Pályakezdés HOGYAN?

Figyelt kérdés

BME Gépész BSc-t végeztem, másfél év csuszással (depresszio iylesmik miatt). Nem dolgoztam sehol sosem, de érdekelt amit tanultam és ugy gondolom nem én voltam a legbutább az évfolyamban...olyan jó erős közepes. De sajnos semmire sem elég, mert iyleneket olvasok:


"Kétféle pályakezdő van. Az egyiknek tele van az önéletrajza, a másiknak meg üres. Ugyanaz a tankönyv,

ugyanaz a leányvállalat. Csak az egyik végigdolgozta minden nyarát, a másik meg nem. A másik meg

megkapta a diplomáját, és tapasztalat nélkül megy állást keresni. (…) Ha ő maga nem teszi bele azt a

pluszt, akkor menthetetlen. Van olyan diák, akinek azt mondjuk, hogy most akkor kezdd elölről az életedet.

Van, aki harmadikos-negyedikes egy intézetben és azt mondjuk neki, hogy figyelj, most felvételizz

máshova. Rosszkor születtél rossz helyen."


ezt egy HR-es irta egy interjuban...


ja am nem tudok folyékonyan beszélni angolul. Megértem amit irnak/mondanak, de beszélni nem.


2013. ápr. 17. 20:19
1 2
 1/16 anonim ***** válasza:

Igen, jól látod a dolgokat. A baj az hogy sokan friss diplomával, szakmával, tapasztalat nélkül nem érnek semmit.

Én amikor még pályakezdő voltam, minden interjún azt kaptam vissza hogy egyetlen egy bajunk van magával, hogy nincs semmi munkatapasztalata, még 1 hónap sem volt meg, és ez volt a baj.

Én csak OKJ-s szakmát végeztem a gyakorlati munkahelyem az iskolában volt, mert annak volt egy műhelye és nyáron be kellett segítenem ott és akkor azzal elvolt intézve a gyakorlat persze fizetés nuku. Mondták is interjún hogy ez nem számít mert csak gyakorlati hely, nem olyan mint egy rendes munkahelyen. Diák koromban sosem voltam diákmunkán, egyéb más okok miatt sajnos minden nyáron összejött valami, egyszer meg nem tudtam munkát találni mert akkor volt 2009-ben a válság és sehová nem kerültem be még így sem.

Én is a jelenlegi munkahelyemre is úgy kerültem be hogy a munkáltató legalább 4 embert akart felvenni mert akkor nyitott egy másik műhelyt és kellett plusz munkaerő mert igény is volt rá, és akkor mondta nekem hogy jó akkor alkalmaz hogy legyen tapasztalatom részben, meg akkor nem volt sok jelentkező sem, sokkal csak a baj volt mert utánuk nézett hogy mivel telt a múlt és így lettem én ott.

Nem könnyű, baromi nehéz elhelyezkedni, pályakezdőnek tapasztalat nélkül halál. Maximum protekcióval, vagy piszok nagy mázlival lehet, mert hiába szerepel jól az interjún a tapasztalat hiánya az ellensúly.

2013. ápr. 17. 20:38
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/16 anonim ***** válasza:
100%
Nekem rengeteg diákmelóm volt, van. Már általánosban is kapálni meg ilyen helyekre jártam, egyetem alatt is több helyen megfordultam. Fel is tüntettem az önéletrajzban de még egy interjúra sem hívtak be. Alig van hirdetés erre mifelénk, pénzem nincs hogy költözzek. Az a nagy hibám hogy nincs jogosítványom, de most lehet lesz. Nem tudom előny e egy 3 hónapos gyakorlat, amin semmit sem csináltam, több átdolgozott nyár (8 azt hiszem kb) + év közbeni meló, mert azt látom hogy sokan 0 meló után jobb állásokat csípnek el mint én. Vagy legalább kapnak munkát mert protekciósok. A Hr-esek meg ilyen kis pics@k már bocsánat hogy ilyeneket írnak. Ha meg tele van az önéletrajzod, akkor meg az a baj hogy nem szakmai, nem számít. Ennyit erről. Mindenbe bele lehet kötni. Ahhoz hogy már az egyetem alatt belekonyíts a szakmádba nagy szerencse vagy ismerős kell. Ez van sajnos. Hogy mit lehet így kezdeni azt nem tudom. De ha valaki kitalálja megsúghatná.
2013. ápr. 17. 21:43
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/16 A kérdező kommentje:
egyetem alatt viszonylag egyszerü gyakorlati helyre menni, mert a nagyobb cégek hirdetnek gyakorlati programookat....csak ugye én buta voltam és nem mentem.
2013. ápr. 17. 22:18
 4/16 anonim ***** válasza:
Menj ki külföldre.
2013. ápr. 18. 00:14
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/16 anonim ***** válasza:

