Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Hogyan lehet támogatót találni?

Hogyan lehet támogatót találni?

Figyelt kérdés
Hogy lehet támogatókat találni? Szeretnék fotózással foglalkozni, de nem tudok fényképezőgépet vásárolni, anyagi helyzet miatt! Már nagyon régi álmom, hogy komolyabban foglalkozzak vele, munka lehetőségként is. Ha reklámozni kellene a "szponzort", támogatót, nem lenne probléma.

2013. ápr. 16. 20:08
1 2
 1/14 anonim ***** válasza:
90%

Nagyon nehéz.


Gondolj csak bele:

Miért is venne neked bárki egy több százezer forintos profi gépet, mikor:


- Egyáltalán nem biztos, hogy van hozzá érzéked

- Tudásod nincs hozzá

- Gyakorlatod sincs

- Évekig tarthat, mire a fentieket megtanulod


Amikor több száz munkanélküli fotós van, akinek felszerelése, szaktudása és tapasztalata is van.

2013. ápr. 16. 20:13
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/14 anonim ***** válasza:
100%

Első körben:

[link]


Második körben:

Esélytelen. Ez tipikusan az a szakma és az a hivatás amiből megélni is NAGYON nehéz, akkor is ha már mindened megvan, nem akkor ha most kezded. Ezt már párszor itt leírtam, de leírom újra. Egy fotográfiához kapcsolódó brand kialakítása és felfuttatása, egy rendszeresen minőségi tartalommal frissülő fotóbloggal és egy ugyanilyen rendszeresen (vagy rendszeresebben, értsd napi egy-két fotó) minőségi tartalommal frissülő Facebook oldallal megtámogatva is 3-5 év. Közben tanulsz és a felszerelésre, tanulásra és közben megélhetésre költött pénz csak növekszik, vissza pedig semmi (hiszen még nincs vállalkozásod, nem fizetsz adót stb...) nem jön belőle, hiszen itt még csak virágokat, tájképeket, városképeket fotózol, mert szolgáltatást még nem tudsz nyújtani (részben azért mert nincs vállalkozásod, részben pedig azért mert pl.: esküvőt fotózni a lehető legnagyobb felkészültség mellett is nagyon nagy felelősség).


A profi felszerelés egyébként nem több-száz ezer forint, hanem több millió. Egy high-end (pro) dSLR váz önamgában közel kétmillió forintba kerül és ez önmagában alkalmatlan fényképezésre, objektív(ek), vaku(k), derítő(k),fényformáló(k),studio, autó és számtalan kiegészítő szükséges a használatához. Egy középkategóriás esküvői fotós felszerelése használtan is 1,5-2M Ft körül ér, szóval ez sajnos nem egy egyszerű business.


Nem lehet támogatókat találni. Ez nem az a tündérmese sajnos.

2013. ápr. 16. 20:29
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/14 anonim ***** válasza:
100%
Szerintem ilyen csak a mesében van.
2013. ápr. 16. 21:37
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/14 anonim ***** válasza:
100%
100% hogy nincs ilyen.
2013. ápr. 17. 09:22
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/14 A kérdező kommentje:
A második hozzászólónak: Köszi a hozzászólást. Multimédiafejlesztői végzettségem is van, ezért tudok weblapot készíteni. Tudom, hogy marketing szempontjából mivel jár egy ilyen dolog. Fotózási elmélettel már rég foglalkozom. Gyakorlatban sajna csak egy kis gépet használtam. Úgy vettem észre, hogy itt vidéken a piac nem igényli a milliós gépeket, mint gondolom a fővárosban. A link is tetszett. Köszi még egyszer a hozzászólást.
2013. ápr. 17. 19:33
 6/14 anonim ***** válasza:
Második vagyok. Igényes piac mindenhol van csak meg kell találni, nyilván a professzionális eszközöket (így a felső kategóriás, Nikon D4 ill. Canon EOS 1D X vázakat) csak a legfelső kategóriás fotósok engedhetik meg maguknak, de a középkategóriás vázak is alulról súrolják az egymillió forintot és mint írtam ahhoz is elképesztő mennyiségű kiegészítő kell területtől függően, mire összeáll egy munkára is alkalmas felszerelés. Egyébként a fotográfia tipikusan az a terület amit vagy a lehető legigényesebbre és legjobbra törekedve csinálsz, vagy sehogy. Legalább is szerintem. Tudom, hogy sokak szerint nem, de Ők nem is sokáig koptatják a piacot, mondjuk másik kérdés, hogy mindig jön helyettük másik informatikus(könyvtáros) aki szerint ez jó móka másodállásban, hozzáértés és utómunka nélkül. Ők egy belépő tükörreflexes duplakit (2-300eFt) megvásárálásával (esküvő)fotóssá válnak.
2013. ápr. 17. 21:28
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/14 anonim ***** válasza:
Vagyis azt hiszik magukról. :)
2013. ápr. 17. 22:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/14 A kérdező kommentje:
Az a baj, hogy ez tűnik számomra egy olyan munkának, amit tényleg "élvezetből" tudnék csinálni. De az a baj, hogy ahhoz,hogy az ember pénzt szerezzen (megéljen) sajnos szintén pénz kell! (legalább is hogy elinduljon valamerre)
2013. ápr. 18. 06:21
 9/14 anonim ***** válasza:
Na, igen. Nekem az elmúlt öt évem ment rá erre a dologra, illetve kb.összesen 4M Ft-om ha az utazásokat fotózásokra költött egyéb költségeket és a felszerelésre illetve az informatikai háttérre költött forrást is számolom.Meggazdagodni nem fogok, de talán 0-ra idén már kijövök, mármint az idei mérleget tekintve.A rá fordított összeg szerintem soha nem jön vissza, mindig lesz mire költeni, mit fejleszteni. Épp a napokban beszélgettünk erről a párommal, hogy egy idő után nem lehet cél a felszerelés fejlesztése mert rgy idő után munkaeszközzé degradálódik ami persze kell , de nem lehet életcél.:)
2013. ápr. 18. 07:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/14 anonim válasza:

Jószándékú, segítőkész emberek mindenhol vannak. Senki nem fog neked drága felszerelést venni. De!

Egy normális fotóklubban segítik a kezdőket. Pl fotóstúrán kezedbe adják a gépüket egy-két lövés erejéig.

Esetleg a munkádba be tudsz vonni egy fotóst.

Vidéken merre?

2013. ápr. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!