Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért van az, hogy a diákmunka...

Miért van az, hogy a diákmunkacégek mindig nappali tagozatosokat keresnek DÉLELŐTTÖS műszakba?

Figyelt kérdés
Nem értem a dolgot. Aki nem egy tingli-tangli képzésre jár, annak vannak gyakorlatai hétköznap, nem tud egész héten hétfőtől péntekig reggel 8-tól vagy 9-től délutánig dolgozni. Akkor mégis miért írnak ki ilyen munkákat, ahová csak nappalisokat várnak? Vannak levelezősök, egyéni tanrendesek, távoktatásosok, estisek, passzív félévesek, etc... Miért nem őket keresik ilyen munkakörbe, akik még rá is érnek? :"D

#diákmunka #diákmunka cégek
2013. febr. 22. 13:42
 1/6 anonim válasza:
39%
mit számít pár igazolatlan
2013. febr. 22. 14:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
talán mert bizonyos hiányzás felett (nálunk gyakorlatnál 3 db) nem engednek jegyet szerezni, megbuksz a tárgyból
2013. febr. 22. 14:16
 3/6 anonim ***** válasza:

mert rájuk más adószabályok vonatkoznak ombre!


Nappali passzív az megy.

2013. febr. 22. 14:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Mert nappalisok után más a járulékfizetés és adózás, ugyanúgy mintha vállalkozol. Összehasonlíthatatlan a járulékfizetés, ha nappalis, vagy ha levelezős vagy.


Egyébként meg passzív hallgatóival is lehet menni.

2013. febr. 22. 15:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én nem tudtam volna levelezővel, estivel vagy passzívesként munkát kapni diákszövetkezetnél. Nem mindenkinek van délelőtt órája. Nekem is volt olyan napom amikor 2 délelőtt is csak zabi előadásom volt és arra nem mentem be. Nem is volt megtartva stb. Vagy van akinek alig van órája, főleg az utolsó félévekben. Hidd el, találnak rá embert. Amúgy van olyan középiskola is ahol kéthetente délutánra kell bejárni. Azt viszont felháborítónak tartottam, amikor közölték hogy minimum 3, de inkább 4 napot délelőtt vállaljak már be. Nem is tudtam volna. Sokaknak viszont csak jogviszonya van és a mellett bejárnak diákként délelőtt dolgozni suliba meg nem járnak. Ők így képzelik, aki meg törvénytisztelő az meg keres mást jobb híján. Amúgy azt te nem jelentetted be hogy egyéni tanrendes vagy vagy sem. Azért keresnek meg téged mert gondolom jelentkeztél náluk és hátha elvállalnád. Vagy nem adtál meg ráérést. Vagy pl. van egy szabad heted stb.
2013. febr. 22. 22:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:
A levelezősök meg az estisek vállahatnak rendes munkát is, ami nem diákmunka. Nem akarják, hogy ők túrják ki azokat, akik csak diákmunkát vállalhatnak.
2013. febr. 23. 15:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!