Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Elismerik külföldön a Magyaror...

Elismerik külföldön a Magyarországon szerzett diplomát?

Figyelt kérdés
Komolyan veszik? Vagy olyan nekik, mintha nem is lenne? A Szent István Egyetemre járok.

2013. márc. 3. 19:10
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Attól függ melyik országban vagy, illetve milyen egyetemen milyen diplomát szereztél. Én az Óbudai Egyetem diplomájával jöttem ki Németországba, és elfogadták.
2013. márc. 3. 19:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
El szokták..maximum egy hivatalos fordítást kérhetnek.
2013. márc. 3. 19:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
100%
Az én közgazdász diplomámat nem fogadják el Németországban.
2013. márc. 3. 19:30
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
52%
Miért? hol szerezted?
2013. márc. 3. 19:54
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%
Olyan nincs, hogy nem fogadják el, mint diplomát. Olyan van, hogy bizonyos munkavállaló azt mondja, hogy csak az XY egyetemen végzett munkaerőt vesz fel - bár tudomásom szerint ez elég ritka. Különben a mai világban már nincsennek akkora különbségek, egyetemen már nem az az első számú dolog, hogy honnan jössz, hanem hogy mit csináltál, részt vettél-e valami komolyabb megmérettetésben, van-e nemzetközi tapasztalatod, voltál-e gyakorlaton, stb. Minap kesergett itt egy gépészmérnök srác, aki 3,8-as átlaggal kapott diplomát a BME-n, hogy nem kap sehol munkát, mert nincs mit írnia az önéletrajzba. Aki meg mondjuk 2-3 körüli átlaggal elvégzett egy fele ilyen nívós egyetemet (SZE, SZIE), de viszont az egyetem mellett is sokat tevékenykedett, az már lehet, hogy az egyetem mellett is hazavisz havi 100-150 ezer forintot, utána meg a dupláját.
2013. márc. 3. 20:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
SZIE főiskolai kar. És mindenhol azt mondják, hogy nem ismerik el. Jó pénzért kaphatok egy papírt, hogy itt milyen végzettségnek felel meg.
2013. márc. 3. 23:12
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 anonim ***** válasza:
54%

Melyik főiskolai karra gondolsz, mert itt olyat nem látok..

[link]

2013. márc. 4. 00:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/11 A kérdező kommentje:
Én eddig meg azt hallottam, hogy a SZIE-n a legjobb a mezőgazdasági képzés. Régen Agrártudományi Egyetem volt a neve.
2013. márc. 4. 09:57
 9/11 anonim ***** válasza:
Annak idején Kereskedelmi és Vállalkozási Akadémiának hívták, most valami Vállalkozási és Továbbképző Intézet.
2013. márc. 5. 14:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 anonim ***** válasza:
100%
Vannak a SZIE-n nem főiskolai-egyetemi képzések, de azt itthon sem fogadják el főiskolai diplomának. A többi, valóban főiskolai-egyetemi képzésen csodálkoznék, hogy ne fogadnák el... elég jó híre van Európában pl a mezőgadasági szakjainak..
2013. márc. 5. 14:44
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!