Igen, ez a menj ki külföldre olyan egyszerű válasz mindenre... Külföldön sincs kolbászból a kerítés, ott is csak akkor mennek jól a dolgaid, ha naprakész vagy, leleményes, és legalább kétszerannyit dolgozol, mint aki előtted volt ott.

Itthon is van jópár esély a boldogulásra, csak meg kell találni. Én is megtaláltam, és azóta nem vágyom vissza külföldre, legfeljebb nyaraláskor... :)

2013. ápr. 18. 08:45
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/16 anonim ***** válasza:

Igen akkor menj ki külföldre,ez ,,nincsen kolbászból a kerítés" ezt hagyjuk már srácok.

Menjetek ki németbe és nézzetek szét,a kocsit 2évente kell cserélni mert,hát ugyan már a szomszéd mit fog szólni.


Sok spanom van kit ő is IT-ban mint én,az egyik most küldött haza 13gurtnit minimum az anyjáéknak.


Mérnökként kint arany életed lehet.

De te tehetsz mindenről,miért nem mentél el gyakorlatra?

Én nekem MÉG nincsen diplomám de és egy nagy DE több,mint 2 éves gyakorlatom van nagy MULTInak melózok.

Mert tudtam,hogy angolom ott lesz,tudásom is,szemléletem.

Bulizás ivás helyett inkább dolgozni kellene elmenni suli mellett,de hát könnyebb rinyálni.

Nem akarok bántani senkit csak a tényeket közlöm.

2013. ápr. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/16 anonim ***** válasza:
Azért gondolod, hogy nem elég a diplomád mert egy hr-s pícsa ezt írta? A gépész az egyik legkeresettebb szakma, ráadásul bme amit annyira istenít mindenki. Egy haverom Debrecenben végigpuskázta a szakot, a mechanikához fingja nincs, mégis el tudott helyezkedni, tapasztalat nélkül.
2013. ápr. 18. 10:00
Hasznos számodra ez a válasz?
 8/16 anonim ***** válasza:
EZt meg, hogy németben a kocsit nézik akkora nagy f@szság, már nem először olvasom. CSak nálunk olyan kiba nagy státuszszimbólum az autó, a németeknél már jó ideje nem, más nyugati, északi országokról nem is beszélve. Amiért így tűnhet az a sok keletieurópai munkavállaló aki nem tud mással felvágni.
2013. ápr. 18. 10:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/16 anonim ***** válasza:

#8-as ezt csak idézőjelbe értem ,,mit fognak szólni a szomszédok",de a lényege,hogy k_rvára ráérnek az megszokott,hogy minimum 2 évente a kocsit cserélik,meg buliznak egész hétvégén apuka csajozik anyu meg pasizik,sőt swinger klubokba járnak,nagyon komolyak,ott mindez természetes apukának top10-es felesége van és nagykanállal majszolják az életet,ahogy a spanom mesélte ő kint él.

Vagy ha túl sokat dolgozol akkor leb@sznak,hogy nyugi nyugi ráér,aztán kajakra elmennek bulizni meg sörözni meló után,amibe huha de megszakadnak,és beb@sznak mint az állat.

Más teljesen az élet.

2013. ápr. 18. 11:23
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/16 A kérdező kommentje:

mert van PÉNZ!!!!!!!!


amugy én nem jártam bulizni egyetem alatt annyira sokat, ha már havonta 1x eljutottam valahova az már igen jónak számitott...de volt olyan félév, hogy SEHOL nem voltam nem is ittam 1x se, éjjel nappa tanultam és akkor volt ilyen erös közepes átlagom!

2013. ápr. 18. 13:39
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!