Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogy a fenébe tudnak működni...

Hogy a fenébe tudnak működni a multicégek, amikor?

Figyelt kérdés

...a kisfőnökök általában seggnyaló bunkók,akik nyelvvel jutottak előre és állandóan b***ogatják a dolgozókat. Hogy lehet így fejlődni, ha a munkamorál a nullát közelíti?


Na és a fő kérdés: Mire jó ez? Nem lenne egyszerűbb normálisnak lenni egymással? Ahol szívesen dolgoznak, ott jobban megy a szekér nem??



2013. márc. 24. 16:00
 1/7 anonim ***** válasza:
Én még nem találkoztam ilyen kisfőnökkel...
2013. márc. 24. 16:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 A kérdező kommentje:
Én sem, de mindenhol ezt olvasom..
2013. márc. 24. 20:55
 3/7 anonim ***** válasza:
Ha csak olvasod, ne hidd el. A dolgozók sokmindent kitalálnak, sokmindent másképpen látnak. Tény, hogy vannak követelmények, vannak minőségi célok, darabszámok, amiket el kell érni, és ezt a kisfőnököknek keresztül kell "verni" a dolgozókon, mert rajtuk is keresztül verik a főnökeik. Sokszor a dolgozói hozzáállással, szemléletmóddal van a probléma. Nem mondom, hogy a munkaadók tökéletesek, de a célok egyértelműek. A munkavállalónak egy feladata van, maximálisan együttműködni a célok elérése érdekében. Aki csinálja a dolgát, nem pofázik, nem okoskodik, abba nem szoktak belekötni. Multis HR-es vagyok, tudom, mit beszélek.
2013. márc. 25. 00:40
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 anonim válasza:

Úgy tudnak müködni a multicégekilyen módon,hogy mindenki csak a saját érdekét nézi, és felfele nyal, lefele tapos.

Nálunk, a Samsung egyik leányvállalatában (ami tavaly juniusban tönkrement) is úgy volt. Ha Ne. jól tudott hízelegni a koreaiaknak, akkor felvették supervisornak, és aztán, a munkásokkal úgy cseszett ki ahogy akart.

Az egy dolog, amit az elöttem válaszoló HR-es leírt, hogyha a szakkébzetlen munkást nem fogod szigorúan, akkor elkanászodik, és szétlopkója az egész gyárat. Ebben van valamicske igazság, a fegyelmet fenn kell tartani egy gyárban.

De a kérdezö nyílván nem erre gondolt, hanem aval kapcsolatban tette fel a kérdést amit fenntebb leírtam.

Valóban, jobb és korrektebb lenne normálisan viselkedni a munkással a kisfönöknek, csak tudod a kisfönök úgy gondolja, hogy ha nagyon lazán veszi a dolgokat, akkor a munkás is beszélget munkaközben, meg meg megáll, kikérözik a WC-re, stb, és így nem csinálja meg a munkát, tehát nem lesz kész a norma ergo nem kap plusszpénzt (prémiumot) a kisfönök, és ez már nagy baj neki. A munkások persze csak a minimálbért kapják, akármennyi darabot nyomnak is ki, de a kisfönök ha többet csináltat meg a munkással a kelleténél, akkor ö kap plusszpénzt a gyárfönöktöl.

Mit érdekli ötet hogy a munkás elájul a szalag mellett, csak kapja meg a plusszpénzt.

Hidd el ez így vanmajdnem minden gyárban, nálunk is ez volt a metódusa a fönököknek velünk szemben.

2013. márc. 26. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/7 anonim ***** válasza:
Elárulná valaki, hogy az utolsó hozzászóló mit ért "szakkéBzetlen" alatt?:D:D::D
2013. márc. 27. 15:26
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim válasza:
Szakkébzetlen munkás = Olyan munkát csinál az illetö munkás, amihez nem kell szakképzettség. Pl. cimkét ragaszt, csavarozik, elölapokat készit elö, stb. ilyesfalyta fázisokat csinál, a futószalag mellett.
2013. márc. 27. 18:19
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 anonim ***** válasza:
58%
Látom, nem esett le, hogy az ilyesfaLYta helyesírás nem a legnyerőbb.
2013. márc. 28. 08:43
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!