Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Aki munkanélküli, hogyan tesz...

Aki munkanélküli, hogyan tesz az ellen hogy ne veszítse el a reményét és az életkedvét?

Figyelt kérdés
Fél éve itthon vagyok, mindent megteszek, hogy állást találjak. De már kezdem elveszíteni a reményt. A kedvem is napról napra rosszabb... kimozdulni se szeretek már.

2013. márc. 21. 11:33
1 2
 1/12 anonim ***** válasza:
100%

Én még csak egy hónapja ülök itthon, de már most nagyon nehéz.

Azt csinálom, hogy egyszerűen nem érdekel a dolog. Minden nap nézek állást, jelentkezem, nézek önéletrajzzal és interjúra felkészüléssel kapcsolatos oldalakat, de csak napi 4, maximum 6 órában. A fennmaradó időben ugyanúgy élek, mintha munkából értem volna haza, elmegyek vásárolni, főzök, annyi változott, hogy jóval többet sportolok most, mint amíg dolgoztam. Ezt neked is tudom ajánlani, egyrészt elvileg a mozgás endorfint termel, ami jó, másrészt van egy olyan érzésed, hogy valamiben elfáradtál, harmadrészt most van rá idő :)

2013. márc. 21. 11:42
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/12 anonim ***** válasza:
100%

Szia,


Én még csak pár napja, de sokkal jobb a lelkemnek, ha úgy fogom fel, hogy szabad vagyok, nem munkanélküli :)


Itt a tavasz végre-végre :) Süt a nap, rügyeznek a fák, személy szerint én örülök neki, hogy sok év után végre nem egy iroda ablakából kell ezt végignéznem :)


Persze tudom, hogy haladni is kell közben. Turbózd fel kicsit az önéletrajzod, vedd kicsit marketingesebbre. Indulj ki abból, hogy a jelenlegi helyzetedhez képest semmit sem veszíthetsz, akkor sem, ha kicsit bátrabb vagy.


Ha értesz a számítógéphez és kicsit kreatívabb vagy, készíthetsz az önéletrajzodból prezentációt videó CV-nek.


Bátraké a szerencse! :)

2013. márc. 21. 11:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/12 A kérdező kommentje:

Köszi, hogy írtatok! :)

Az elején még én is így fogtam fel, hogy több mindenre lesz időm, megtudok olyan dolgokat csinálni amiket régóta terveztem és nem volt rá időm, eljárok barátnőzni is végre... Ezeken mind túl is vagyok. De a haszontalanság érzetét már semmi sem csökkenti!

A párom korán megy, este jön, én max egy délelőtt kitakarítok, kimosok itthon. Néha nyelvet tanulok. De ezzel nem megy el az egész nap. Sőt... egyre kipihentebb vagyok és este már alig tudok elaludni, pedig a párom 10 körül már feküdne.

Van még valaki ebben a cipőben?

2013. márc. 21. 11:53
 4/12 anonim ***** válasza:
100%
Örülj neki, h van párod, van kire számítani anyagilag. Én egyedülálló nő vagyok, senkim sincs, a huszonezres segélyből kell boldogulnom és lassan már 1 éve...
2013. márc. 21. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/12 anonim ***** válasza:
100%

Nem vagy haszontalan!!!


Épp a napokban gondolkoztam ezen. Lehet, kicsit összeesküvősnek tűnik az elmélet, de (szerintem) ez egy aprólékosan megtervezett társadalmi kísérlet eredménye lehet, miszerint, ha nem dolgozol (adózol), haszontalan vagy. Ha pedig dolgozol, akkor szorítsd össze a fogadat és tűrj, túlórázz, add az életedet a cégért, aki alkalmazott. Kétlem, hogy ez lenne az élet értelme..


A Pink Floyd egyik klipje indította ezt a gondolatsort:

https://www.youtube.com/watch?v=YR5ApYxkU-U


Igazából már gyerekkorban elkezdődik ez, azzal, hogy az iskolában a személyiségünket igyekeznek egyformára alakítani, az önkéntes (!), engedelmes munkavállalás (adózás!!!) céljából. Aki deviáns, kipereg az iskolából és ezáltal a társadalom is kiveti magából.


