Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Felszolgáló munka mennyivel...

Desiree91 kérdése:

Felszolgáló munka mennyivel más külföldön, mint Magyarországon?

Figyelt kérdés
Nem csak a fizetést illetően, mennyivel könnyebb, vagy nehezebb stb. Tapasztalatokat, véleményeket kiváncsian várok!

2013. febr. 6. 19:40
 1/6 anonim ***** válasza:

A bőrt ott is lenyúzzák rólad, csak a hónapvégén jobb a zseton, amiért csinálod, magyar ft-ban, kinti viszonylatban viszont rossz.

Nekem 2 kapcsolatom ment rá, mivel nem állandóra vagy felvéve hanem részmunkaidőre, így "te döntöd el" mennyit vállalsz, persze ha 2x nemet mondasz 3-szor már nem kell menned. Így mész, és szezonban heti 80-100 órát dolgozol. nyáron, meg karácsony után, meg feléled a pénzed.

2013. febr. 6. 19:50
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
Semmivel sem másabb, ugyanúgy dolgozni, hajtani kell, csak éppen mindezt több fizetésért teszed és ha jól bánsz a pénzzel, akkor sokkal jobban megélsz, mint otthon.
2013. febr. 6. 21:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
Attól függ, hogy hol külföldön. Ha nyugatra gondolsz akkor könnyebben megélsz belőle, mint itthon, de ne számíts csodára. Ha ott lakhatsz a hotelben (pl. Angliában) akkor nem rossz pénzt tudsz félre rakni. Kérdés az, hogy rövid vagy hosszú távon gondolkodsz, mert nem hinném, hogy egy hotelben szeretnéd leélni az életed :D Mondjuk úgy nem rossz, hogy idejössz a határ mellé és kijársz Burgenlandba dolgozni és itthon költöd el a pénzt. Bár nekem nem jött be és inkább elmentem mezőgazdaságba dolgozni xD Fizu kb hasonló, csak van szabad hétvége (úgy ahogy) meg úgy érzem, hogy egy picit több szabadidőm van. Valamiből finanszírozni kell az egyetemem. Még akkor is ha külföldin tanulok levelezőn xD Na, de nem az én élet sztorimra vagy kiváncsi szóval tudok hozzátenni a témához :D
2013. febr. 6. 22:18
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
szóval ennyit tudok*
2013. febr. 6. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm mindenkinek, várok még további véleményeket, tapasztalatokat :)
2013. febr. 7. 14:05
 6/6 vigyori0126 válasza:
100%
Mindenképp megéri kimenni külföldre. Én 6éve vagyok ausztriában felszolgáló, otthon is dolgoztam már a szakmában kb 80-100 ezerért. Itt viszont simán meg van a 4szerese, úgy hogy se a szállásért sem az ellátásért nem kell fizetnem. Amit keresek teljesen félre lehet rakni. Viszont ez azzal jár, hogy nagyon ritkán jár haza az ember. Annak érdemes így csinálnia, aki otthon tudja hagyni az életét kis időre...(pár évre). Azt sem ajánlom, hogy kiköltözzön az ember külföldre, mert ahhoz viszont kevés a kinti fizu, értelme akkor van az egésznek, ha azt amit megkeresel hazaviszed magyarba és átváltod....főleg mikor ilyen jó az árfolyam, mint most.
2013. márc. 30. 10:42
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!