Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Milyen gerilla módszereket...

Milyen gerilla módszereket alkalmaztatok munkakereséshez és mennyire volt sikeres?

Figyelt kérdés

Olyanokra gondolok, akik több száz jelentkezést adtak már le de fél évig legalább nem kaptak munkát. Később hogyan oldódott meg?

Érdemes pl több tapasztalatot hazudni, vagy ilyenek?



2013. ápr. 4. 11:37
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
100%
Én több mint fél éve keresek, már sok mindent kipróbáltam, hazudtam is önéletrajzba, mégsem hívtak be. 7 hónap alatt 3 helyen voltam összesen. Az egyiknél az utolsó 2-ben is benne voltam és a végén buktam el...
2013. ápr. 4. 11:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:
100%
Nekem sem sikerült még semmi, kb. 120 helyre jelentkeztem 1 év alatt. Nagyon hazudni nem szoktam, mondjuk beleírom az önéletrajzba, hogy jogosítványom van, de közben semmi vezetési tapasztalatom sincs meg autóm se. Tapasztalatot nem szoktam hazudni, pedig lehet tényleg jó lenne, csak szerintem rájönnének. Amúgy engem se szoktak behívni, válaszolni se szoktak 98%-ban. Eddig 5 helyen voltam állásinterjún, abból is 2-re azért hívtak be, mert anyám távoli ismerőse ott dolgozik. Volt mikor bekerültem a 2. körbe, de aztán nem is válaszoltak, hogy mi lett az eredmény... Pedig nem csak a végzettségemhez megfelelő munkára jelentkezek. Főiskolát végeztem, de még 1 nyelvvizsga kell, hogy kemény diplomámat kiadják. Ezt így szoktam leírni a jelentkezésben, de mikor árufeltöltőnek vagy fagyiárusnak jelentkeztem, akkor nem írtam bele a fősulit, jóformán letagadtam, hogy oda jártam.
2013. ápr. 4. 12:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 anonim ***** válasza:
75%

120 hely egy ev alatt. Eloszor nagy szamnak tunik a 120... de az havi csak 10 oneletrajz kikuldese...


Amikor diakkent kerestem munkat - igen, ott van azert verseny- akkor vagy 30-40 munkara jelentkeztem es adtam le az oneletrajzomat 2 het alatt lett is allasom sot jobban fizetett mint a jogasz baratnom allasa... ami ciki. Meg nem volt egy nagy wasistdas csak egy menetben sokat dolgoztal ennyi. Jah ebbol am csak 2!!! keresett meg! Es en valaszthattam.


Ha ezt egy evre felszoroznank akkor az kb. 720-860 jelentkezes...


Ha nincs semmilyen munkad akkor ne valogass nagyon. A kis bevetel is bevetel es nem uresmenet az oneletrajzodban se meg ha budit pucolyal akkor is! Aztan kozben is lehet keresni es tovabballni.

Nyugaton ez olyan megszokott. Ismeros is ezen parazott mi van ha elmegy elvallal egy rosszabb munkat aztan visszahivjak jobb helyrol. Mi? Semmi! Felmondasz kulturaltan es mesz tovabb. Ott ezen nincs para, de am itt se lenne nagyon...

2013. ápr. 4. 13:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/11 anonim ***** válasza:
70%
igen - ott IS van azert verseny
2013. ápr. 4. 13:01
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 anonim ***** válasza:
100%

A legtöbben ezzel jönnek, hogy azért nincs munkád mert nem akarsz mindent elvállalni.

De. Igenis jelentkeztem már árufeltöltőnek és takarítónak is. Mégsem jött össze semmi 7 hónap alatt. Egyébként az érdekes az benne, hogy nem az utóbbi két munkakörre hívtak be, hanem irodai munkával kapcsolatban.

Arról meg nem is beszélek, hogy naponta hány olyan hirdetésbe futok bele, ami kamu vagy nem is arról szól amit oda leírtak.

2013. ápr. 4. 15:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/11 anonim ***** válasza:
100%

2. vagyok.

Írtam, hogy árufeltöltőnek meg fagyiárusnak is jelentkeztem, most akkor szerinted válogatok? :D

Úgy válogatok, hogy keményebb fizikai munkát nem tudok végezni, még igazából árufeltöltést se nagyon, mert van egy betegségem, ami nem engedi. A kezemmel van probléma, nem tudok se emelgetni még kisebb dolgokat sem folyamatosan, nem tudnék nagyobb áruházakban kasszázni, takarítani, egész nap gépelni, meg ilyenek. A környéken meg édeskevés az olyan munka, ami nem felszolgáló, konyhai kisegítő vagy takarító.

Gyakorlatilag minden téren hátrányosan indulok amúgy.

