Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Az interneten található...

Az interneten található értékesítői, irodai és egyéb asszisztensi álláshirdetések amelyeknél nincs konkrét cégnév feltüntetve átverések?

Figyelt kérdés

Tehát a kérdés lényege, hogy Zepter rendszeréhez hasonló direkt értékesítéssel foglalkozó tiszta jutalékos fizetési rendszeren működő ügynöki munkákat takarnak-e?


Munkát keresek, bölcsész alapdiplomával és angol középfokú nyelvtudással rendelkező férfi vagyok. Tervezem később levelezőn tovább képezni magam egy piacképesebb szaktudás megszerzését, valamint idegennyelvek terén is folyamatban van a továbbképzésem fejlesztem magamat. Jelenlegi helyzetben az irodai munkák esetleg értékesítési terület felé próbálok nyitni holott tudom most a válságban ez a terület(is) meglehetősen visszaesett. Az álláshirdetések jelentős részénél nincs cégnév csak a megszokott hangzatos klisé szövegek. Szeretnék bejelentett fix, vagy fix+ jutalékos fizetési rendszerben munkát végezni, Zepter-féle tiszta jutalékos fizetésen alapuló munkák nem érdekelnek. Tisztában vagyok vele, hogy a szaktudás a területen szerzett munkatapasztalat hiányában nem egyszerű az elindulás mert feltételezem, hogy fix fizetésű pozícióknál nem szívesen foglalkoztatnak pályakezdőket ezen a területen.

Érthető betanítani bejelenteni, pénzt beleáldozni úgy hogy kétséges az illető hatékonysága. Egy jutalékos rendszerben a munkáltató nem kockáztat ilyenképpen. Ennek ellenére bízom abban, hogy van olyan munkaadó aki megadja a lehetőséget a bizonyításra pályakezdő alkalmazotti viszony keretein belül is.


Szerintetek merre érdemes keresni elindulni ezen a területen? Hol érdemes keresni? Amilyen pozíciókat néztem: kereskedelmi-értékesítési-menedzser asszisztens.

Ahogy elnéztem ezeknél a hirdetéseknél sokszor a pályakezdőket is várják, felsőfokú végzettség előny de érettségizettek is jelentkezhetnek. Mivel nincsen értékesítési tapasztalatom eddig a családi vállalkozásunkban dolgoztam egyetem alatt és után én mindenképpen pályakezdőnek számítok ezen a téren. Valóban kamu lenne az interneten található hirdetések jelentős része? Számomra mindenesetre gyanús és nem éppen imponáló amikor egy cég még a nevét sem adja meg, nem lehet utánuk keresni.


Köszönöm a válaszokat!


2013. márc. 5. 18:06
 1/6 anonim ***** válasza:
Mivel az értékesítői állások 99%a jutalékos, így ne ezekre jelentkezz, ha fix, 8 órás bejelentett állásra vágysz.
2013. márc. 5. 20:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:

Úgy tűnik mintha eddig nem is ezen a földön éltél volna. :)

Na haragudj, csak elveszettnek tűnsz.

Tényleg nem jó helyen keresgélsz a jelek szerint.


Az angol nyelvtudásoddal ügyfélszolgálatos, eladói munkákra mennék rá.

2013. márc. 5. 20:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:

Ha fix 150 ezret adnak sima irodai munkára, akkor nagy valószínűséggel ilyen cég, mint amit az előbb említettél.


Én pont ma hívtam fel egy ilyet kíváncsiságból (cégnév persze nem volt a hirdetésben), egyből a cégre kérdeztem rá, és a válasz a zepter volt, innentől nem tartott a beszélgetésünk 10 mp-nél tovább, de rendes volt, hogy nem erőlködött.


Nem mind kamu hirdetés. Ahol telefonszám van, és nem a sablonos, átverős szöveg van, azt felhívod, cégnevet megkérdezed, neten megérdeklődöd, és a többi a jövő függvénye. Ha önéletrajzot kérnek e-mailben, akkor majd úgyis felhívnak, vagy válasz e-mailt kapsz, és azután még érdeklődhetsz a cégnév iránt, valahogy derítsd ki.

