Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lenne esélyem külföldiként...

Lenne esélyem külföldiként Budapesten munkát találnom?

Figyelt kérdés

Szlovákiában élek, 2 éve (a tanulmányaim befejezése óta) keresek állást, szakmai tapasztalatom nincs.

Végzettségem szerint idegenforgalmi menedzser vagyok. Folyékonyan beszélek angolul, anyanyelvi szinten szlovákul és csehül, valamint középhaladó szinten vagyok németből. Nyelvvizsgám egyik nyelvből sincs.

Legszívesebben utazási irodában, hotelben recepciósként dolgoznék, de bármilyen adminisztrációs munkát is szívesen végeznék.


Mennyi esélyem van szerintetek Budapesten állást találni? Szlovákiában két éve hiába keresek munkát, pedig nagy városban élek. Nincs viszont több éves tapasztalatom, sem befolyásos ismerőseim, akik tudnának szólni az érdekemben, így itt nincs esélyem elhelyezkedni.

Lépnem kell, mert itt soha nem lesz munkám.

Jelenleg Budapesten goldolkodom. Szerintetek a nyelvtudásaim érnek annyit, hogy tapasztalat nélkül is felvegyenek valahová? Lehet Pesten személyesen állást keresni? Ezt azért kérdem, mert itt nem engedik be az embert sehova. Lepattintanak azzal, hogy e-mailben kell az életrajzot elküldeni, még gyakrabban pedig azzal, hogy egyáltalán nem keresnek és nem is fognak senkit keresni.


Köszönöm előre is a válaszokat.



2013. ápr. 11. 04:05
1 2
 1/13 anonim ***** válasza:
61%
Magyarként se nagyon van esély, szóval...
2013. ápr. 11. 07:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/13 anonim ***** válasza:
53%
A magyarok sem találnak munkát, ha nincs tapasztalatuk vagy befolyásos ismerősük.
2013. ápr. 11. 07:31
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/13 tetro ***** válasza:
84%
Szerintem simán. A barátnőmet lényegében bármilyen végzettség vagy tapasztalat nélkül vették fel idegenvezetőnek elég jó órabérrel, mert beszél két idegen nyelvet.
2013. ápr. 11. 07:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/13 anonim ***** válasza:
96%
Van. A fellépéseden fog múlni leginkább, illetve az önéletrajzodon. Ha ez a kettő jó, akkor simán.
2013. ápr. 11. 07:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/13 anonim ***** válasza:
93%
Simán van, contact centeres munkákat nézzél,láttam már néhányat amihez kifejezetten szlovákot, meg angolt kértek a fizu pedig eléggé jó:)Ezek mellett pedig tudsz korrepetálást is vállalni. Sok sikert:)
2013. ápr. 11. 09:11
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/13 anonim ***** válasza:
96%
Ha ezek a nyelvtudások valósak, akkor simán el tudsz majd helyezkedni - nem is lesz nehéz.
2013. ápr. 11. 10:06
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/13 anonim ***** válasza:
93%

Nyelvtudas miatt szerintem lehetseges.


Diakmunkaknal mindig keresik ezeket a nyelveket.

Ha mast nem beiratkozol egy okjra - ingyenesre ha lehet, vagy olcso felevdijasra es kapsz diakot...


Az orabere 1190 vagy 1490 szokott lenni a cseh-szlovakos sztoriknak ha jol tudom.

2013. ápr. 11. 10:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/13 anonim ***** válasza:
94%
A cseh nyelv jó ilyen telefonálgatos meloba néztem 1500 körüli örabér van.De aztnemértem ha folyékonyan beszélsz angolul miért nem mész angliába ?? lehet hogy raktárban fogsz cumizni(szivni) de több is a fizu...én ha csak angolul tudnék most ősszepakolnék egy hátizsákba és elindulnék stoppal.
2013. ápr. 11. 22:24
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/13 A kérdező kommentje:

Nincs pénzem arra, hogy Angliába utazzak és kifizessek egy bérelt szobát hónapokra előre (mivel ugye munka nélkül, referenciák nélkül senki nem ad ki szobát több havi kaució nélkül). Valamint a 47 kilómmal nem sok hasznomat vennék egy raktárban. És őszintén megvallva, nem nagy motiváció ilyen költségekbe verni magam azért, hogy raktárban, gyárban, esetleg csirke koppasztóként dolgozzak.

Nem is csak magáról a fizetésről van szó, hanem a hosszabb távú perspektíváról. Egy hotelben, utazási irodában soha nem fog szakmai tapasztalatnak számítani az, hogy csirkét bontottam. Sőt.

2013. ápr. 12. 05:04
 10/13 anonim ***** válasza:
93%
Én azért megpróbálkoznék e-mailben felvenni a kapcsolatot angol hotelekkel. Ha az angol folyékonyan megy, akkor már úgymond "emberek közé" is engednek, akár recepcióra vagy valamiféle programszervezőnek. Ott viszont nagy előny lenne, hogy még pár nyelvet beszélsz.
2013. ápr. 12. 08:26
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!