Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » A munkáltató hogyan adhatja...

A munkáltató hogyan adhatja ki a szabadságot a ráeső részéből?

Figyelt kérdés
Kiadhatja a 2/3 részt akár egyben, hogy megszivassa az alkalmazottat, vagy időarányosan...nekem a szabadságom egy évben 21 nap, akkor ha kiszámoljuk havonta durván 1,8 napot adhat ki, vagy egybe az egészet?
2013. febr. 22. 17:27
 1/4 anonim ***** válasza:
normális főnöknél az egészet te osztod be. Pár éve volt olyan,előző cégnél, hogy mindenkinek bent maradt vagy 2hete akkor január februárban küldözgették szabadságra az embereket. Idén megint bent maradt mindenkinek, most azt mondták ki fogják fizetni, csak nem tudjuk igaz-e
2013. febr. 22. 19:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 A kérdező kommentje:
Na én ezt értem, de nem teljesen erre voltam kiváncsi. Törvényesen hogyan adhatja ki, nem pedig megállapodás alapján. Joga van-e hozzá, hogy a szabadságom azon részét ami felett ő rendelkezik már január-februárban kiadja mind? akár egybe..
2013. febr. 26. 00:41
 3/4 anonim ***** válasza:

Igen, joga van hozzá, hogy egybe kiadja azt a részt, amely felett Ő rendelkezik.

A szabadságból 7 nap felett rendelkezik a dolgozó, de a munkáltatónak figyelnie kell arra a szabadság kötelező kiadásánál, hogy legalább egybefüggően 14 naptári napot öleljen fel a kiadott szabadság, ha lehet. Pont azért, hogy ne aprózza el, mert 1-1 napban nem tudja igazán kipihenni magát a dolgozó.

Azt is megteheti, hogy márciusban kiad a 21 napodból 10-12-öt is egyszerre. De etikusabb, ha meghallgatja a dolgozó igényét is, és aszerint szervezi meg a cég dolgozóinak szabadságolását. Ez a törvény részéről elvárás is, hogy a munkáltató legyen figyelemmel a dolgozó kérésére is.

2013. febr. 26. 05:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/4 anonim ***** válasza:

Mt:


122. § (1) A szabadságot - a munkavállaló előzetes meghallgatása után - a munkáltató adja ki.


(2) A munkáltató évente hét munkanap szabadságot (...) legfeljebb két részletben a munkavállaló kérésének megfelelő időpontban köteles kiadni. (...) A munkavállalónak erre vonatkozó igényét legalább tizenöt nappal a szabadság kezdete előtt be kell jelentenie.


3) A szabadságot - eltérő megállapodás hiányában - úgy kell kiadni, hogy tartama legalább összefüggő tizennégy napot elérjen.

(4) A szabadság kiadásának időpontját a munkavállalóval legkésőbb a szabadság kezdete előtt tizenöt nappal közölni kell.

2013. márc. 5. 13:44
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!