Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit csináltok otthon munkanélk...

Mit csináltok otthon munkanélküliek? Merre kerestek állást, kérlek adjatok tanácsot, megöl az unalom!

Figyelt kérdés
2012. dec. 1. 07:41
 1/6 anonim ***** válasza:
54%

Hasznos dolgok,amiket csinálhatsz mostanság:

-nyelvtanulás (akár magadtól, vagy összeállva egy tényleg tanulni és nem csak téged hátráltatni akaró társsal) tanárral vagy anélkül...(szegény ember vízzel főz, ha nincs pénz, lehet apróbb kiejtésbeli hibákat véttek eleinte, de az is jobb, mint nem csinálni,nem tanulni és nem tudni semmit)

-informatikai képzésben résztvenni(ehhez ugye kell egy gép, kell egy szakember, aki beavat, ha sose láttál még közelről gépet, csak mondjuk tévében)


Aztán ha nem képzés, akkor segíthetsz otthon a háztartási dolgokkal, vagy dolgozhatsz feketén(mittudomén, most így kora télen rengeteg a fákról lehullott falevél, más szóval avar a földön, ez is egy meló lehet összetakarítani,akár otthon, akár ha elszegődsz céghez, ilyen munkát szerintem lehet találni akármikor)...

2012. dec. 1. 09:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
47%
Nagyvárosokban ugyanilyen munka lehet, keresnek is rá idénymunkásokat minden télen, ha leesik az első hó,azt eltakarítani...
2012. dec. 1. 09:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Én negyedik hónapja vagyok itthon, előtte kemény 4 hónapig volt munkám. Jövőre egyetemre szeretnék menni. Egy hónapja kábé leálltam a munkakereséssel, mert unom, hogy kamu a hirdetések fele, vagy annyira inkorrektek a feltételek, hogy nem éri meg ezért BKV bérletet venni. Ugye az egyetemhez - ami nekem kell legalábbis - kötelező már az emelt szintű érettségi, arra tanulok most, hogy jövőre ne kelljen megint itthon ülnöm. És nyelvet is tanulok minden nap 2-3 órát, és így nyugodt a lelkiismeretem. Így megéri itthon ülni, sőt, nem mernék elvállalni egy főállást, mert nem lenne időm / energiám tanulni. Amúgyse ösztönöz, hogy napi 8-9 óráért elvállaljak egy 60ezres melót, amiből lejönne a BKV és a TB, szóval akkor már inkább hasznosabban töltöm az időmet... Persze szerencsés vagyok, hogy megtehetem.
2012. dec. 1. 11:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:

Tanulok, mert már agyrémet kaptam a sok kamu hirdetéstől.

Házimunka, főzök, takarítok, tisztaságmániás lettem, de nagyon.

2012. dec. 1. 12:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Én is tanulok és itthon tanitok nyelvet, takarítok, de sétálni, plázázni már nincs kedvem, mert mindig meglátok vmit és nincs rá pénzem. Bkv-bérletet se tudok venni, szal eléggé beszűkült az életem.
2012. dec. 1. 14:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:

köszi a válaszokat!

látom másnap sem jobb, aki mukanélküli, és ti is úgy látjátok a helyzetet ahogy én! De én egy 40 feletti ember vagyok, akinek mégjobban beszűkült a világ. A fiataloknak még így is könnyebb, hisz ott vannak a szülők jobb esetben, lehet még tanulni, de nekem nincs pénzem tanárra,2 gyereket kell taníttatni, illetve az egyik már nem is gyerek, egyetemre jár, tehát őt kell nyomni előre jelenleg. A korom miatt sem nagyon vesznek már fel, tanulhatok állatidomárnak is, nem kellek, mert "öreg" vagyok! fekete munka???? sajnos már az se nagyon van. persze, takarítani, ház körül tenni venni lehet (csinálom is), csakhogy abból nem lehet rezsit fizetni és akkor még másról nem is beszéltem!! ez a szomorú valóság!

2012. dec. 2. 07:05

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!