Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Szerintetek ez így reálís?

Szerintetek ez így reálís?

Figyelt kérdés

Kicsit ideges lettem manapság, hogy az én munkakörömben rengeteg a beüresendő állás, viszont fiatal pályakezdő lennék, és tapasztalatok nélkül a lónak se kellek...


Vélemények? :D Hogy induljak el? :D



2012. okt. 4. 20:08
1 2
 1/11 anonim ***** válasza:
mi a szakmád?
2012. okt. 4. 20:09
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/11 anonim ***** válasza:

Az a baj a pályakezdőkkel, hogy alkalmazni, fizetni kell kb. 1 évig amíg minőségi munkát kezd el csinálni, hiába van akármilyen papírja.. inkább megéri a cégeknek 3-6 hónapig keresgélni üres pozira (és addig se fizetni semmit), mint hogy felvegyenek valakit, aki majd elvileg 12 hónap fizetés után elkezd jól dolgozni, avagy úgy dönt, hogy 12 hó után szépen átmegy a konkurenciához...


Részedről egyszerű a helyzet, annyit tudsz tenni, hogy nem adod fel. Hajrá.

2012. okt. 4. 20:41
Hasznos számodra ez a válasz?
 3/11 A kérdező kommentje:

IT-vel kapcsolatos.


Naponta kb 20 hirdetést kapok, ami mind valós és jó, de ebből még egy se volt, ami pályakezdőt keresett volna..

2012. okt. 4. 21:11
 4/11 anonim ***** válasza:
és az IT-n belül micsoda?
2012. okt. 4. 21:52
Hasznos számodra ez a válasz?
 5/11 A kérdező kommentje:

Internetes alkalmazásfejlesztő (szinte magában foglal mindent az interneten keresztül/programozás/multimédiafejlesztés, IT Biztonsági technikus


De ez azért nem oly lényeges a kérdés szempontjából :D

2012. okt. 5. 08:40
 6/11 anonim ***** válasza:

de lényeges.


ebbe a szakmába én se vennélek fel tapasztalat nélkül ez 150%. (én is ebben dolgozom, webfejelsztő programozó, plusz rendszergazdáskodom is már)


ez pont az a szakma amiben csak annak az embernek van jövője aki képes önerőből tanulni, gyakorolni. az aki csupán az iskolától vár eredményt, az el van tévedve.



ha el akarsz indulni, akkor gyakorolj, és kreálj pár referenciát. tudod pl egy közgazdász lehet meg lenne lőve, hogy mihez kezdjen, max publikálni tudna, blogolni, stb. De egy fejlesztő csinálhat ezer programot, refkót amivel tud utána pedálozni. ha ehhez nincs kedved, erőd, vagy nem vagy képes a hiányzó tudást megszerezni önerőből, abban az esetben nincs helyed a pályán.

2012. okt. 5. 09:15
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/11 A kérdező kommentje:

Van referenciám, rengeteg (mármint ilyen) saját motor (torrent) / program (igaz alapdolgokat csinál, de elég komplett) weboldalak, de ezt sehol se veszik figyelembe, ha nincs tapasztalat.


Mellesleg meg valahogy el kell indulni.

2012. okt. 5. 10:07
 8/11 A kérdező kommentje:
12 éves koromban csináltam az első weboldalam 14-ben meg már kezdtem "programozni" önállóan. Utána lett ez hogy "ez lesz az életem"
2012. okt. 5. 10:07
 9/11 anonim ***** válasza:

ha olyan jó lenne minden referenciád és tleg annyira értenél hozzá, akkor két kézzel kapkodnának érted, ez tuti.


én már suli mellett maszekoltam és még be se fejeztem, már meg volt a melóhelyem ahova mehettem utána. nem viccelek, 1 napba telt, a hirdetés után, hogy megkapjam a melót.


amikor váltani akartam, akkor kb 1-2 hétig tartott, de csak azért mert munka mellett nehéz volt rohangálnom, szabit kivéve, stb.


legutóbb szintén 2 hétig tartott az új munkahely megtalálása. ráadásul úgy, hogy olyan tudás kellett ami nem volt meg. de érezték az interjún, hogy menni fog, meg tudom tanulni, sikerült is. ennyi.


konkrétan mik a kompetenciáid?

2012. okt. 5. 10:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 10/11 A kérdező kommentje:
Nekem is lehetne állásom jólfizető egy külföldi cégnél, ami több országban is jelen van, csak ott pont nem keresnek programozókat, hanem inkább helyi fordítokat, marketingeseket, illetve csak ilyen kisebb "informatikai" tevékenységek, amelyek nem igazán állnak hozzám közel.
2012. okt. 5. 10:41
1 2

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!