Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egész pontosan mit csinál egy...

Egész pontosan mit csinál egy kertészmérnök? Megéri erre a szakra menni egyetemen? Mennyit keres itthon és angol nyelvterületen?

Figyelt kérdés
Mennyire telített a szakma, mennyire kell matematika hozzá? Mennyire kapcsolódik a biológiához?
2009. szept. 10. 15:31
 1/1 anonim ***** válasza:

Kertészmérnök nem kerttervezést tanul, hanem növénytermesztést (csak azért írtam le, mert sokan összekeverik).

Vagyis ezzel gazdaságoknál, faiskolában, növényiskolában lehet elhelyezkedni, illetve kutatómunkát végezni, esetleg nemzeti parkokban, vagy saját gazdaságot alapíthatsz.

Matekot tanulnak, változó, hogy melyik suliban mennyit.

Biológiából a növényélettan és dendrológia tartozik ide, meg növényi betegségek, kártevők, vegyszerek. Rengeteg növény latin nevét meg kell tanulni, és fel kell ismerni őket. Meg a betegségeket, kártevőket is 1-1 levél, növényi rész alapján.

Sokfelé szakosodhatsz, pl. dísznövénytermesztés, faiskola, gyógynövény, gyümölcs, szőlészet, zöldség stb.

Azt nem tudom, mennyit keresnek. Külföldön valószínűleg jól, itthon nem igazán, őket hívják "diplomás parasztnak". (szorri, nem az én véleményem, de hasonló területen tanulok, és hallottam már így aposztrofálni minket)

2009. szept. 10. 16:01
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!