Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Álláshirdetésre pályázatot...

Álláshirdetésre pályázatot kellene küldenem email címre. Milyen legyen a levél tartalma nagyvonalakban?

Figyelt kérdés
Adminisztrációs munkáról lenne szó, pénzügyi területen. Jövedelemigény megjelöléssel kérik. Ez azt jelenti írjam meg, hogy mennyi fizut akarok? Az jó ha az önéletrajzom küldöm el?
2009. szept. 11. 23:38
 1/1 anonim ***** válasza:
100%

Önéletrajz+bemutatkozó levél megy szerintem egy jó ideje. Az önéletrajz "amerikai stílusú" (azt hiszem, így hívják): személyes adatok, iskolák, munkahelyek...stb, mindegyik pl vastag betűvel szedve, közöttük kis hely, alattuk a munkahelynél, iskolánál nem kronológiai sorrend, hanem először az utolsú, és így visszafelé. A bemutatkozó levélben is a lényegretörő a trendi. Leírod, miért pont ezt az állást és olyasmiket, amivel meggyőzöd öket, hogy miért Te vagy a legalkalmasabb, milyen képességeid vannak hozzá...stb. Ebbe szerintem inkább a vége felé beleszőhető a fizetési igény, úgy jelölném meg, hogy pl 280000-300000, tehát nem konkrétan csak egy számot. Valami olyan szöveggel, hogy korrekt, pontos és lelkiismeretes munkámat ennyire értékelném.

Még nem írtam fizetésmegjelöléssel álláspályázatot, és az eddigieket is csak úgy "hasból", ami hirtelen ezembe jutott.

Olvastam valahol, hogyha neten küldessz álláspályázatot, ne legyen az email-címed nevetséges, gyerekes...stb (cicababa pont akármi...stb), inkább diszkrétebb, legjobb egyszerűen a személyes adataidból kreált. Fontos még a helyesírás, ezt inkább kétszer is ellenőrizném, és a megfelelő külalak, formátum.

Sok sikert! És sok pénzt! :)))

2009. szept. 12. 02:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!