Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Miért taszítja egy önéletrajzb...

Miért taszítja egy önéletrajzban a munkáltatókat, ha valaki sokoldalú?

Figyelt kérdés
Régebben ugyanazzal az önéletrajzzal kerestem munkát mindenhol, amelyben őszintén leírtam, hogy hányféle területen dolgoztam már és mennyi mindenhez értek. Mindig azzal utasítottak vissza, hogy "túlképzett" vagyok. Ezután írtam mindegyik területemhez külön-külön önéletrajzot, és egyszerre 3 helyről is kaptam állásajánlatot. Tényleg már csak szemellenzős robotokat keresnek a munkáltatók?

2013. ápr. 11. 10:40
 1/6 anonim ***** válasza:
77%

Még mielőtt elolvastam az apró betűs részt, a ROBOT szó jutott eszembe.

Valóban robotokra van szükség, a HR-es nem díjazza, ha nála okosabb emberrel kerül szembe.

2013. ápr. 11. 10:47
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/6 anonim ***** válasza:
100%
Attól félnek, hogy továbbállsz, mert megunod a munkád. Mivel az előzmények szerint is sok helyen voltál már, ezért nem látják biztosítottnak hogy náluk le fogsz horgonyozni.
2013. ápr. 11. 10:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/6 anonim ***** válasza:
90%

Korábban olyan jogszabály volt a kötelező minimálbérre vonatkozóan, hogy akinek volt felsőfokú (egyetem, stb.) végzettsége, azt nem volt szabad a minimálbéren foglalkoztatni, csak a felsőfokú végzettségűekre kötelezően előírt bérrel, ami magasabb volt, mint a minimálbér.


Miután ennek az általad írt jelenség lett a vége, mostmár kb. 2 év óta a jogszabály úgy szól, hogy mindegy kinek milyen végzettsége van, a kötelező minimálbér a betöltendő munkakörhöz van megállapítva. Tehát lehetsz te takarítónő, levélkihordó, vagy pizzafutár stb. egyetemi végzettséggel is, akkor is csak az adott munkakörre kötelezően előírt minimálbért köteles a munkáltató neked oda-adni, és semmi nem köti ahhoz, hogy ismerje el a diplomádat.

Ezért tudsz ma már könnyebben elhelyezkedni, viszonylag.

2013. ápr. 11. 10:58
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/6 anonim ***** válasza:
89%
Jó az ötlet, lehet, hogy az én önéletrajzommal is ez a baj. Pedig csak 1 helyen dolgoztam eddig, de ott 6 féle munkát láttam el.
2013. ápr. 11. 11:21
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/6 anonim ***** válasza:
91%

Kiválasztásnál az is fontos, hogy tudjon a munkáltató hosszú időre tervezni a munkavállalóval.

Az egyik ok lehet az, hogy pont azt látja mennyi mindenhez értesz, s úgy tűnhet az önéletrajzból, hogy akár szeretnél előrelépni majd a későbbiekben, ami nem lenne lehetséges, vagy épp a jövendőbeli főnököd, főnökség nem szeretne.

Másik pedig az, hogy a rengeteg területet úgy fogják fel, hogy te sehol nem álltad meg a helyed, mert mindenhonnan továbbálltál, s úgy gondolják, hogy ott se maradnál sokáig, így nem éri meg alkalmazni.

2013. ápr. 11. 12:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/6 anonim ***** válasza:

HR-es vagyok. Elmondom, mi jut eszembe, ha olyan önéletrajzot látok, hogy valaki minden volt már, csak akasztott ember nem.


- Mindenbe belekóstolt, de semmihez sem ért igazán

- Nem tudja mit akar, egy éven belül megunja, és váltani fog

- Egyik területen sincs túl sok tapasztalata, sokkal jobb volna, ha ugyanazon a területen dolgozott volna legalább 5 évig.


Gondolkodj a munkáltató fejével! Ha én egy mérnököt keresek, akkor nekem teljesen felesleges, hogy jogász meg közgazdász is legyen egy személyben, mert nekem csak a mérnöki munkára van szükségem. Ha valakinek csak egy szakmája van, és abban igazán jó, az még nem szemellenzős! Én kétlem, hogy valaki több területen is egyformán jó tudna lenni. Ahhoz, hogy valaki egy szakmát igazán jól elsajátítson, hosszú évek munkájára és tapasztalatára van szükség. Ha valaki azt állítja, hogy több területen is profi, akkor az már nagyon öreg ember lehet!


Szóval Veled az a helyzet, mint azzal a kávéfőzővel, aminek van egy csomó olyan fölösleges funkciója, amire nem akarom használni!

2013. ápr. 12. 00:26
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!