki elvégez egy főiskolát?" ???

2013. febr. 19. 14:37
 7/13 anonim ***** válasza:

Válaszom a kérdezőnek:

A 'bölcsész jelleg' egy nyelvkönyvekben nem igen létező fogalom. Másrészről pedig ezzel teljes mértékben lebecsülted és leírtad magad.


Úgy gondolom nem a szakmád miatt nem találsz munkát, hanem a hozzáállásodból kifolyólag. Persze ítélkezni nem akartam, csak a szubjektív véleményem volt, amit nem kötelező elfogadnod.

2013. febr. 19. 14:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 A kérdező kommentje:

Nem is tudom, hogy hány helyre küldtem el az önéletrajzomat, de semmi. Ezek után milyen hozzáállásról beszéljünk??

Plusz a jobb végzettségűek sem találnak állást, ezek után milyen hozzáállásról beszéljünk??

2013. febr. 19. 14:47
 9/13 anonim ***** válasza:

Na, Te is leírod a lényeget: "a jobb végzettségűek sem találnak állást".

Keress más területen mint ahol eddig kerestél, vagy a lazíts a keresési feltételeken. Próbáld meg kicsit rugalmasabban, több fajta álláshirdetést átnézve, folytatni a munkakeresésed.

Én nem elméleti síkon akarok itt okoskodni neked, de hidd el gyakran magunk mellett engedjük el a lehetőségeket, a berögzött szokások miatt.

2013. febr. 19. 14:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/13 anonim ***** válasza:
Én is ugyanebben a cipőben jártam, még fél éve, mint a kedves kérdező, értéktelen diploma, 23 évesen kilátások nélkül. De megoldódott a probléma, ha csak időlegesen is. Úgy hívják külföld.
2013. febr. 19. 18:08
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!