Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Lenne esélyem külföldiként...

Lenne esélyem külföldiként Budapesten munkát találnom?

Figyelt kérdés

Szlovákiában élek, 2 éve (a tanulmányaim befejezése óta) keresek állást, szakmai tapasztalatom nincs.

Végzettségem szerint idegenforgalmi menedzser vagyok. Folyékonyan beszélek angolul, anyanyelvi szinten szlovákul és csehül, valamint középhaladó szinten vagyok németből. Nyelvvizsgám egyik nyelvből sincs.

Legszívesebben utazási irodában, hotelben recepciósként dolgoznék, de bármilyen adminisztrációs munkát is szívesen végeznék.


Mennyi esélyem van szerintetek Budapesten állást találni? Szlovákiában két éve hiába keresek munkát, pedig nagy városban élek. Nincs viszont több éves tapasztalatom, sem befolyásos ismerőseim, akik tudnának szólni az érdekemben, így itt nincs esélyem elhelyezkedni.

Lépnem kell, mert itt soha nem lesz munkám.

Jelenleg Budapesten goldolkodom. Szerintetek a nyelvtudásaim érnek annyit, hogy tapasztalat nélkül is felvegyenek valahová? Lehet Pesten személyesen állást keresni? Ezt azért kérdem, mert itt nem engedik be az embert sehova. Lepattintanak azzal, hogy e-mailben kell az életrajzot elküldeni, még gyakrabban pedig azzal, hogy egyáltalán nem keresnek és nem is fognak senkit keresni.


Köszönöm előre is a válaszokat.



2013. ápr. 11. 04:05
1 2
 11/13 anonim ***** válasza:
100%

Szerintem elég sok esélyed van! Általában nem a nyelvvizsga a lényeg, hanem hogy tényleg beszéled-e a nyelvet, ezért az interjúkon szokott lenni olyan ember, aki teszteli a nyelvtudást. Viszont abból a szempontból problémás, hogy mivel külföldi vagy, szerintem nem vagy támogatható (értsd: nem jár utánad adókedvezmény), így előrébb veszik azokat, akik igen.


A [link] oldalon van néhány állás, amire szerintem alkalmas lennél, meg kell próbálni.


Persze nálunk is sok helyen elvárják a gyakorlatot, ilyenkor fel kell nagyítani valamilyen iskolai tapasztalatot vagy idénymunkát. Általában nem szokták leellenőrizni, neked meg nem is nagyon tudnák lecsekkolni a külföldi referenciáidat.

2013. máj. 11. 09:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 12/13 anonim ***** válasza:
100%
Mondjuk, ha megkapnád a magyar állampolgárságot, egyetemi, vagy főiskolai szintű végzettséged van, és még nem vagy 30, akkor lehet, hogy te is támogatható lennél, de ezt nálam okosabb emberektől kell megkérdezni, pl. a munkaügyi központtól. [link]
2013. máj. 11. 09:59
Hasznos számodra ez a válasz?
 13/13 anonim válasza:
keress bsc-ben, ssc-ben munkát ott biztos találsz jó munkát ennyi nyelvtudással
2013. jún. 4. 13:49
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!