Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Ha valaki gyógyszerész karon...

Ha valaki gyógyszerész karon és szakon egyetemi diplomát szerez, az minden gyógyszert el tud készíteni?

Figyelt kérdés
Vagy például ha csak úgy egy ismerőse, rokona kéri, hogy adjon neki valamilyen gyógyszert kiadhatja?
2013. ápr. 10. 20:56
 1/6 anonim ***** válasza:
Szerintem ennyi ésszel ne akarjál gyógyszerész lenni...:D Vajon egy reumatológus végezhet szívátültetést a legjobb barátja kedvéért?
2013. ápr. 10. 21:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 A kérdező kommentje:
Mi hülyeség a kérdésemben? Nem is értem a hasonlatod, hogy kapcsolódik a témához...
2013. ápr. 10. 21:34
 3/6 A kérdező kommentje:
Gondolkozom, hogy jön ide a hasonlatod de nem jövök rá. Én semmi olyat nem kérdeztem, ami nem a gyógyszerészi hivatással lenne kapcsolatban sejtéseim szerint.
2013. ápr. 10. 21:42
 4/6 anonim ***** válasza:

A kikeveros gyogyszerekhez az orvos latinul ir receptet.

Ennek megvan a formaja.

Ez alapjan te ossze tudsz allitani pl. egy szemcseppet a betegnek.


A baratodnak nem adhatsz akarmit ha keri. Azonnal kizarnanak a kamarabol ha olyan a dolog amit csak orvos irhat fel.

Vannak veny nelkul kaphato gyogyszerek.

Es vannak venyre kaphatoak - amit CSAK orvos irhat fel, egyes esetekben pedig CSAK szakorvos...


Szoval ha a haverod Xanaxot kerne esti almatlansagra es te azt kiadod agyonvagnak.

Vagy ha a gyogyszertar keszleteit esetleg drogok eloallitasara hasznalnad az ugyis kiderulne hiszen latszodna a keszlethiany egy ido utan...

2013. ápr. 10. 22:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
Egy ügyesebb orvostanhallgató is sokféle gyógyszert el tud készíteni. Ha tudod a pontos összetevőket, mennyiséget és előállítási módot...
2013. ápr. 10. 22:20
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

A kérdésedben az a hülyeség, hogy "minden gyógyszert". Senki nem tud minden gyógyszert elkészíteni. Már csak azért sem, mert a gyógyszergyártó cégeknek is vannak titkos receptjei. Ezt a tudást nem az iskolában fogod megszerezni, hanem a gyakorlatban tanulod meg. De a minden akkor is túlzás. Legfeljebb azokat a krémeket tudod majd kikeverni, amiket a gyógyszertárban helyben szoktak készíteni, vagy ha cégnél fogsz dolgozni, akkor azokat, amelyekhez hozzáférést kapsz!


És nem adhatsz ki senkinek semmilyen gyógyszert, amihez orvosi rendelvény kell, különben börtönbe is kerülhetsz.

2013. ápr. 12. 00:48
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!