Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek 2013-ban a mai...

Szerintetek 2013-ban a mai árak mellett, mennyit kéne keresni egy embernek?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 4. 08:39
1 2
 11/17 anonim ***** válasza:

En annyit tudok hogy anyum 200.000 forintos keresete csak arra volt eleg hogy a megnott svajci frankot is fizetni tudjuk, de igy mar lemaradt a mozi, az etterem, a strand... sot az egyetemi dolgaim is atkerultek a sporoljunk ra kategoriaba... Vegulis a haz megmaradt csak en nem jarhattam egyetemre...


Mindegy mar kulfoldon vagyok. Oda is fogok felsooktatasba jelentkezni.


Amugy pl. 300.000-errel mar egeszen ellennenk - mar am mas a helyzet- mint regen hogy megvan a mozi, a kaja, a bulira tud anyum penzt adni - ok mar nagyoo vagyunk. De tinikent diakmuniabol mentunk hugommal. Vagy pl. kozmetikus havi rendszerrel. Utazasok. Kocsi! Anyum most vesz autot... az elozot visszaadtuk nagyszuloknek mert nem birtuk fenntartani.


Amugy nagyor fordult a vilag hogy a hugommal felnottunk.

En tobbszazezreket keresek kint, van olyan honap hogy 700.000-et persze szr melo de jol fizet. Most tanulok. Vallakozast inditok. Nyaralok. Telelek. Mindenre van penzem. Es ez jo erzes mert a tinikorok vege eleg szar volt ezzel a frankos hitellel nah meg azzal hogy kisgyerekkent mindenunk megvolt...

2013. ápr. 4. 10:51
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/17 anonim ***** válasza:
Mi 4-en élünk nettó 120-ból. Tehát néhol van azért túlzás. Én pl soha nem voltam még nyaralni életemben. Így fel se tűnnek az ilyen dolgok. Így azért más ennyiből élni.
2013. ápr. 4. 11:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/17 anonim ***** válasza:

igen persze mas hogy mihez van szokva az ember.


nalam ott "rontottak" el hogy kiskoromban ki volt nyalva a nyafka seggem...

az ilyenben hiaba hogy lassan ez 20 eve volt de akkor is bennem van hogy igenis szuksegem van arra hogy barmit megvehessek ha ugy tartja kedvem.

Meg utana is azert nekunk megvolt a mozi, etterem, strandolas, nyaralas ha mashol nem akkor belfoldon... en meg sajat keresetbol mehettem kulfoldre.

2013. ápr. 4. 12:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 14/17 anonim ***** válasza:

2 felnőtt-2 eltartott gyerek felállásban tudok gondolkozni, nálunk az van. Az összes bevételünk családi pótlékkal kb. 250.000 Ft. A számlákra, bérletre elmegy nagyjából 110.000 Ft, és nincs hitelünk. Egyik gyerek elvisz még 30.000 Ft-ot iskolai befizetésekre, kajára. 25000-30000 Ft a gyógyszer egy hónapra. A maradék kb. 80.000 Ft elmegy élelmiszerre, mosószerre, öblítőre, tisztálkodószerekre, meg ami a háztartáshoz kell, illetve ami nagyon szükséges olyan ruhára, cipőre, meg még tankoljunk is. És akkor a házfelújításra nem futja semmi, nem tudunk félretenni, SOHA nem voltunk nyaralni, és semmi "luxuscikket" nem engedhetünk meg magunknak. Nincs olyan, hogy kidobunk valamit, mert régi és majd veszünk másikat. Mindent addig használunk, amíg tönkre nem megy.

Szerintem ha a 2 szülő keresne összesen 400.000 Ft-ot, abból már lehetne apránként félretenni, hogy legalább a ház jobb állapotban lenne, és pár év alatt rendbe tudnánk hozni, meg futna több ruhára és jobb élelmiszerekre, nem mindig csak kenyérre. Húst pl. hetente egyszer eszünk.

2013. ápr. 4. 12:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 15/17 anonim ***** válasza:

Amíg nincs családom és szülővel tudok élni, már a 100 körülinek is örülök. Addig abból félrerakok amennyit csak lehet. Magamra költök 20-25 ezret, ha kell vmi beszállok a ktg-be, de a többit elrakom.

Külföldi ismerősöm nem hitte el hogy a társaságunkban egy srác aki keres kb 140-160-at, visszakérdezte hogy "de ezt ugye hetente?" Felvilágosítottuk hogy nem nem ez itt Magyarország itt ennyiből élünk, vagy csak a feléből. Nem hitte el...

