Kezdőoldal » Üzlet és pénzügyek » Karrier, fizetés » Érdemes egy valódi munkaszerző...

Érdemes egy valódi munkaszerződéssel rendelkező munkahelyet lecserélni egy olyanra, amelyik megbízási szerződéssel tudna csak foglalkoztatni?

Figyelt kérdés
Az a helyzet, hogy a jelenleg munkahelyemet nagyon utálom, viszont ez egy bejelentett, törvényes munkahely. Jelentkeztem egy másik állásra is, de szakképesítést igazoló papír nélkül csak megbízási szerződéssel tudnának foglalkoztatni. Viszont az a munka nagyon tetszene nekem, imádnám csinálni. A fizetés is elvileg körülbelül azonos lenne a mostanival. Ha megszerzem a szakképesítést, utána felvennének rendes munkaviszonyba is. Érdemes így megpróbálni?

2013. ápr. 20. 22:57
 1/10 anonim ***** válasza:

Szia,


Biztos váltanék, de azért jó lenne tudni, hogy mennyire megbízható az új hely, hány éves vagy,illetve ha véletlenül nem jönne be a megbízásos munka, akkor mik a lehetőségek.


Mondjuk én még soha nem maradtam olyan helyen, amit utáltam, képes vagyok próbaidő alatt kilépni és mindig találok új munkát.


Sok sikert!

2013. ápr. 20. 23:05
Hasznos számodra ez a válasz?
 2/10 A kérdező kommentje:
Elég megbízható hely. Neves cégről van szó. Váltani nem biztos, hogy tudnék, ha esetleg befuccsolna a dolog, ezért is vacillálok, hogy érdemes-e egyáltalán váltanom. Köszi a hozzászólást!
2013. ápr. 20. 23:09
 3/10 anonim ***** válasza:
Szerezd meg a szakképzést és majd csak utána. Én biztos, hogy nem ugrálnék így.
2013. ápr. 20. 23:33
Hasznos számodra ez a válasz?
 4/10 A kérdező kommentje:
Azon a szinten vagyok jelenleg, hogy legszívesebben már holnap bemennék és felmondanék, annyira utálok a jelenlegi munkahelyem. De mint tudjuk, manapság nem könnyű másikat találni. Ez a fenti lehetőség jött most nekem, de nem ismerem a kockázatait, ezért is írtam ki a kérdést.
2013. ápr. 20. 23:48
 5/10 anonim ***** válasza:
Ez az új munka miről szólna? Mert nekem ezekről a megbízási szerződésekről leginkább az ügynökösködés jut eszembe. Abban én meg egyáltalán nem bízom. A másik, hogyha megbízásos munkát vállalsz, akkor egyéni vállalkozónak kell lenned, úgy meg azért viszonylag sokat kell fizetned az állam felé. Meg az is kérdéses, hogy a szakképesítés után tényleg felvennének-e rendesbe. Nem tudom, én annyira nem bízom az ilyen dologban, én így biztos nem váltanék, mert ha nem jön be, ki tudja mennyi idő múlva találnék új állást.
2013. ápr. 21. 08:16
Hasznos számodra ez a válasz?
 6/10 anonim ***** válasza:

Nem tudom, én is elég furcsának találom. Ennyire kell a szakképsítés hozzá, hogy addig nem alkalmaznak, de megbízással már csinálhatnád? Mi ez a képesítés? És mi ez a munkakör?

Személy szerint én biztos nem hagynám ott a fix munkahelyem egy ilyen kétes dologért, neked sem ajánlom. Próbáld meg mellette, vagy végezd el a tanfolyamot.

2013. ápr. 21. 08:55
Hasznos számodra ez a válasz?
 7/10 A kérdező kommentje:
Nem ügynöki munka! De papír nélkül nem tudnak hivatalosan felvenni oda, csak kerülő úton.
2013. ápr. 21. 11:12
 8/10 anonim ***** válasza:
Nem válaszoltál. Milyen munkakörről van szó?
2013. ápr. 21. 20:08
Hasznos számodra ez a válasz?
 9/10 A kérdező kommentje:
Ha érdekel, privátban leírom.
2013. ápr. 21. 21:54
 10/10 anonim ***** válasza:
Ok, írd meg légyszi privátba. Azért vagyok rá kíváncsi, hogy jobban átlássam a helyzetet, hogy esetleg nem átverni akarnak-e. Mert nekem tényleg furcsa, több okból is. Ha munkaerőt keresnek, akkor olyat vesznek fel, akinek már megvan, plusz jó ha már gyakorlata is van benne, nem hülyéskednek xy-nal megbízási szerződéssel, meg várják, hogy megszerezze a papírját róla, hanem egyszerűen egy képzettet vesznek fel. Pláne egy neves cég. Nem kötekedni akarok, csak jó tanácsot adni, ezért lenne jobb, ha több részletet elárulnál.
2013. ápr. 22. 08:09
Hasznos számodra ez a válasz?

Kapcsolódó kérdések:





Minden jog fenntartva © 2024, www.gyakorikerdesek.hu
GYIK | Szabályzat | Jogi nyilatkozat | Adatvédelem | Cookie beállítások | WebMinute Kft. | Facebook | Kapcsolat: info(kukac)gyakorikerdesek.hu

A weboldalon megjelenő anyagok nem minősülnek szerkesztői tartalomnak, előzetes ellenőrzésen nem esnek át, az üzemeltető véleményét nem tükrözik.
Ha kifogással szeretne élni valamely tartalommal kapcsolatban, kérjük jelezze e-mailes elérhetőségünkön!