Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Más munkahelyen is ennyire...

Más munkahelyen is ennyire kihasználják az embert?

Figyelt kérdés

Nálunk az elmúlt évben több, mint a fele létszámot leépítették, a maradék emberre járul minden, főleg az irodai dolgozó között. Sokan panaszkodnak, de ami nálunk megy az teljesíthetetlen, 4 ember helyett dolgozom, folyamatosan túlórázom, mindenért engem ugráltatnak, ha valami kis dolgot elrontok le vagyok ordítva. Tőlem különösen elvárják a terhelhetőséget, mivel csak nekem van szakirányú diplomám, így természetesen én mindenhez értek és mindent meg tudok csinálni... valamikor estig túlórázok, ma is csak azért jöttem haza, mert rosszul éreztem magam és így eljöhettem hivatalos munkaidőm végén.

Pénz persze minimálbér, az emelés és a jobb munka be van ígérve mivel meg akarnak tartani, csak már nem bírom, az elején még igyekeztem, de most folyamatosan beteg vagyok és már akkor rosszul vagyok, amikor reggel csörög az óra..

Remélem 1-2 éven belül el tudok innen menni normális helyre, de azokat akik érettségivel töltik be az állást nyugdíjig szopatják, enni és pisilni nincs idő.

Értem én, hogy sz@r anyagi helyzet és spórolni akarnak mindenen, főleg az alul levőkkel, de ez már több a soknál, a héten is azzal kerestek meg, hogy melyik délutáni statisztikát tudnám megírni, mert szétdobják a dolgozók között. Abból lesz nekem a maradok +1 órát statisztika, mert a benti program miatt haza se tudom vinni...



2013. márc. 26. 15:52
 1/7 anonim ***** válasza:
100%
Nehogy azt hidd, hogy máshol csak azt kell megcsinálni, ami elvileg a munkaszerződésedben van foglalva. Máshogy is minimum 3 ember munkáját kell meg megcsinálni. Legalábbis nekem ez a tapasztalatom. Az elején én is nagyon be akartam vágódni, mindent megcsináltam, amit mondtak. Ha látják, hogy mindent rád lehet bízni, megcsinálod, akkor az sem elég, még többet és többet várnak el. Így lesz az, hogy 8 órás műszak semmire sem elég. Ha meg már kiakadsz a főnöködnek, akkor azzal vigasztal, hogy van helyetted más... Igen ám, csak ha egy felmond, mert nem bírja, a vezetőség nem vesz fel új embert, hanem az ő feladatait is a többi dolgozónak kell elvégeznie... Ez szerintem általánosan jellemző minden magyar munkahelyre.
2013. márc. 26. 16:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/7 anonim ***** válasza:
100%

Én is csak alá tudom támasztani amit előttem írt a kérdező és az első válaszoló.

Tavaly mondtam fel a munkahelyemen. 6 órába voltam bejelentve, a főnököm szerint 8 órát dolgoztam, így feketén ennyire egészítette ki a béremet és közben mindenki tudta és látta, hogy napi 10 órákat dolgoztam bent! A maradék 2-3-at meg otthon...

Amikor 1,5 év hajtás után beteg lettem, elmentem 1 hét táppénzre. A főnököm minden nap felhívott hogy menjek be, mert ki leszek rúgva, mert nincs aki csinálja a munkámat. Mondtam nem megyek, ha lejárt a táppénz és meggyógyultam akkor találkozunk. Nem tudta kivárni, "közös megegyezéssel" távoztam a cégtől...

2013. márc. 26. 16:36
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/7 anonim ***** válasza:
100%

Kérj távoli elérési lehetőséget a gépedre és jelentkezz be otthonról távasztallal. Nem sokkal jobb, de legalább tudod otthonról csinálni.


De egyébként igen, máshol is ez megy. Én is több ember helyett dolgoztam, aztán amikor a fizumat felezni akarták, eljöttem inkább.

2013. márc. 26. 16:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/7 A kérdező kommentje:

Sajnos én is találkoztam már ilyennel, előző helyemen gyakornok voltam, szinte minden dolgozó vagy gyakornokként, vagy önkéntesként dolgozott, 2 rendesen felvett ember volt, akinek fizettek. Jelentkező pedig mindig volt, aki ingyen dolgozott, kellett a tapasztalat és legalább enni adtak.


Ami még szemétség, hogy az igazgatóságon viszont nincs leépítés, felesleges emberek semmit sem csinálnak, még rám is hárítják a feladatukat, épp a múlt héten nem lettem kész egy körlevéllel amit utána ők küldenek szét, erre leoltott, hogy neki 1 óra múlva lejár a munkaideje, addig nem végezne vele és fontos dolga van, megy haza, a határidős körlevelet vigyem el én, ha már elkéstem vele. Persze, mert az általuk kiküldött hülyeségekkel tököltem, ami nem az én dolgom lenne...

Plusz néhány fontos rokont fel kell venni, akiknek új státusokat hoznak létre, ahol persze semmit sem kell csinálni. Ők sírhatnak, hogy nem érzik jól magukat, ha elég ideje volt takarítónő akkor simán felkerül a jogi osztályra, ha az igazgató ismerőse...

2013. márc. 26. 16:43
 5/7 anonim ***** válasza:
29%

Én eddig csak 1 olyan helyzeten dolgoztam, ami korrekt volt. Meglepő vagy nem, egy telemarketinges munka volt.


Akkor és visszagondolva is úgy éreztem, hogy álommunkahely. Már a feltételeket tekintve. Azt el kellett viselni, amikor az ügyfelek mindennek elmondanak, attól nem védett meg senki.

2013. márc. 27. 08:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/7 anonim ***** válasza:
58%
Azért én a helyedben keresnék más munkahelyet. Tudom, hogy sok helyen csinálják ezt, de azért van normális munkahely is. Mit csinálnának, ha munkaidő végén max. fél óra túlóra után hazamennél. Munkaidőben tisztességesen végezd el a dolgod aztán menj haza... Minimálbérért ne túlórázz! Persze ez attól is függ, hogy hol laksz, és milyen lehetőségek vannak a városodban.
2013. márc. 27. 09:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/7 A kérdező kommentje:

Mivel bizalmas adatokkal dolgozunk nem hiszem, hogy adnának távoli elérést, főleg nem nekem, aki alul van a ranglétrán. Nem csak géppel dolgozom, a papírokat nem tudom hazahozni, ahogy az embereket, feletteseket sem.

Plusz a gépem 10 éve lett telepítve, alig-alig döcög rajta valami, de az informatikus szerint jó még az, majd ha teljesen meghal akkor szóljak. Persze érthető, a sz@rból ő se tud várat építeni, újra nincs pénz, újratelepíteni nem akarnak.


Sokszor nem tehetem meg, hogy nem túlórázom, mivel ha nem végzem el az adott napi dolgom akkor borul minden, más nem tudja elvégezni a munkám, ha valamit nem csinálok meg vagy rosszul csinálom meg a feletteseim se tudnak dolgozni, vagy akár meg is halhat valaki.

Mindenképpen szeretnék másik munkahelyet, csak normális szakirányú tapasztalat nélkül elég nehéz, ráadásul kisvárosban lakom.

2013. márc. 27. 15:44

Kapcsolódó kérdések:




Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!