Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nagyon félek az első naptól a...

Nagyon félek az első naptól a munkahelyen. Te hogy voltál ezzel?

Figyelt kérdés
10 éve nem dolgoztam ezen a területen (adminisztráció), most felvettek, holnap kell kezdenem. De én már olyan alapvető dolgokra sem emlékszem, mint faxolás, utalások, vagy tértivevény kitöltése. Nagyon gáz lesz, mert azért egy nem pályakezdőktől elvárják, hogy az alapdolgokat tudják, nem?
2013. febr. 20. 11:53
 1/9 anonim ***** válasza:
Én megmondanám a főnöknek, hogy bizony nagyon kiestem a gyakorlatból. Kérném a türelmét és biztosítanám, hogy gyekszem gyorsan belejönni a dolgokba. Még mindig jobb, mintha rajt érnének valaminek az elrontásán.
2013. febr. 20. 12:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/9 anonim ***** válasza:
Én mindig nagyon féltem mindig az "első naptól". Bármiről volt is szó, nemcsak munkáról. Én is szólnék a főnökömnek, hogy azért jó lenne, ha megmutatná, hogy mit hogy kell (valószínűleg attól még, hogy van régebbről tapasztalatod, úgyis mindent meg fognak mutatni), mert kicsit kiestél a gyakorlatból.
2013. febr. 20. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/9 anonim ***** válasza:

Mielőtt felvettek, nem kérdezték meg hogy mennyire értesz ezekhez a dolgokhoz? Elég amatőr hozzáállás!

Egyébként, ha annyira érdekelne téged ez a munka, akkor nem itt írogatnál kérdéseket, hanem próbálnál felkészülni, hogy ne érjenek váratlanul a feladatok...

Az vesse rám az első követ, aki szerint nem inkább egy hozzáértő fiatalt kellett volna felvenni a helyére!

2013. febr. 20. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/9 A kérdező kommentje:

3/3 akkor te mit kezdenél azzal a rengeteg pályakezdő vagy kevés tapasztalattal rendelkező állásnélkülivel, akik vannak az országban? Akkor nekik sosem adnál munkát? Csak azért mert még nem dolgoztam sehol, tehát nincs tapasztalatuk?


Amúgy azt hogy gondoltad, hogy nem itt írogatnál a helyemben, hanem felkészülnél? Hogy tudnál felkészülni egy adminisztrátori pozícióra? Írj már légyszi tippeket! Hova menjek, ahol gyakorolni tudok? :-)

2013. febr. 20. 13:33
 5/9 anonim ***** válasza:
32%

Tudod, egy munkáltató előbb rangsorol... és az olyanok mint Te, a végére szoktak kerülni. Nyilván erre a helyre nem sok mindenki jelentkezett.

Ne sértődj meg rám! Engem a rendszer dühít... Nem akarok belemenni, mi miért stb... csak sajnálom azokat a fiatalokat, akik iskolával, tapasztalattal, jó szakemberként "kallódnak" a munkaügyi hivatalban... :(

Hogyan készülnék? Excellt, wordot, power pointot gyakorolnék, megnézném hogy néz ki az átutalás, a tértivevény és megfejteném hogy tudom septibe kitölteni ha szükségem lesz rá. Ott fogsz égni mint a Reichstag.

2013. febr. 20. 13:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/9 A kérdező kommentje:

Még mielőtt leöregeznél, elmondhatom, hogy egyáltalán nem vagyok idős, 29 éves, Mivel dolgoztam már adminisztrátorként 10 éve, így nem számítok pályakezdőnek, azóta megszereztem egy diplomát, voltam külföldön és most itthon próbálok érvényesülni. Hozzáértő szakembernek számítok én is a te szavaiddal élve, annyi, hogy nincs túl sok tapasztalatom. Sajnos én levelezőre jártam, ott nem volt gyakorlat, elméletben mindent jól megtanultunk, gyakorlatban azonban semmit.


Ja és nem mellékesen protekcióval kaptam meg az állást, sajnos máshogy esélyes sincs, ez tapasztalat. Nem jó érzés, de ez van, máshogy nem lehet elhelyezkedni itthon.


Az Excel, Word gyakorlása jó ötlet, neki is kezdek. Várok még ötleteket, miket tudnék itthon gyakorolni, megtanulni, hogy ne legyek olyan béna az első munkanapomon.

2013. febr. 20. 14:11
 7/9 anonim ***** válasza:

Szerintem a neten sok mindennek utána lehet nézni, a fax működését pedig valakitől megkérdezed, nálunk is mindegyik más gombbal megy.


Én is féltem az első naptól, nem abban az irányban szereztem diplomát ahová mentem, természetesen hibázgattam, az egyik türelmetlen felettes kiabált is, hogy ő kivág innen mert 3 nap munka után nem tudtam valamit, de az ő felettese türelmes volt, szépen megtanultam mindent, most 1 év után már én vagyok a legjobb munkaerő a területen.


Anno én netes feladatokat oldottam meg, excel feladatsorok, pivot táblák, számolások, mondjuk azt utálom, hogy a régi és az új programokban tök máshol van minden.

A formanyomtatványokhoz pedig biztos van valahol minta, hogyan kell kitölteni.

2013. febr. 20. 16:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/9 anonim ***** válasza:
13.43-as! Ezt nem hagyhattam ki! A gonoszkodásod elrémisztő! A "septibe" /amit először "tepsibe" -ként olvastam/ szónál pedig egyenesen a szívemhez kaptam, anyira hogyismodjamcsak nem stimmel. A sebtiben sokkal jobb lett volna Ész-osztásból: nulla!
2013. febr. 20. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/9 anonim ***** válasza:
Az annyira szót természetsen elsiettem, mert tudom, hogy "annyira" gyorsan kell írnom.
2013. febr. 20. 16:25
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!