Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Egy Gazdasági informatikusnak...

Egy Gazdasági informatikusnak mi a feladata és mennyit keresnek?

Figyelt kérdés
Esetleg jobban megéri megcsinálni egy Közgazdasági egyetemet és utána meg csinálni egy Informatikait? Hol lehet elhelyezkedni vele? Mennyi a velejáró feladat?

2013. márc. 24. 15:41
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
16%
Én mérnök imformatikusnak tanulok már harmadik éve. Az egyetemünkön van gazdaság informatikus képzés is, illetve van egy-két tárgyunk ami közös. Nos, ennyi idő alatt még nem sikerült rájönnöm, hogy mi értelme van ezeknek a gazdaság informatikusoknak. Informatikához semmit nem értenek, programozni egyenesen utálnak. Mindezzel a tanárok is tisztában vannak és ferde szemmel néznek rájuk. Ha esetleg pályaválasztás előtt álsz, azt javaslom ne menj gazdaság informatikusnak. Annak pedig végképp semmi értelme, hogy gazdasági és informatikai diplomát is szerezz. Nincs olyan ember akit eza két egymástól nagyon távol álló terület egyaránt érdekli olyannyira, hogy érdemes lenne tanulni.
2013. márc. 24. 22:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
89%

Ment a minusz mi az hogy semmi értelme gazdasági és informatikai diplomát szerezni? Bárkit megnézek akiből felső vezető lett informatika területen ilyen végzettséggel rendelkezik. Info Bsc egy gazdász Msc-vel tökéletes páros. Ja és Gazdaságinformatikusnak tanulni igen is érdemes én is itt végeztem és kapkodtak utánam , tektintve hogy a mérnökinfósok szart se értenek a gazdasághoz így pénzügyi,banki , vállalatiirányítási,közigazgatási szférában sokkal nagyobbak a lehetőségeink.

Az valóban igaz , hogy sok olyan van a szakon aki utál programozni de ezek olyan tévhitben jöttek oda hogy gazdászokat képeznek belőlük

2013. márc. 25. 12:53
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 A kérdező kommentje:
Köszönöm a választ! Kb. mennyit lehet ezzel a munkával keresni? 2 nyelvvizsgával (angol felső, orosz közép).
2013. márc. 25. 17:39
 4/15 anonim ***** válasza:
11%
Első vagyok. Tudtam hogy jönni fog egy rendszergazda szintű informatikus aki majd jól megmondja, hogy ez milyen f*sza dolog. Pedig ki kell hogy ábrándítsalak, de ez nincs így. Azzal én is tisztában vagyok, hogy ilyen semmitmondó képzésekkel könnyen lehet valaki felső vezető, de ezeknek általában elenyésző a programozási, matematikai, algoritmizálási és még sorolhatnám tudása. Informatikailag nulla.
2013. márc. 25. 19:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
100%
Mennyit lehet keresni ? Attól függ mit csinálsz. Önkormányzatnál rendszergazda nettó 140 , SAP főtanácsadó 3millió. A kettő között bármennyit.
2013. márc. 26. 15:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
72%

Ilyen formában nem éri meg,de IT diploma és közgazdász hozzá úgy már okés.

Így már lehetsz akár felsővezető is simán.

AMúgy attól függ hol helyezkedsz el:rendszergazda(ez az IT segédmunkája),vagy SAP tanácsadó(ez az etalon) vagy programozó.

2013. ápr. 26. 11:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 A kérdező kommentje:
Oracle is tudnék tovább menni dolgozni, mert meg van az ismeretség.. csak úgy kellene szakot választanom, hogy a legjobb legyen az ilyesmi munkához. Programozásban informatikában jártas vagyok, közgazdaságot alapszinten tanítottak középiskolába, Matematikából 5-ős voltam mindig. Szerinted melyik lenne a legelőnyösebb?
2013. ápr. 27. 12:23
 8/15 anonim ***** válasza:
74%

Szerintem előbb valami IT szak:proginf,mérnökinfó,villamosmérnök.

Oracle az k_rva jó,nem tudnál engem beajánlani?

2013. ápr. 27. 12:46
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 A kérdező kommentje:
Corvinusra akarnék tovább menni Gazdasági Informatikus képzésre. Miután elvégeztem 2 évet maradhatok és akkor közgáz diplomát is kapok. Az nem lenne jó?
2013. ápr. 27. 13:34
 10/15 anonim ***** válasza:
Én MSc-nek ajánlanám csak a gazdinfót,mérnökinfó BSc-t vagy proginfet.MSc-ben végezd el a gazdinfót.
2013. ápr. 27. 14:22
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!