A várostól 20 km-re lakom egy faluban, és többször a képembe mondták, hogy csak a városból vesznek fel embert. (Mellesleg a bérletet sem fizetné ki egyik munkaadó sem, és 14000 Ft.)

A másik, hogy itt mindenhol németet kérnek, főleg a turizmusban, és lesz*rják, hogy angolul közel anyanyelvi szinten tudok.

És ami az elsődleges kifogás szokott lenni, hogy nincs gyakorlatom. De honnan a penészből lenne, ha nem vesznek fel sehova? -.-"

2013. ápr. 4. 15:48
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

"120 hely egy ev alatt. Eloszor nagy szamnak tunik a 120... de az havi csak 10 oneletrajz kikuldese... "


Ez tényleg kevés, szerintem egy minden nap 1 pályázat arány úgy átlagosnak kellene lennie, szóval jobb esetben sem éri el a fél évet.


"A legtöbben ezzel jönnek, hogy azért nincs munkád mert nem akarsz mindent elvállalni.

De. Igenis jelentkeztem már árufeltöltőnek és takarítónak is. Mégsem jött össze semmi 7 hónap alatt. Egyébként az érdekes az benne, hogy nem az utóbbi két munkakörre hívtak be, hanem irodai munkával kapcsolatban.

Arról meg nem is beszélek, hogy naponta hány olyan hirdetésbe futok bele, ami kamu vagy nem is arról szól amit oda leírtak."


Ez is igaz, főképp úgy tudom az az oka, hogy túlképzett vagy, és azt gondlják úgyse fogsz megelégedni, ilyenkor talán érdemes beleírni hogy a bérigényed havi 70-80 körül van. De még egy takarító is megkeresi általában a 100at.

Arra vigyázzatok, hogy az irodai meg menedzser munkák közt rengeteg az MLM kamumeló, ami arról szól, hogy aláírsz hülyeségeket, befizesd a képzést, mai általában úgysem sikerül, vagy ha sikerül is, további képzéseke kell majd járnod, házalni, vagy más módon tukmálni másokra hülyeségeket, ami nem csak féreg meló de nem is keresel vele. Pl banki, biztosító cégek is nagy számban azt csinálják, hogy ingyen dolgoztassák a népet, hogy teljesíthetetlen elvárásokat támasztanak, saját költségedre utazz telefonálj, aztán teljesítés hiánában visszafizeted fél évi béred.

2013. ápr. 4. 16:15
 8/11 anonim ***** válasza:
100%

Már én is belefutottam 2x a Zepterbe, a "brókerkedős" munkába is, akarták már hogy aloeverás MLM-be száljak be.

Amióta munkát keresek, már szinte az összes kamu szarságba belefutottam. Ja meg a kedvencem, hogy fizess be 7000 Ft-ot és elmondjuk hogy hol van a munka amit kellene csinálnod. Na ne... most komolyan ezzel hülyítik a népet?

Alig van normális munka középfokú végzettségű munkavállalóknak...

2013. ápr. 4. 16:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/11 A kérdező kommentje:
Nem egy emberrel taláalkoztam aki 15-20 év gyakorlat, diploma, nyelvvizsga mellett se tudott elhelyezkedni. Csak az okoskodás megy, szerintem nagyrészt az számít, hány éves vagy és mennyire tapasztalt. A 27-8 év alattiak nem kellenek, mert nincs tapasztalatuk, a 40 évesek meg már túl sok pénzt akarnak, és öregek. van 10 évnyi sáv, amibe bele kell férni. Hiába hazudunk bármit az önéletrajzba...
2013. ápr. 4. 17:36
 10/11 A kérdező kommentje:

Nem rossz, de kezdem úgy látni, hogy ezeknek a nagy része még ha jószándékú is, rizsa.

Ugyanis a tálalás és a külsőségek legalább annyit számítanak mint a tartalom.


Magyarul ha nincs a jelentkezésed elején egy jó nagy kihívó/vonzó fotó, nincs szép formázás meg ilyenek, magyarul nem sugárzod az "eleganciát", akkor senkit sem érdekel, mit tudsz.

Ez olyan mint a zene meg a párkapcsolatok, szeretünk önámítóan áradozni eszmei dolgokról, de az emberek 90%át nem az érdekli, mi a tartalom, hanem hogy az érzékeiknek és az ösztöneiknek mi jó. Azt gondolnánk, hogy egy HRes majd jól átrágja az anyagot, de valójában csak 2 mp alatt dönti el, hogy újabb unalmas jelentkezés, vagy egy szimpatikus vonzó lány, aki talán megfelel majd az állásra.

2013. ápr. 5. 19:46
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!