Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha jelentkezek emailben egy...

Ha jelentkezek emailben egy álláshirdetésre? (bővebben lent)

Figyelt kérdés
Szóval, ha az álláshirdetésben csak az van, hogy önéletrajzát küldje erre az emailre: xy@freemail.hu, akkor elég ha csak csatolom az önéletrajzomat, nem kell emailben még írni mellé semmit? Gondolok ezalatt arra, hogy Tisztelt Hirdető, csatolom az önéletrajzomat, vagy hogy szeretnék erre a munkára jelentkezni blabla...
2013. febr. 27. 14:16
 1/4 anonim ***** válasza:

Mindenképpen írj valamit hozzá, ez elengedhetetlen.


(Viszont a freemail-es címet remélem csak példaként írtad, mert ha valóban ide kérik az önéletrajzot, én a te helyedben nem küldeném be. Normális cégnek van normális e-mail címe is, ami legtöbbször tartalmazza a cég nevét is.)

2013. febr. 27. 14:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/4 anonim ***** válasza:
Motivációs levéllel kell írni, különben 99%, hogy kuka.
2013. febr. 27. 15:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/4 A kérdező kommentje:

Csak példaként írtam a freemailt.

Motivációs levél nem mindenhol kell szerintem, csak, ha külön kérik nem? Legalábbis alkalmi diákmunkához, vagy részmunkához (recepciós) nem szükséges szerintem.

Ha csak annyi áll az álláshirdetésben, hogy a következő email címre kérjük az önéletrajzokat, akkor más nem kell nem?:/

2013. márc. 2. 12:49
 4/4 anonim ***** válasza:

Motivációs levél mindenképp kell, akkor is, ha NEM kérik. Gondolj bele, egy recepciós, asszisztensi állásra több ezer pályázat is érkezhet. Először a kísérőleveled látják. Ha sablon, olyan, mint az előtted levő sokszáz másiké, akkor sokszor törlik.

Nyugodtan túlozz kicsit, hogy nagyon nagyon szeretnéd azt a munkakört, felsorolod a jó tulajdonságaidat és hogy miként tudnád kamatoztatni ezeket az említett munkahelyen. Ha van szakmai tapasztalat, akkor mehet az is mindenképp a levélbe.


Nem kell őszintének lenni. A motivációs levél szerintem a kiválasztási folyamat legnyálasabb, legkevésbé igazsággal teli része. De erre harapnak...

2013. márc. 2. 13:46
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!