Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy tűri ezt el a munkáltató?

Hogy tűri ezt el a munkáltató?

Figyelt kérdés

4 hónapja dolgozom az új munkahelyemen, irodai munka. Van egy kolleganőm, aki ott van már 20 éve, és konkrétan semmit nem csinál. Miden túlzás nélkül volt olyan nap, amikor egy 3/4 órás munkát elhúzott egy 8 órás munkává. Nekem ez egy kicsit rosszul esik, mert jó lenne ha egy kicsit be segítene azoknak, akiknek több dolguk van. Többször van olyan, hogy nem találjuk, aztán egyszer csak megkerül. Az a furcsa, hogy az közvetlen főnököm nem igazán számoltatja el, bár a múltkor rákérdezett, hogy mit csinál épp.... erre a kollégám azt mondja, épp semmit.... erre főnököm "akkor nagyon gyorsan találj magadnak valamit". 2x kapott már fegyelmit, amikor a főigazgató is elbeszélgetett vele. De ez meg sem hatja, ugyanúgy semmit sem csinál. Olyan mint, akinek semmi motivációja, pedig nagyon jó fizetés kapunk, és még csak 46 éves....(elég nehézen találna ilyen jó munkát máshol)

Nem értem, hogy miért tűrik meg az ilyen embereket, ennyire nagy előnye van azzal, hogy ott van már 20 éve?

Mert nagy szakmai tudása nincs, mivel már én segítek neki, nekem kell elmagyarázni bizonyos folyamatokat a 4 hónapos tapasztalatommal.



2013. febr. 23. 15:56
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Valószinüleg valakinek a valakije.
2013. febr. 23. 16:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:

Még csak az sem..... mert akkor beletörődnék, hogy ez van.

Köszönöm a hozzászólásod.

2013. febr. 23. 16:04
 3/7 anonim ***** válasza:

Ilyenek vannak nálunk is. Köztük van, aki valaki valakije, van aki, olyan régen itt van, hogy nem rúgják ki, de itt is vannak érthetetlen lébecolók. Egész nap sétálgatnak, beszélgetnek, netezgetnek, olvasgatnak, ha dolgoznak azt is sokszor elrontják. Engem is fenntartanak a munkában, pl.odajönnek, hogy jaj segíts már ebben, mert biztos tudod. Aztán ha nem segítek mennek panaszkodni, hogy az új diplomás lány nem akar nekik, szegény 30 éve érettségizetteknek segíteni.

Ráadásul duplaannyit kapnak, mint én. Megígérték, hogy előléptetnek - azaz ott leszek, ahol ők, de ez nem történt meg, én meg csinálom a magam melóját és az övékét - mert ők ugye tudják, hogy majd át leszek helyezve és tudjam azt is, amit nekik kell(ene) csinálniuk.


A melósok között is vannak lébecolók de ők igyekeznek látványosan hasznosak lenni, pl. 1 tök felesleges dolgot 1 hétig csinálnak, fognak egy szerszámot és azzal köröznek. Az ilyen hasznosnak tűnést a főnökség is tudja, a fogjunk meg egy papírt és azzal menjünk át a másik épületbe, mert akkor azt hiszik, valami dolgunk van.

2013. febr. 23. 16:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:
100%

Lehet van védője, ki tudja?

Én azt mondom Neked, csináld a dolgodat, ne foglalkozz azzal, ő mit csinál. Te a saját fizetésedért dolgozol.Mint Írod, volt már számonkérése.

És nyugodj meg, ha valamiért létszámcsökkentés lesz, nem Te fogsz menni...

2013. febr. 23. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:

Attól függ, hogy a céget mennyire érintett a piaci-pénzügyi helyzet változásában (válság évek, növekedési ütem lelassulása) Mi már alsóbb szinteken ezt megszüntettük. Mindenkinek találunk annyi munkát, hogy 8 órában nem tud unatkozni talán 10 percet sem. Ilyen szempontból a "használható" munkaerő jól járt, mert nem kell egyéb lemondástól tartania, hiába voltak a válság évek.

Nagyon sok cég nem tudott még alkalmazkodni ehhez a helyzethez, sokan veszteséggel üzemelnek, ami majd rövid időn belül vagy racionalizáláshoz fog vezetni, vagy csődhöz.

2013. febr. 23. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:

Lehet, hogy a főnök szeretője :)

Azért ez sem ritka, valljuk be! ;)

2013. febr. 23. 16:44
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:

Majdnem minden cégnél van ilyen, és én sem értettem soha, miért nem rúgják ki őket. Talán túlságosan humánus a munkaadó, és a kora miatt nem merik, nem akarják. Ő ezt tudja, azért nem töri magát.

De ha kapott már két fegyelmit, akkor lehet, hogy csak a harmadikra várnak!

2013. febr. 25. 16:29
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!