Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Nyelvtudásra alapozva milyen...

Nyelvtudásra alapozva milyen karriert lehet építeni?

Figyelt kérdés

Felsőfokon beszélek angolul, középen németül. Gondolkodom, hogy elkezdem az oroszt is, de ebben még nem vagyok biztos. Programtervező informatikusként tanultam 3 évig, de végül nem sikerült az egyetem. Valamilyen OKJ-s tanfolyamot el akarok még végezni, de nem tudom, hogy milyen szakmát válasszak. Mivel van egy jó nyelvtudásom úgy gondoltam, hogy jó lenne arra alapozni. Igaz, hogy az egyetem nem jött össze, de ettől függetlenül nagyon jól értek a számítógépekhez ( programozást leszámítva ). Webfejlesztés területén is van némi tapasztalatom.

Milyen szakmák illenének a jelenlegi tudásomhoz? Vagy máshogy fogalmazva ti a helyemben merre orientálódnátok? ( anyagiakat szemelőt tartva )



2013. ápr. 12. 17:18
 1/5 anonim ***** válasza:
71%

És miért nem mész vissza a suliba?

Nem érdekelne esetleg?Mostmár nagyon jó lett a tanterv,átalakították a dolgokat.

Szerintem IT az ideális lenne.

2013. ápr. 12. 17:32
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/5 anonim ***** válasza:
100%
Ma már nagyon sokan beszélnek két-három nyelven igen jól. Tehát én inkább arra alapoznék, amit szeretnék csinálni. Ha informatikusként képzeled el magad az elkövetkező 10 évben akkor informatika. Ha idegenvezetőként, vagy a vendéglátásban, akkor külkereskedelmi, vagy vendéglátóipari. Ha irodában szeretnél ülni és gazdasági ügyekkel foglalkozni, akkor pénzügyet ajánlom (pénzügyi számviteli, mérlegképes). Ezekhez mind mind nagyon jól jön a két nyelv. :)
2013. ápr. 12. 17:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/5 anonim ***** válasza:
100%

Másodéves egyetemista vagyok, 20 éves, a tiédhez hasonló nyelvtudással. (Angol felső, német és orosz közép).


Tulajdonképpen az a szép, hogy ehhez hasonlóval nagyon sok terület közül választhatsz, amik jól fizetnek.


Csak a saját példámat mondom el: Tavaly nyáron jöttem rá, hogy pénzügyekkel szeretnék foglalkozni. Most bölcsészkaron vagyok (orosz szak), de mesterképzésre szeretnék átmenni egy gazdasági szakra és addig is leteszek még egy tőzsdei szakvizsgát (ami kell a brókerkedéshez) és egy VAP (vagyon, alap, portfoliókezelői) vizsgát.


Még nem tudom hol szeretnék dolgozni, talán bankban, talán vállalatnál, talán befektetési alapkezelőnél, de a nyelvtudásaim ezekhez mind hozzá fognak segíteni. Még szeretnék gazdasági szaknyelvvizsgákat is ezekből a nyelvekből.


Kérdés, hogy továbbra is informatikai irányban maradnál-e, ehhez megvan-e a lehetőséged arra, hogy még képezd magad (magyarul van-e pénz rá), vagy teljesen új területbe vágnál bele.

2013. ápr. 12. 19:07
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/5 anonim ***** válasza:
36%
Hát csak nyelvtudással sorba állhatsz segíjért te is.
2013. ápr. 12. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/5 anonim válasza:
Szerintem kezdetnek egy IT Helpdesk nem lenne rossz (talan nem hangzik tul izgalmasnak, de multikbol belul nagyon sok lehetoseg van).
2013. jún. 10. 17:22
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!