Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Alkalmi munkavállalás keretébe...

Niki981 kérdése:

Alkalmi munkavállalás keretében mennyit dolgozhatok és mennyi a fizetés?

Figyelt kérdés

4 évig voltam munkanélküli,most egy cég felajánlotta,hogy felvesznek dolgozni és hogy egyenlőre csak betanulási időszak van ezért úgy írják be hogy próbaidő,de közben én napi 8-9 órákat dolgozom se üzemanyag költség,semmi,azt mondták utólag fizetik.

Ehelyett 48e ft os fizetést kaptam és azt mondták hogy a betanulási időre 3200Ft/napot fizetnek és az üzemanyagköltség sem jár de az én kocsimmal megyünk mindenhova.naponta aláírom a jelenlétit és 4 óra munkaidő szerepel rajta,azt mondták azért mert a munkaügyiből úgy kértek ki hogy alkalmi munkavállaló vagyok,de a munkaügyitől is megkaptam a szociálist.Ehelyett 8-9 órát dolgozom.8-4 ig kéne dolgozni, de 5 fél6,7 hogy hazaérek munkából.mit tudok csinálni?mert közben szerződést is kaptam ami 2013-04-22-2014-01.31ig van.Már másfél hónapot ledolgoztam de elméletileg nem él még a szerződésem.Segítsetek mit tudok tenni?????a munka nagyon kell mert 4 kiskorú gyermekem van.


2013. ápr. 11. 12:33
 1/5 anonim ***** válasza:

alkalmi munkavállalással

heti 5 napot

havi 15 napot

évi 90 napot

tudsz dolgozni,

a fizetés megegyezés szerint megy



a 4 órás munkavállalás az nem alkalmi,

hanem részmunka idős


tenni csak azt tudod hogy vagy lenyeled vagy ott hagyod őket.



vagy jelented a munkaügyi központnak a dolgot, és vizsgálat indul


és vagy bűntetést kapnak és téged elküldenek

vagy lekenyerezik az ellenőrőket és minden rendben lesz

2013. ápr. 11. 13:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 A kérdező kommentje:
A munkaügyi fele vagyok úgy bejelentve hogy alkalmi(ezt mondta a nyagyfőnök) de a jelenlétin 4 óra van és mégis 8-9órát és a hét minden napján kivéve szombat vasárnap dolgozom.csak ha utánaérdeklődöm a munkaügyibe és vmi bibi van nem ártok e magamnak 73at igértek ehelyett 48at kaptam a 4 órás is úgy tudom 49et kap.meg ha azt nézzük én 15 nap helyet 20-22őt dolgozom és napi 8-9 órát .
2013. ápr. 11. 13:15
 3/5 anonim ***** válasza:

az igért bér általában mindig bruttót jelent, amit kézhez kapsz az nettó.


mint irtam, vagy jelzed a munkaügyinél vagy lenyeled


hogy 4 óra van papiron és 8 órát dolgozol az szabály ellenes. dehát ezt is vagy lenyeled vagy jelented.


én azért elkezdenék másik állás után nézni, hátha találsz jobbat

2013. ápr. 11. 13:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
Hát nem tudom, nekem ez nagyon átvágósnak és kihasználsnak tűnik, és semmiképpen sem törvényesnek. Akkor elméletileg április 22-től leszel rendesen állományban? Úgy értem hogy nem próbaidős? Mert az már nem sok idő, várd meg, hogy akkor mi lesz, rendesen bejelentenek-e, annyi időre amennyit le is dolgozol, meg ilyesmi. És ha akkor is hibádzik a dolog, akkor mindenképp jelentsd a munkaügynél.
2013. ápr. 11. 14:10
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim ***** válasza:
ha aláírtad a jelenléti ívet ami szerint 4 órát dolgozol, nem sok mindent tudsz csinálni. És ne a munkaügyi központba szólj, hanem egyenesen a munkaügyi bíróságnak írj!
2013. ápr. 11. 18:24
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!