Nem vagy haszontalan!!! Csak az állam hiteti el ezt veled. Az állam, aki rajtad soha semmilyen körülmények között nem segít! Ne azt nézd, mit mondd, hanem hogy ki mondja!


Ezer bocsánat, ha ezzel bárkit megrengettem a világnézetében!


#2-es voltam.

2013. márc. 21. 12:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/12 A kérdező kommentje:
4-as nagyon sajnálom! Már voltam a Te helyzetben is, tudom mennyire nehéz! Örülök, hogy mellettem van a párom, de ilyenkor az is frusztráló hogy teljesen másra vagy utalva. Ezt a kapcsolat is megszenvedi, hiába szeretjük nagyon egymást.
2013. márc. 21. 12:16
 7/12 anonim ***** válasza:
100%
*jav.: aki => ami
2013. márc. 21. 12:17
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/12 anonim ***** válasza:
100%
Én pályakezdőként ülök itthon. Lényegébe nekem még szokatlan, nemcsak ez az állapot, de az álláskeresés is majdnem hogy egy teljesen ismeretlen terep. Senki sincs aki segítsen nekem itthon hogy pl. mit írjak egy motivációs levélbe vagy egy önéletrajzba. Ráadásul az utolsó féléves nagy pörgés után nagyon rosszul élem meg hogy itthon mosok, takarítok néha főzök, sütök blabla. (itt nem a bulik hiányára gondolok, nem igazán jártam, hanem nyelvvizsgára készülte, diák melóztam, szakdolgozat, záróvizsga, közben diákmunka, nyelvsuli, szakmai gyakorlat stb.) Akkor legalább azt éreztem hogy teszek le valamit az asztalra. Most meg még azt se tudom kiszámolni hogy mi a franc lenne szimpatikus egy munkáltatónak, ő vajon milyen lehet. Vagy hogy milyen más állásokat tudok megpályázni, amihez még értek is. Megéri e egyáltalán már most beleugrani valami betanítottba vagy hátha ezzel az új programmal én is kellek valahova, ahol még a diplomámnak is hasznát veszem... Nem tudom hogy mindenki ennyit dilemmázik e ezeken, de én valahogy nagyon sokat. Én is próbálok sportolni. Alig várom a jó időt, amint jobb lesz irány az udvar, kert. Menet közben meg remélem valaki legalább egy interjúra elhív mert még olyanon sem voltam. Remélem a 2. munkahely (remélem nem lesz gyakran ilyen) megtalálása már könnyebb lesz mert mostanság nagyon lehúz ez a sikertelenség. Nagyon nehéz, főleg így, hogy még "rutinom" sincs. De próbálok túllépni ezen, vicceket olvasok vagy csak mással foglalkozom. Most akarok megint nekiülni nyelvet tanulni, átnézegetem a jegyzeteimet, ismételgetek. Ja, meg készülök a húsvétra lassan. Másnak úgysem lesz ideje takarítani és hasonlók :)
2013. márc. 21. 14:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/12 anonim ***** válasza:
Nagyon rossz állapot. Legalább 20x írtam át az önéletrajzomat, van már gerillás Cv, színes ppt-s, amerikai, europass formátumú, 200 ismerősömet mozgósítottam, kb 300 pályázaton vagyok túl,már a 3. nyelvet tanulom (2 felsőfokúm már van, de ezek szerint minek),Hr tanácsadónál is jártam, de ki se mozdulok a lakásból, mert ha kimozdulok már BKV bérlet kéne, amire nem futja.Igazán nem tudom mit tehetnék még, h vmi nyomoronc helyre felvegyenek.Már a diplomáimat is letagadom. :(
2013. márc. 21. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/12 anonim ***** válasza:
58%
Ha annyira rosszul érzed magad miért nem válalsz valami alacsonyabb szintű munkát? Pékségekben, kínai gyorsbüfékben mindig látom hogy ki van írva, hogy munkást keresnek.
2013. márc. 21. 21:25
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!