2013. ápr. 5. 16:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 16/17 anonim ***** válasza:
miért kellett lepontozni azt aki azt írta, hogy ő keres 500.000-ret, és nem elég négy gyerekre??? higgyétek el, hogy van ilyen!!! csak irigyelitek, mert azt hiszitek, hgoy ti kijönnétek annyiból. Lehet hogy a saját kiadásaitokkal kijönnétek annyiból vidéken egy kis rezsi nélküli házban, de itt pest környékén tényleg nem elég ennyi pénz, ha még hitelei is vannak az embernek, meg vállalkozása. Tesómék is úgy keresnek, hogy tesóm is férje is 350 körül, az havi 700 ezer. és nem járnak nyaralni, nem szórják a pénzt minden szarra. Rendelős kaját esznek és hasonlók. De a hitel, a vállalkozás költségei, a benzin elviszi a pénzüket. Állandóan azt mondják, hogy nincs pénzük. Mi úgy vagyunk, hogy én 200 körül, párom 500 körül, és higgyétek el, hgoy nem élünk nagy lábon! wellness szalonba, fitteness terembe nem járunk, nincs autónk, moziba nem járunk, gyerekünk nincs, nyaralni nem voltam ezer éve, szoláriumba fodrászhoz nem járok stb. jó ha kell egy fűnyíró, vagy egy hűtő, akkor nem okoz gondot elugrani érte a praktikerbe, meg néha taxizunk, vagy beülünk egy étterembe. de ennyi, semmi több, én szegénynek érzem magam. Nem azt mondom hogy ez nem elég. de még ez sem elég arra hogy teljesen kényelmesen éljél. Most ezért lehet kiátkoztok, de mi ebből nem tudunk félretenni nagyon sokat sem. Jó mondjuk apránként építkezünk, és mindig kell valami kisebb munkára 2-3 kiló. és mellette hitelt fizetünk. De az aprób bevásárlások, amikor nem veszel semmit de ott hagysz 20 ezret, meg a hitel, amit egyből levonnak, meg a kata, meg a telefon előfizetés, a riasztó, a távfelügyelet valahogy mindig elviszi a pénzt. nincsenek szép butorjaink, minden lomis stb. És egy felnőtt párnak tényleg úgy kell építkezni, hogy évekig, apránként, úgy hogy a banknak 3x annyit fieztünk vissza? és ha jönne a gyerek, arra is kéne egy csomó pénz. jó mi budakörnyékén vagyunk és itt azt látjuk, hogy mindenki 3 terepjárót tart, meg egy hónapa alatt felhúz egy bazi nagy házat, úgy hogy még külön cseresznyefát is hoznak hozzá, beparkosítja meg meg nyaranta 3x mennek nyaralni, meg télen 2x síelni, közben minden nap fodrászótl jön meg a masszőrtől, közben van bébi szittere, meg takarítónője, meg kertésze, és nem neki kell 15 óra munka után hétvégén avart gereblyéznie, meg füvet vágnia. szóval lehet mi ezekhez képest érezzük magunkat szegénynek, elismerem, ha lemennék vidékre, ott gazdagnak érezném magam. szóval ez viszonyítás kérdése.
2013. jún. 21. 13:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 17/17 anonim ***** válasza:

Havi 400e körül keresek, párom vállalkozó, onnan csak morzsák jönnek. Gyerek nincs. Budán lakunk a lakás saját (örökség). Hitelem szerencsére nincs.


És: Nem érzem azt, hogy jól élnénk. Ott vannak a lakás kiadások havi szinten:

közös ktg.: 19e, gáz: 15e, villany: 15e, telefon, net, tv: 12e, mobil: 6,5e (pedig szinte semmit sem beszélek), lakásbiztosítás 4,5e, önkormányzati adó: (lakás, garázs, súlyadó): havi 9e!!, Szóval havi 80 körül vagyok a lakással. Ott van az autó: benzin 40e, karbantartási költségek és kötelező: legyen havi 10e. Akkor még nem mentem el vásárolni, még egy zsemlét, lyukas zoknit sem vettem.. Auchanba járunk heti szinten 15-20e körül fizetünk, úgy hogy nézzük az akciókat, mindig megpróbáljuk az olcsót venni. Szóval alapba 200e körül ha törik ha szakad akkor is ki kell fizetni. Ez a 200e pénz nem tartalmazza a felújítási, ruházkodási költségeket, vagy ha elromlik valami, mert akkor erre is külön pénz kell. Durva de a pénzünkből nem futja kertészre, bejárónőre, új kocsira, igényesebb nyaralásra, igényesebb kajára (étterem, sushi), lakásfelújításra, vagy mondjuk, ha szeretnénk egy másik lakást vásárolni, stb. Ahhoz hogy tényleg ne kelljen nézni az árakat, és mindent megengedhessünk magunknak amit akarunk, oda minimum 7-800e nettó, de inkább 1 milla kell. Elnézést kérek azoktól akik jóval kevesebb pénzből élnek, de tényleg ez a véleményem.

2013. jún. 22. 23:31
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!