Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Jól tettem vajon, hogy megvédt...

Jól tettem vajon, hogy megvédtem magam, vagy hallgatnom kellett volna?

Figyelt kérdés

Egy nyelviskolában vagyok adminisztrátor,én foglalkozom pl. a hallgatók óráinak megtervezésével. Mivel egyéni képzésről van szó, vagy telefonon, vagy emailen mondanak egy időpontot, majd a tervezett nyelvóra időpontjáról emailben visszaigazolok. Van egy csaj, aki lemondta egy óráját,( febr.22-én )így még aznap visszaírtam neki, hogy nem gond, március 5-re még van egy szabad óra, de siessen a válasszal, mert sokan akarnak lecsapni erre az egyetlen szabad időpontra.A következő hét elején - mindig semmiféle válasz a csaj részéről- kénytelen voltam azt a fennmarado szabad órát egy másik személynek lefoglalni. Ezt követően azonnal hivtam a csajt,kétszer is, és mivel nem vette fel, egy üzenetet hagytam a telefonján,hogy bocs, de már nincs szabad hely Márc.5-re, de 8-ára tudok ajánlani egy üres órát, ha meghallgatta az üzenetet, legyen kedves visszajelezni, megfelel-e az ajánlott időpont, ha igen, kapja emailen a visszaigazolást.

Semmiféle válasz nem jött.


Tegnap a felettesem mondja, hogy a csaj eljött 5-én, és mivel nem volt neki betervezve az óra, nos,jobb hiján haza kellett mennie. Persze kiverte a balhét, rendesen remegett - ahogy elmesélte a kollégám,hogy ezért kellett kocsiba ülnie, vezetnie, hogy most visszaforduljon blablabla.

Amikor elmondták a sztorit odabent, kissé mérges lettem, mégis diplomatikusan elmagyaráztam, hogy semmi keresnivalója nem lett volna itt, hiszen telefonon elmondtam neki, hogy nincs szabad hely.

Ma, amint belépett a főnök, bementem hozzá és elmondtam neki, tudok erről az incidensről, én voltam aki ezzel foglalkozott, de mindent figyelembe véve úgy gondolom, semmiféle hibát nem ejtettem, és igen, jelen esetben igenis meg kell védjem magam, elmagyaráztam az emailes, telefonos sztorit,bizonyítandó, hogy nem vétettem hibát.

Erre csak annyit mondott, idézem:" Nos, ja, ez a maga verziója, ha meghallgatnám XY hölgyet, akkor ő meg jonne az övével. Nem azt mondom, hogy nem hiszem el, amit mond, de akkor is." Na pafffff... most tehát én vagyok bent a "durcis királylány", akinek az igazságérzetét bántja, hogy nem hiszik el, nem csinált hibát és ezt még ki is fejti.


Elég sz@r helyzet, hisz igenis, ha tudom, hogy helyesen jártam el, akkor meg is védem magam, ez viszont úgy tűnik, visszatetszést kelt. Ti mit tennétek,a főnök holnap megint fel fogja hozni a sztorit, és persze én leszek ludasnak beállítva?


2013. márc. 7. 17:14
 1/7 anonim ***** válasza:

Ha küldtél neki e-amilt megtudod mutatni h még csak vissza se jelzett. Ha azt hazudná h de igen csak te biztos kitörölted az általa küldött levelet akkor megkéred h mutassa meg a fiókját, bár ez érdekes lenne :D

Meg a telefonszolgáltatónál is tudsz sztem kérni egy híváslistát, amin rajta van h milyen számokat hívtál és meddig tartott a hívás.

2013. márc. 7. 17:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
Vagy nem foglalkozol tovább az üggyel. Ez ilyen alfa-állapotos nyelviskola?
2013. márc. 7. 17:35
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:

Jól tetted, hogy megvédted magad.

Ez az eset arra jó, hogy két dolgot megtanulj belőle: egyrészt lehetőleg mindent emailben intézz, másrészt nagyon-nagyon egyértelműen fogalmazz, hogy a hülye is megértse.


Valószínűleg a lány úgy értette, hogy az az időpont már az övé, csak nehogy elkéssen, vagy valami hasonló. Tudom, nincs sok ésszel megáldva, aki így érti a dolgokat, de hát ez van.


A holnapi beszélgetésre én azt tenném a helyedben, hogy kinyomtatva odaadom a főnöknek az emaileket, hogy ezt kapta a lány.

2013. márc. 7. 17:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim ***** válasza:

"még aznap visszaírtam neki, hogy nem gond, március 5-re még van egy szabad óra, de siessen a válasszal, mert sokan akarnak lecsapni erre az egyetlen szabad időpontra"


Na ezt az e-mailt keresd meg, és mutasd meg a főnöködnek.

2013. márc. 7. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Mindent jól csináltál, de az élet sajnos produkál ilyen igazságtalan helyzeteket. Az utólagos védekezésnek már nincs jelentősége, a főnököd úgyis azt hisz, amit akar. Tegyél meg mindent, hogy a jövőben ilyesmi ne fordulhasson elő.
2013. márc. 9. 16:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
Na, lett következménye a dolognak?
2013. márc. 9. 21:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:
Nem volt bent pénteken :)
2013. márc. 10. 18:31

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!