Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Tanácsot kérnék, hogy bánjak...

Tanácsot kérnék, hogy bánjak a beosztottaimmal?

Figyelt kérdés
Csoport vezető lettem egy újjonan induló cégnél. Nagyon barátságos embernek tartom magam. Azt mondták nkem hogy főnök beosztott között nincs barátság.Ha már az elején utálni fognak mert a főnökük vagyok akkor mi tévő legyek.

2013. márc. 2. 15:08
 1/6 anonim ***** válasza:
100%
Ha segítséget kérnek, segíts nekik.
2013. márc. 2. 15:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

A barátságos és az utálat között azért van egy-két fokozat. Azt, hogy te hogy bánj velük, nem tudom, de azt, hogy mit várok el az én főnökömtől, azt el tudom:

- kezeljen normálisan, tisztességesen. Beosztottja vagyok, nem a kutyája, szolgája.

- fektesse le tisztán a játékszabályokat. Aki késik, ezt kapja, aki nem dolgozik, amazt, aki pedig jól dolgozik, az azt.

- ezektől a szabályoktól ne térjen el senki miatt, se maga miatt, se a többi dolgozó miatt. Aki ezeket megszegi, azok tudták, hogy mit kockáztatnak.


A mostani főnökömmel nagyon jó a viszonyom. A fenti szabályokat betartva is barátságos, vicces. De tudom, hogy csak egyszer játszanám el a bizalmát, akkor annak következményei lennének, akármilyen jó is a viszonyunk.

2013. márc. 2. 15:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Nem könnyű megtalálni a megfelelő hangot. Ha túlságosan baráti viszonyt alakítasz ki velük, nem fognak tisztelni. Nálunk van egy ilyen főnök, a beosztottak a szemébe jópofiznak, de a háta mögött meg semmi tekintélye nincs, nem követik az utasításait, sz@rnak a munkára.


Ha túl kemény vagy velük, akkor azért fognak utálni.


Jó, ha nincsenek illúzióid, a főnök az főnök, azt általában nem szereti senki. A főnöktől függenek. Amit tehetsz, hogy korrekt leszel velük, és tartod a három lépés távolságot. Ha a tiszteletüket sikerül kivívni, akkor már mindent elértél. Ez a legfontosabb!

2013. márc. 2. 16:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
Nem árt tisztában lenni pl. a személyiségtípusokkal sem, szangvinikusra nem bízz például számolgatós, precíz feladatot, egy flegmatikusra meg prezentációt 30 ember előtt. De sok könyv szól erről, érdemes utánaolvasni a témának.
2013. márc. 2. 19:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:

Én voltam- ha úgy tetszik- csoportvezető, ráadásul engem a többi munkatársam közül neveztek ki vezetőnek.


Én külön tudtam választani a magánéletet a munkától. Nem volt szükségem a "tipikus bunkó" főnök szerepét eljátszani, mert tiszteltek a kollégák. Mindenkit a saját érdemei szerint értékeltem, de ebbe bőven belefért hogy emberi, vagy éppenséggel barátságos legyek.

Szakmailag jó voltam, tudtak rám számítani, emberileg igyekeztem jó hangulatot teremteni, ugyanakkor következetes lenni.


Az a tapasztalatom ( beosztottként és vezetőként egyaránt) hogy a jó hangulat megteremtése jobban motiválja a beosztottakat mintha minden nap gyomorgörccsel jönnek dolgozni.


Ez persze nem jelent bratyizgatós bájcsevelyt:)


Szerintem ne játszd meg magad, lehetsz barátságos, de ügyelj arra hogy annyi távolságot azért tarts hogy ne nőjenek a fejedre:)

2013. márc. 5. 15:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
köszönöm mindenkitől a választ.
2013. márc. 7. 18:30

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!