Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Diplomások! Ti elmennétek...

Diplomások! Ti elmennétek közmunkára, ha hirtelen elveszítenétek az állásotokat és más munkalehetőség nem adódna?

Figyelt kérdés
Szerencsére jó munkám van, de a mai világban semmi sem biztos, és belegondoltam abba, hogy mi lenne ha nem lenne munkám és nem is találnék. Mert utcát seperni közmunkásként valószínűleg nem mennék el.

2013. ápr. 5. 21:24
1 2
 1/15 anonim ***** válasza:
100%
A diploma léte nem azt jelenti hogy csak olyan munkát végezhet!
2013. ápr. 5. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/15 anonim ***** válasza:
100%
A munka nem szégyen. Gondolom, ha már kenyeret sem tudnál venni, örülnél az utcaseprésnek is. Tudod, a kevés pénz is több a semminél.
2013. ápr. 5. 21:34
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/15 anonim ***** válasza:
74%
Igen, de diplomásként nem utcát fognak veled sepertetni hanem faluházban kell valamit megszerelni vagy festeni vagy ilyesmire küldenek.
2013. ápr. 5. 22:27
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/15 anonim ***** válasza:
46%

Nem,azonnal külföldre mennék,pályáznék oda.

Fejlődni tanulni kell állandóan akkor könnyen szerzel melót.

2013. ápr. 6. 03:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/15 anonim ***** válasza:
Elmennék, de lennék vele előbbre. Önéletrajzban nem mutat jól, a 47e Ft fizetésből nem élnék meg.
2013. ápr. 6. 08:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/15 anonim ***** válasza:
...nem lennék vele előbbre...
2013. ápr. 6. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/15 anonim ***** válasza:
91%

"Igen, de diplomásként nem utcát fognak veled sepertetni hanem faluházban kell valamit megszerelni vagy festeni vagy ilyesmire küldenek."


Az már megszünt, hogy a végzettségednél eggyel alacsonyabb munkakört kellett elvállalnod.

Most bármit(!) kötelező elvállalni, különben minden szoc. támogatást elvesznek.

Így csökkenti papíron a kormányzat a munkanélküliek számát. Elég pl. csak egy tanár végzettségű személynek szemétszedési munkát felajánlani, és ha nem vállalja akkor máris lehet törölni a munkanélküliek közül.


És, hogy a kérdésre is válaszoljak: igen, de a szemétszedős - sepregetős "ajánlat" ellen nagyon keményen fellépnék az biztos.

2013. ápr. 6. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/15 anonim ***** válasza:
88%

Ha ezen múlna, igen, és nem nyavalyognék. Eleget dolgoztam a két kezemmel, igazi melósok között a diploma megszerzése előtt és közben is, szóval nem rezelnék be egy kis sepregetéstől. Ha ez van hát ez van.

Egyébként inkább megpróbálnám felkutatni az ismerőseimet hogy van-e bejáratott lehetőség néhány hónap külföldi munkára. Ha nincs, akkor körbenéznék az erről szóló netes oldalakon, az euresnél stb. A keresett pénzből meg itthon kitanulnék valamit (még egy nyelv, programozás stb.) aztán irány az álláshirdetések.

2013. ápr. 6. 15:56
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/15 anonim válasza:
78%

Én jogi diplomával mások után takarítottam amikor Németországban dolgoztam.

Tanultam kint, és nem volt ösztön díjam.

Egyetem mellett az elején csak takarítás volt, akárépítkezésen is. Ott hideg vízzel mostuk novemberben az ablakot amit az utcáról kellett fölcipelni.

Mi a gond a munkával?

2013. ápr. 6. 18:39
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/15 anonim ***** válasza:

Nem tartanám megalázónak, és elvállalnám, ha tényleg nincs más, de közben ugyanúgy tanulnék, képezném magam. De hosszabb távon azért nem csinálnám, hanem más lehetőséget keresnék.


"Ha egy embernek utcaseprő a munkája, akkor úgy seperjen utakat, ahogy Michelangelo festett, ahogy Beethoven komponált, vagy ahogy Shakespeare írt verseket. Olyan jól seperje az utakat, hogy a mennynek és a földnek minden lakója megálljon egy percre s azt mondja, ím, itt élt egy nagyszerű utcaseprő, aki jól végezte a munkáját." - Martin Luther King

2013. ápr. 6. 19:43
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!