Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Mit szólsz hozzá, hogy Magyaro...

Mit szólsz hozzá, hogy Magyarország szépen lassan kiürül: közel ötvenezerrel csökkent a felsőoktatási intézménybe jelentkezők száma, a tehetséges fiatalok közül egyre többen döntenek úgy, hogy külföldön csinálnak karriert?

Figyelt kérdés

2013. ápr. 14. 00:17
1 2 3
 1/27 A kérdező kommentje:

És mit tesz a kormány? Munkahelyteremtés helyett verbális zsíros kenyereket osztogat.


Új bejegyzés és infógrafika a blogon: [link]

2013. ápr. 14. 00:18
 2/27 anonim ***** válasza:
60%
Akinek volt lehetosege kulfoldre menni tanulni, az eddig is kulfoldre ment tanulni.A felso oktatassal a legnagyobb gond, hogy tul sok az olyan diak, aki csak "bulizni" akar, mert a szulei johiszemuen penzelik. Valoszinuleg ezeknek a szama apadt, es lesz utanpotlas boven a ketkezi szakmakban, nem kell majd egy egyszeru dugulas elharitasert 7.000HUF-ot fizetnem a vizszerelonek...
2013. ápr. 14. 00:49
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/27 piriiiiii válasza:
42%

16 éves vagyok, filmrendező szeretnék lenni, és tökéletesen tisztában vagyok vele, hogy itthon nem sokra mennék ezzel a szakmával, de nem megyek el.

Azt is tudom, hogy nem csak a fiatalok tehetnek erről, hanem egész egyszerűen ez a helyzet itthon.

De inkább menekülnek, minthogy tennének ez ellen. És ez nem jó.

Ez amolyan 22-es csapdája...

2013. ápr. 14. 01:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/27 anonim ***** válasza:
55%

Megvágták a büfészakok támogatott helyeit... és mielőtt nekem ugrasz, igenis, a gazdasági szakok büfészakok! Én is hasonlóra járok, aki akarja, röhögve elvégzi legalább 2-es, de inkább 3-mas átlaggal ezeket a szakokat úgy, hogy közben havonta 2-3 órára téved be és minden nap füvezik. Tapasztalatból mondom.

Az ország népességcsökkenése pedig nem új jelenség. A 2. világháború után volt egy bébibumm, azóta folyamatosan csökkent a népesség, az átmeneti Ratkó korszakot leszámítva (betiltották az abortuszt). Sőt, nem csak nálunk ez a tendencia, hanem az egész fejlett világban, még nyugaton is. Ha nem lenne az állandó bevándorlás oda a harmadik világból és Kelet-Európából, még hamarabb elfogynának mint mi.

2013. ápr. 14. 02:02
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/27 anonim ***** válasza:
77%

Azt, hogy igazuk van. Ami itt van, az lassan nem élet.


[link]


olvassátok el!

2013. ápr. 14. 02:25
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/27 anonim ***** válasza:
53%
02:02! A büfészak mit takar nálad? Mert hogy az fura, hogy a könnyebben elvégezhető, de még így is Magyarország egyik legkeresettebb diplomáját adó Corvinus gazdasági képzéseit is megvágták. De megvágták az informatikai és a természettudományos képzések számait is. AKkor csak nekem tűnik úgy, hogy ez az indoklás kamu?
2013. ápr. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/27 anonim ***** válasza:
93%

Mi is eljöttünk már 1.5 éve. Igaz mi is azon többséghez tartozunk akik sokkal szívesebben élnénk otthon és szinte biztos vissza is fogunk térni, csak egyszerűen megőrültem az otthoni egy helyben topogástól és muszáj volt kezdeni valamit, azaz így a 30-as éveim elejére elfogyott a türelmem, nem jutottunk 1-ről a 2-re.

Sajnos sok minden van amin mi nem tudunk változtatni. A korrupció, bürokrácia, amatőrizmus és az erkölcsi mocsár ami otthon volt/van sajnos megteszi a hatását és sokaknak megadja az utolsó lökést a reptér felé vezető útra-még ha az anyagiakkal csak-csak kiküzdötte magát valahogy, de ezek a dolgok rá tudják nyomni a bélyeget a mindennapokra.


Amikor már a sokadik helyen nem fizetik a szabadságpénzt, csúsznak a bérekkel vagy meg sem kapjuk, bármelyik nap felmondhatnak, kijelentenek a hátad mögött, vagy mikor a túlórapénzt kérni kell és a kérésre elhangzik az egyik közismert sztárséfünk szájából az "annak a pár óra plusznak bele kell férnie" mondat és ezért cserébe olyan óraszámokat dolgozunk amire egy Kínai cipőgyári munkás is elismerően csettint, akkor bizony nehéz maradni.

2013. ápr. 14. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/27 anonim ***** válasza:
76%

Ez aranyos, h a kérdező azt hiszi, h az az 50 ezer diák mind tehetséges, akik majd külföldön csinálják meg a tutit.

Én is annak a partján állok, h a 90% büfészakra pályázott, de most rábas.tak.

Ahogy más már írta, aki vágta a témát és megtehette eddig is külföldre ment tanulni, de ugye a 70% arra képtelen, h nyelvvizsgát szerezzen, nem h külföldön tanuljon.

2013. ápr. 14. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/27 anonim ***** válasza:
88%

Jó lenne máshonnan nézni a dolgot. Nem az megy el, aki lusta, itthon nagyon erős a szociális háló, lustálkodni megéri itt.

Az megy el, aki normális életet akar. Én is megyek. Pedig már van egy diplomám. A másoddiploma itthon félévente 800 ezer lenne, nem tudom a diplomámmal megkeresni a rávalót. Ha csak Ausztriáig megyek, ott 150 euro. Nem kis különbség!

Nem gondolom, hogy lusta lennék. Egyszerűen normálisan akarok élni, elérni az álmaim. Ha erre ma Magyarországon nincs lehetőség, akkor bizony elmegyek. Ahogy sokan mások is..

2013. ápr. 14. 09:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/27 anonim ***** válasza:
93%
Azért lassan szerintem el kéne dönteni hogy mit is szeretnénk itthon, mert az nem fog menni hogy a nyugati életszínvonalat akarunk, közben a mentalitásunk komcsi. Mert ugye mi van most: állambácsi fizesse az oktatásomat, állambácsi gondoskodjon munkahelyről, állambácsi gondoskodjon egészségügyről, állambácsi gondoskodjon nyugdíjról. Persze az állam ezekeről gondoskodik is, a maga szintjén... Mert ugye lehetne az is, hogy fizetem az oktatásomat, ezáltal az intézménynek több pénze lesz, így minőségibb oktatást tud biztosítani (mert ugye azt senki nem gondolja komolyan egy totálisan pénz orientált világban, hogy pont minőségi tudást fog ingyen kapni), a tudásom nagyobb lesz, így nagyobb hozzáadott értéket tudok előállítani, ergó nagyobb a fizetésem, ezáltal minőségibb szolgáltatásokat tudok vásárolni.
2013. ápr. 14. 09:35
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2 3

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!