2013. márc. 5. 20:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 A kérdező kommentje:

Köszönöm a válaszokat! Kedves második semmi gond valóban most újratervezés van ami sosem zökkenőmentes.


Az ügyfélszolgálat nem tűnik rossz ötletnek. Arra gondoltam lehet nagyobb multinacionális cégeknél kéne próbálkoznom azt hallottam sok esetben bölcsész diplomásokat is felvesznek bár kétségtelen egy közgazdasági diplomával esélyesebb lennék. Továbbá sajnálatos hogy jelenleg csak egy nyelvvizsgám van az angol, nagyon kéne mellé még plusz nyelvtudás. Jelenleg az angolomat fejlesztem felsőfokot szeretnék belőle de terv alatt van a német is gyerekkoromban tanultam így szerintem hamar fel tudok kapni egy társalgási szintű tudást jó a nyelvérzékem.


A multinak azért látnám értelmét mert adott a továbbképzési előrelépési lehetőség is, tudok tanulni és szívesen is képzem tovább magam vannak ambícióim szeretném sokra vinni. Csak hát bekerülni nehéz főleg egy nem a legpiacképesebb diplomával.


Esetleg van ötletetek hol lehet érdemes próbálkozni ahova esély lehet bejutni bölcsész végzettséggel és angol nyelvtudással? Konkrét ötleteket is szívesen fogadok!


Köszönöm szépen!

2013. márc. 6. 00:16
 5/6 anonim válasza:
Ha nem írják le egyértelműen a hirdetésben a munkakör jellegét az általában nem véletlen, ez a kereskedelmi-értékesítési asszisztens vonal ilyen szempontból tényleg a legrosszabb, 10 hirdetésből 9 és fél Zepter. Az olvasottak alapján én is az ügyfélszolgálati munkát ajánlanám elsőnek, én dolgoztam multinál ilyen területen és igazából nem a diploma számított, hanem a korábbi munkatapasztalat és hogy mennyire tudod eladni magadat. Álláskeresésnél arra figyelj, hogy egy komoly cég mindig pontosan megadja milyen pozícióba keresnek embert, jellemzően nem katika01@xy.hu-s e-mail címet használnak és válaszolnak a kérdéseidre. Ha bizonytalan vagy és a hirdetés nem tartalmaz elegendő információt, elsőre érdeklődj a munka után és ha a válasz megnyugtató, csak akkor küldj önéletrajzot. Keresni a nagyobb portálokon érdemes, egyrészt azokon az oldalakon ahol csak profi álláshirdetések vannak (mondjuk inkább úgy, hogy főleg) és ahol ellenőrzik a hirdetéseket. Fizetni soha ne fizess semmiért és mindig ellenőrizd a megadott (cég)nevet, elérhetőségeket, rengeteg csalókra, kamu állásokra szakosodott oldal, blog van már.
2013. márc. 6. 20:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Igen én is így látom hogy az értékesítői hirdetések jelentős része Zepter. Az ügyfélszolgálat reális célnak tűnik a gond ott van hogy nagyon kéne egy második nyelv. Ostoba voltam hogy nem tanultam korábban még egyet. Ezt a jövőben pótolni fogom de most nem vagyok kisegítve vele. Persze néha néha vannak csak egy nyelves angolos hirdetések de ahogy elnézem alapvetően nem ez a jellemző. A munkatapasztalattal az a gond hogy nincs értékesítői ügyfélszolgálati tapasztalatom tehát ha ez elvárás multinál az nem a legjobb. Csak hát felmerül a kérdés ha nem multinál hol próbálkozzon az ember amikor a többi hirdetés 90%-a kamu mint ahogy azt látjuk.. Minden esetre vadászni fogok az egy angolos multis lehetőségekre.
2013. márc. 7. 12:36

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!